Autor Wątek: Światowy zlot 2017 Portugalia  (Przeczytany 735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 10
Światowy zlot 2017 Portugalia
« dnia: 18 Luty 2017, 14:44:54 »
Hej,

jestem ciekaw kto z was jedzie na zlot do Portugalii?
Ja jadę, z Teneryfy promem.
I mam parę pytań, bo nigdy nie byłem na zlocie światowym poza tym w Toruniu.
Jak na zachodzie wygląda kwestia sprzedaży częsci lub wyrobów artystycznych? Jest też taki bazar dla osób indywidualnych (nie firm)
Czy trzeba się rejestrować czy wolna Amerykanka?

Może będziemy tu wrzucać wszystkie strony, linki i informacje związane ze zlotem?
Bo tutaj jest ten odpowiedzni dział do tego?

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 45
    • Robert
Odp: Światowy zlot 2017 Portugalia
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Luty 2017, 20:12:25 »
Łukasz , ja się do Portugalii wybierałem, ale wygląda na to,że moje obowiązki zawodowe i podpisany kontrakt na poważną robotę mi to uniemożliwi.Musze zarabiać, nie mam wyboru...
Taki lajf :(

To miejsce i dział  na wszelkie informacje o zlocie w  Portugalii -  na pewno dobre.

Chociaż sobie poczytam  :-\
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline Krzysiekpat

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 5
    • Krzysztof
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Luty 2017, 21:02:37 »
Witam
Super chętnie bym się wybrał tylko jeszcze jestem w lesie z moją kaczuchą no i jeszcze nie sprawdzona na co ją stać, może na przyszły rok  :) wszystkim uczestnikom kibicuję i pozdrawiam  ;)
PGK

Offline kaczogród

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 21
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Luty 2017, 17:34:29 »
Cześ Łukasz - moge pomóc w tej kwestii [ byłem na kilku zlotach poza Polska] -każdy zlot może się róznić kolorytem ale rządzi się tymi samymi regułami - czyli zawsze jest miejsce do handlu dla firm oraz jest miejsce dla osób indywidualnych z częściami oraz z wyrobami artystycznymi . Dostep do takiego placu z reguły maja osoby zarejestrowane na zlocie [ z opaska ] a nie jak to było w Polsce wszyscy . To tyle jeżeli chodzi o place targowe natomiast jezeli chodzi o osoby wybierajace się na zlot do Portugalii to ja znam 7 takich załóg [ wliczając w to moją  ] - jadą w różnych terminach i w róznym tempie [ w zależności od posiadanego wolnego czasu ] odległość przy zwiedzaniu to około 3500 km i razy 2 to7000 km czyli duzo dni w podróży. Jest to wyprawa do której trzeba sie dobrze przygotowac wiec kto myśli o tym to najwyzszy czas sie brać do pracy.

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpień 2017, 21:09:22 »
No co jest >:( >:( >:( Portugalia dawno się skończyła i nie ma żadnych wieści ??????. Wszystkie kaczki zostały???????.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Sierpień 2017, 10:11:56 »
myślę, że każdy chce zapomnieć bo warunki były beznadziejne.

parę pryszniców na parę tysięcy osób
brak miejsca na kempingu
kiepska organizacja

ja wróciłem obolały i totalnie niewyspany :)

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 45
    • Robert
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Sierpień 2017, 10:14:44 »
Andrzej, może jeszcze nie wrócili , tam są " dwa przystanki samolotem"  :-\, daleko dość.., :)

Ja się pokręciłem /niestety nie kaczką /po Niemczech, Szwajcarii i Włoszech, spotkałem cztery kaczki, dwie w ruchu, dwie co stały sfotografowałem. ;)

Jedna  w Stuttgarcie, druga w Bergamo.

Słabo.

I tyle...
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 2
    • Mathieu
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Sierpień 2017, 22:02:52 »
To jak beznadziejna organizacja to przyszłość nie ma co tam jechać.
Ot zwykły modelarz.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Sierpień 2017, 22:57:34 »
W Toruniu było super.
W Portugalii już nie.
Zależy od organizatorów, na pewno pojadę na następne.

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
    • Andrzej
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpień 2017, 09:39:08 »
No ale nic, żadnych fotek :( :( :( :(

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 56
    • Jacek
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień 2017, 13:59:10 »
myślę, że każdy chce zapomnieć bo warunki były beznadziejne.

parę pryszniców na parę tysięcy osób
brak miejsca na kempingu
kiepska organizacja

ja wróciłem obolały i totalnie niewyspany :)

ALE CZEMU NIE DODAŁEŚ, że to, napisałeś - dotyczy DODATKOWEGO obozowiska, zorganizowanego dla NIE ZGŁOSZONYCH wcześniej, którzy na dodatek dojechali W TRAKCIE ...i nie kaczką...
TYSIĄCE innych uczestników (zgłoszonych wcześniej, zakwaterowanych na "2cv-kowym" obozowisku, ..bo przyjechali kaczkami) - WRĘCZ ZACHWYCA SIĘ i organizacjami i warunkami (w tym również - sanitarnymi), oceniając je ZNACZNIE wyżej niż te, które były w Toruniu.

Takim wpisem - i krzywdzisz Organizatorów, i zniechęcasz czytelników.
Stara dziennikarska zasada przecież brzmi, że - jesli się cokolwiek chce relacjonować, to albo RZETELNIE, albo WCALE.
....A w internecie - znaleźć można BARDZO WIELE relacji....

To jak beznadziejna organizacja to przyszłość nie ma co tam jechać.
Nie wiadomo kiedy ZNÓW będzie światowy zlot w Portugalii.
W 2019 roku - Chorwacja a w 2021 - Szwajcaria
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2017, 14:07:33 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Sierpień 2017, 15:08:19 »
ALE CZEMU NIE DODAŁEŚ, że to, napisałeś - dotyczy DODATKOWEGO obozowiska, zorganizowanego dla NIE ZGŁOSZONYCH wcześniej, którzy na dodatek dojechali W TRAKCIE ...i nie kaczką...

Byłeś tam? Widziałeś? Ale oceniać łatwo jak się nie było:)
Ja ci się tu tłumaczyć nie muszę. A kaczką nie byłem bo promy akurat nie były w odpowiednim terminie i moja kaczka jest teraz przerejestrowywana i nie mogę sobie teraz jeździć, skoro już bardzo chcesz zaznaczyć, że kaczką nie byłem. A ty byłeś kiedy byłeś na zlocie światowym kaczką poza Polską? Pochwał się proszę :)
W mediach czy portalach społecznościowych nikt nic złego nie powie, dobrze o tym wiesz, takie mamy dziś czasy

TYSIĄCE innych uczestników (zgłoszonych wcześniej, zakwaterowanych na "2cv-kowym" obozowisku, ..bo przyjechali kaczkami) - WRĘCZ ZACHWYCA SIĘ i organizacjami i warunkami (w tym również - sanitarnymi), oceniając je ZNACZNIE wyżej niż te, które były w Toruniu.

Pokaż swoje źródło tych tysięcy zachwyconych......bo było tylko parę tyś kaczek, brzmi jak WSZYSCY ZADOWOLENI.
Forum służy też do tego aby przekazać swoje relacje, swojej opinii na podstawie subiektywnych odczuć.
Ja znam relację na żywo, na miejscu i widziałem miny ludzi. Widziałem korki kaczek, policję wlepiającej mandaty na lewo i prawo.
Brak informacji na bramkach, niedoinformowany personel, ludzie którzy (w tym także ci co mieli wykupiony wjazd) dojechali po godz x wieczorem nie byli w stanie się nic dowiedzieć, rozbić namiotu czy nawet skorzystać z imprezy. Owszem były i dobre czasy i miłe chwile i dużo śmiechu

Takim wpisem - i krzywdzisz Organizatorów, i zniechęcasz czytelników.
Stara dziennikarska zasada przecież brzmi, że - jesli się cokolwiek chce relacjonować, to albo RZETELNIE, albo WCALE.
....A w internecie - znaleźć można BARDZO WIELE relacji....

Gdybym ja był organizatorem to każde słowa krytyki przyjął bym jako cenna informacja na przyszłość, jako lekcja.
Zniechęcam czytelników? A co to jest?, forum love peace i cenzura wolnych opinii? To jeśli bym został okradziony i pobity na zlocie, to mam pisać, że było super i śpiewać kumba ja tralala?  ;D
Taki z ciebie znawca dziennikarstwa? Rzetelne dziennikarstwo, o rany, błagam Jacku, już nie mogę......

Na szczęście mamy ciebie, który zadba o odpowiednią RELACJĘ, dodam RZETELNĄ, zadba o to aby każdy kto nie boi się powiedzieć co sam przeżył aby został obrzucony błotem i podmaluje trawkę na zielono. Brawo ty.

Jeśli dobrze czytałeś co napisałem to napisałem tam też: "na pewno pojadę na następne."

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 56
    • Jacek
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Sierpień 2017, 16:53:16 »
Łukasz, wyluzuj.... :)
Co żeś tak się rozindoczył ?

Nie ATAKUJĘ CIEBIE.
Ani nie ATAKUJĘ, ani - Ciebie.
(...W odróżnieniu od Twojego tonu wypowiedzi - w odniesieniu do mnie. Ale pal sześć, udam, że nie widzę. Żadna nowość..)

Nie byłem, nie widziałem, więc - nie wypowiadałem się.
Swoim postem zasygnalizowałem tylko - że DZISIAJ dostałem informacje diametralnie inne od tych, które Ty publikujesz publicznie i wybiórczo.

A dziennikarz - ani ze mnie, ani z Ciebie.
Chodziło mi tylko o to, że jeśli (cytuję) zostaniesz na zlocie pobity i okradziony - to zlot "nie był super" WYŁĄCZNIE DLA CIEBIE i W TWOIM MNIEMANIU, a niekoniecznie CAŁY BYŁ "nie super".
...Rozumiesz ...?....
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień 2017, 16:56:54 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
    • Andrzej
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Sierpień 2017, 22:38:30 »
No koledzy Jacku i Łukaszu... widać, że rany z dawnych lat jeszcze się nie zabliźniły :(. A może już czas, choćby mając na uwadze odległość jaka Was dzieli, podać sobie ręce i nie "podgryzać się" ;D ;D ;D.  Jacku będę bronił Łukasza, bo jako jedyny napisał swoją subiektywną !!!!!! opinię (ale niestety fotek nie zamieścił). A co z innymi forumowiczami co byli????? Czyżby nie było o czym pisać????   Było super czy do d..y ?????  Przecież mają porównanie z Toruniem.

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 4
    • Mirek
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Sierpień 2017, 10:50:49 »
To nie czas ani miejsce aby skakać siebie do gardeł. Fakt jest tylko jak na razie jeden. Łukasz był na miejscu i widział wszystko na żywo. I to że nie jest zadowolony to jego sprawa a to że opisał swoje opinie na forum to niestety nasza. Gdybyś Jacku był na zlocie i wypowiedział się negatywnie to bym to rozumiał ale nie byłeś więc radziłbym się nie wypowiadać. Wiem kto był na zlocie i postaram się aby opisali swoje opinie. A tak między nami forumowiczami to co jednemu się podoba drugiemu nie musi. Osobiście spanie w namiocie ,brak toalety czy prysznica (lub stanie za prysznicem w kolejce),słońce ,skwar i temperatura około 40 stopni, tysiące ludzi na małym terenie- to niestety nie moje klimaty. Po wielu miesiącach pracy chciałbym wypocząć w ciszy i spokoju a nie w skwarze i wielkim tłumie pilnując sakiewki przed złodziejami. Wypoczynek w górach również. Wracać wieczorem z gór z językiem do kolan-????. Ale nie każdemu podoba się to samo-i dobrze bo gdzie byśmy wypoczywali jak wszyscy jechali by na przykład nad morze.???????