Autor Wątek: prawo a wynajem na ślub itp  (Przeczytany 326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 10
prawo a wynajem na ślub itp
« dnia: 29 Styczeń 2017, 12:49:01 »
Hej,

wiem, że jakiś czas temu prawo się zmieniło w Polsce i, że są jakieś problmy z wynejmem auta na ślub z kierowcą.
Czy ktoś wie jak tu prawnie się zabezpieczyć aby nie mieć potem problemów?
A może jest jakaś legalna droga?

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 4
    • Mirek
Odp: prawo a wynajem na ślub itp
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Styczeń 2017, 12:42:57 »
Z tego co wiem musisz mieć licencję na przewóz osób w celu zarobkowym. Niezależnie od tego jeżeli nie robisz tego zarobkowo (a więc musi ci ktoś udowodnić ,że robisz to w celu zarobkowym) tylko grzecznościowo podwozisz kuzyna, brata ,ciocię czy nawet sąsiadkę bo cie poprosiła bo masz ładne autko to WYDAJE mi sie ,że nie ma problemu. Ale pamiętaj ,że nikt nie jest głupi i wie o co chodzi. To jest coś a-la sprzedaży psów. Zakaz sprzedaży psów nie pochodzących z zarejestrowanych hodowli. ale na necie można kupić zestaw smycz +żarcie za 1000 zł z psem np yorkiem gratis. Albo,że ktoś odda psa rasowego w dobre ręce o wartości xxx za darmo. Zadzwonisz i okazuje się że trzeba płacić.  Wiadomo o co chodzi . Przepis w świetle prawa nie został złamany. Gorzej jak się zapytają MŁODYCH ile płacili a ci się wygadają. Wtedy jest naprawdę ciepło nawet zimą. Ludzie przecież wożą do pracy i robią zrzutę na paliwo i jest ok .  Mówią ,że prawo jest po to aby je łamać. A w przepisach prawa Polskiego zawsze są furtki. Musisz mieć dobrą gadkę i najważniejsze nie czerpiesz z tego korzyści majątkowych.

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 61
    • Herbert
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Styczeń 2017, 12:51:11 »
Ja też tak mysle. Do puki nie robisz tego odpłatnie a tylko grzecznosciowo,nic Ci nie grozi,problemy moga sie zacząc w momencie,gdy udowodnia Ci ,ze wziałeś za to pieniadze.
Ja wiozłem 2 razy do slubu znajomych,ale to było naprawde gratis.
jesli robisz to w gronie znajomych i oni Ci sie potem "odwdzieczają"np zwrotem za paliwo i jestes za nich pewny ,to chyba nie ma problemy. Z obcymi bym nie ryzykował.
« Ostatnia zmiana: 30 Styczeń 2017, 12:55:32 wysłana przez herbi »

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Luty 2017, 14:40:22 »
dzięki za odpowiedzi i sorka, że tak późno odpowiadam

Offline krzys

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 5
    • Krzysztof
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty 2017, 13:36:38 »
Nie wiem czy jestem na czasie, ale był taki martwy przepis, że aut zarejestrowanych jako zabytkowy nie można używać do zarobku.

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 61
    • Herbert
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2017, 14:38:22 »
Nie ma tu mowy o aucie zarejestrowanym jako zabytek.A odnosnie tego co piszesz,jest dopuszczone uzywanie takich aut ,trzeba to zgłoscic konserwatorowi zabytków a dodatkowo taki samochód musi przechodzic coroczne badanie techniczne.