Autor Wątek: Tanie OC  (Przeczytany 1152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 5
    • Tomek
Tanie OC
« dnia: 06 Luty 2016, 18:28:27 »
Nie wiecie czy oprócz PZU ktoś oferuje jeszcze sensowne, tanie OC na takie  "stare" auta jak nasze kaczki ?

W PZU dostałem informację, że jeżeli auto ma ponad 25 lat (nie musi mieć żółtych tablic), to mogę dostać dodatkowo 70% zniżki liczonej po uwzględnieniu wszystkich zniżek które już posiadam  ;D .
Jeden haczyk - trzeba być członkiem PZMot.
Dlatego złożyłem wniosek do najbliższego Automobilklubu  i czekam na zebranie i wciągnięcie na członka  8) .
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 56
    • Jacek
Odp: Tanie OC
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Luty 2016, 18:48:08 »
Każde (nooo, może PRAWIE) każde towarzystwo ubezpieczeniowe gotowe jest przygotować specjalną, promocyjną ofertę dla auta ZABYTKOWEGO (ale - "zabytkowego" nie tylko w mniemaniu właściciela, ale również w potwierdzeniu tego faktu "żółtymi tablicami").
Wiem, ćwiczyłem.
...tyle tylko, ze nie każdy urzędnik (pracownik towarzystwa, agent) to wie...

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 61
    • Herbert
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Luty 2016, 20:23:09 »
No niestety,Jacek ma racje.dostaniesz 70%znizki jesli jesteś członkiem PZM-tu i auto ma zółte blachy, takie porozumienie zawarł PZM z Pzu.
lepiej sie dokładnie popytaj,bo ten agent który udzielił Ci takiej informacji nie do konca jest zorientowany w temacie.

Offline krejzo

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Tosiek
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Luty 2016, 08:55:12 »
Składki OC na kaczki są tak małe, że te dodatkowe 10% z tytułu bycia członkiem PZM może być niewarte skórki za wyprawkę. Tym bardziej, że to wpisowe w PZM-ie też trochę kosztuje. Jeśli się to komuś opłaca, to właścicielom dużych i bardzo drogich zabytków. Tomku- warto odwiedzić kilku agentów ubezpieczeniowych, mają podpisane umowy z wieloma towarzystwami, niech Ci szukają najtańszego OC. Popytaj o towarzystwo Gothaer(dawniej PTU), mają rewelacyjne składki na takie małe autka, jak nasze. Ja przy zniżkach 60%, za cały rok zapłaciłem 159 złotych.

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2016, 09:34:10 »
Tosiek,to nie tak ,ze w PZU masz dodatkowe 10%.Pzu od Twojego ubezpieczenia ze znizka np 60 % dodatkowo odlicza 70% .
Ale ceny są uzależnione od województwa,ja za kaczke zapłaciłem 90zł na rok,ale jak piszesz składka w PZM wynosi ok 60zł wiec przy samej kaczce wychodzi sie +/- na zero.W moim przypadku kiedy płace jeszcze za Fiata to mi sie opłaca,bo składka za Fiata normalnie przy 60% wyniosła by mnie ok 400zł a ja w PZU płace trylko 150zł

Offline krejzo

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Tosiek
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Luty 2016, 10:06:25 »
Herbercie, wybacz, ale nie zrozumiałem Twojego posta, jest zawiły, albo ja nie zatrybiłem przy niedzieli. Poza tym ja nawet słowem nie wspomniałem o PZU...

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Luty 2016, 10:30:45 »
Poza tym ja nawet słowem nie wspomniałem o PZU...

Nie wspomiałes,ale tylko PZU ma podpisana umowe z PZM i tylko oni daja te dodatkowe 70%.
Zadna inna firma ubezpieczeniowa tego nie daje.
A czego nie zrozumiałeś?
Masz 60 % znizki i przykładowo OC wynosi 400zł.
PZU od tej kwoty odlicza ci jeszcze 70% czyli wychodzi Ci 120zł ,ale sa jakies dodatkowe opłaty i OC w rezultacie wynosi 150zł Tak jest z moim OC na Fiata
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2016, 10:34:16 wysłana przez herbi »

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 23
    • Tomek
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Luty 2016, 12:37:05 »
Gothaer płacę 144 zł z NW bez kombinowania :)

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
    • Tomek
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Luty 2016, 12:44:38 »
Gość w PZU powiedział mi wyraźnie, że mogą być białe tablice byle auto miało ponad 25 lat ( teoretycznie mogą chcieć opinię, że jest unikatowe, ale powiedział że nie trzeba ) i członkostwo w PZMot.
Musi być to na osobę fizyczną, a nie na firmę lub działalność gospodarczą i przez ostatnie 12 miesięcy nie było szkody (ale u nich w PZU).
U nas w Automobilklubie składka to 50 zł/rok (w tym jakieś profity), a OC na kaczkę wyliczył mi ok 90 zł  :D .

Cieszę się, że jest więcej możliwości, bo dwóch "uniwersalnych "agentów u których byłem wyliczyło mi minimum 300 zł szukając w różnych firmach - dlatego ten post  :)
« Ostatnia zmiana: 07 Luty 2016, 14:33:07 wysłana przez tomi »

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 22
    • Olek
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Luty 2016, 13:42:14 »
Zgadza się to bardzo dobra oferta. Teraz podobno były jakieś podwyżki i to podobno nie koniec także trzeba się śpieszyć. Na zniżkę z PZM-motu nie potrzeba żadnej opinii. Jedynym warunkiem jest skończone 25 lat.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 56
    • Piotr
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Luty 2016, 17:17:33 »
Przerabiałem temat z PZU i zniżką 70%, przed rejestracją mojego entka byłem w PZU - odpowiedż PZMot nie jest jedynym klubem gzie bycie członkiem upoważnia do zniżki OC (tych kochanych 70%) jest jeszcze 4 lub 5 innych związków moto. Podzwoniłem po wszystkich - nie będę opisywał odpowiedzi bo szkoda czasu. Dzwonię do swojego ubezpieczyciela i się pytam ile u niego - 190 zł jak rejestracja na W-wę, 150 zł jak na wiochę 20 km od stolicy (wypadło na stolicę bo jak wiecie urzędnicy nie wiedzieli co to unikat). Liczyłem członkostwo w PZMocie + zniżkę PZU+ itd - dupska mi nie urywało i mając na oku miłą, długoletnią współpracę z moim ubezpieczycielem zostałem u niego. OC na kaczkę mam z assistance podstawowy (GOTHAER)   
..a  dla ciekawości za kubla 1.6 cm płacę 278 zł taki sam pakiet i ubezpieczyciel jak u entka 

Offline arekban

• -
  • Global Moderator
  • Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 12
    • Forum 2CV
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Luty 2016, 13:45:22 »
Zniżki w PZU na kartę PZM-ot dla samej kaczki raczej sie nie opłacają, ale jak ktoś ma już 2 auta powyzej 25 lat to juz lepiej.

W moim przypadku- składki normalne z 60% zniżki:
-2cv - 220 zł
-Inne auto 2.1 litra pojemności - 450 zł
Czyli razem 670 zł

W przypaku karty PZM ze składką 50 zł na rok:
- 2cv -66 zł
- Inne auto 2.1 litra pojemności - 135 zł
Czyli razem - 251 zł

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
    • Tomek
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Czerwiec 2016, 22:23:59 »
Ostatecznie zapłaciłem 89 zł za rok OC.
A do Automobilklubu mnie nie przyjęli, bo ... aut zabytkowych nie mają  :o

Dlatego wykupiłem sobie polisę assistance w PZMocie (na osobę działa, na wszystkie posiadane auta + coś w domu), a ona daje automatycznie członkostwo w PZMot i kartę PZMot.   Takie dwa w jednym  :)