Autor Wątek: 2CV następca  (Przeczytany 1172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (°\=/°)
2CV następca
« dnia: 21 Grudzień 2014, 14:38:15 »
Koniec rozważań. Po latach przymiarek, o których pisaliśmy na forum poprzedniej edycji przyszła odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 21 Grudzień 2014, 18:10:55 wysłana przez Noel »
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
Odp: 2CV następca
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Grudzień 2014, 14:49:02 »
Kaczuszka z kolcami.  ;D Jak tu zdobyć taką kaczuszkę? Myślę o tej malutkiej po lewej.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 16
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Grudzień 2014, 05:01:01 »
Mam wrażenie, że od 1990 r. o nastepcy 2Cv słyszę srednio co 4 lata
Moim zdaniem istaniał realnie tylko jeden.
Chrysler.
« Ostatnia zmiana: 24 Grudzień 2014, 05:03:23 wysłana przez kuba-s »

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Grudzień 2014, 09:38:48 »
Użycie nazwy Ente w limitowanej edycji i podziękowania dla miłośników 2CV w Niemczech oznaczają, że po raz kolejny nawiązanie do 2CV mogłoby nastąpić po latach. :( Dla mnie Cactus nie ma nic wspólnego z kaczuszką.

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Grudzień 2014, 10:55:19 »
W Cactusie było kilka pomysłów, które czyniły ten samochód innym - czyli bliskim 2CV z naszej perspektywy. Ale po pierwsze gdy 2CV wchodził na taśmy produkcyjne, aż tak bardzo "inny" nie był. Po drugie w dostępnych w Polsce wersjach nie ma kanapy (a tylko dwa oddzielne fotele), nie ma otwieranego dachu, a umieszczenie poduszek powietrznych nad przednią szybą skutecznie ogranicza widoczność i sprawia, że czujemy się w samochodzie niekomfortowo - jest uczucie ciasnego wnętrza, choć w sumie jest całkiem przestronnie. Początkowo bardzo mi się ten samochód podobał, a liczne reklamy, w których Cactusowi towarzyszyła Kaczka i nowe hasło Citreona (nie kreatywna technologia, a użyteczna technologia) tylko rozbudzały mój apetyt, ale gdy samochód fizycznie pojawił się w salonie przyszło rozczarowanie... i zostało.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 53
    • Piotr
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Czerwiec 2017, 21:36:27 »
Tak z nudów bo cienko.. . koledzy...a to widzieli.. czy to może mieć szansę?
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2017, 22:02:53 wysłana przez petercvw »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Czerwiec 2017, 21:37:41 »
I to

Offline pawel.d

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Czerwiec 2017, 23:25:20 »
Może się jakoś opatrzy, dziwne to to takie. Nie wiadomo jak ludzie patrzyli na nasze  kaczki kiedy one pojawiały się na drogach. Przecież też są specyficzne, co niektórzy mówią " tak brzydkie , że aż piękne" ;)

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 2
    • Mathieu
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Czerwiec 2017, 13:48:19 »
Ja osobiście jestem przeciwny wszelakim odświeżaniom, wznawianiom modeli aut które zapisały się do historii jako kultowe. Najlepszym przykładem tego że można zniszczyć daną legendę jest Ford Mustang. Ilekroć widzę jego kolejną edycję to zastawiam się co muszą pić i palić projektanci nadwozia. Wygląda okropnie, do tego zbyt dużo elektroniki której samemu nie można naprawić bo mało kto ze starszych wiekiem się zna na tym, że nie wspomnę o obecnych pokoleniach, nie wszystkich ale jednak. Po prostu nie widzę sensu aby odświeżać coś co i tak w pierwotnej wersji wygląda bardzo dobrze.
Ot zwykły modelarz.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Czerwiec 2017, 18:18:02 »
Ja tam lubię " odgrzewane kotlety" ( nie zawsze). To co jedynie strzeliło w mój gust to fiat 500 który jeździ i na papierze Renault r4. I jak na razie nic mnie nie zadziwiło czy się spodobało. Czy to prezentowana 2cvałka  (podobna do beetla ), czy  następca garbusa - wspomiany beetle, nasza syrenka, panda..... itd. Nie mają ducha/magnesu czegoś co by odkręcało  naprawdę głowę i wprawiało  w zachwyt. Tu chyba projektant chyba coś popierdutał. Te wspomniane, są jak na razie moje dwa typy co chciałbym mieć w "stajni".
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec 2017, 18:20:06 wysłana przez petercvw »

Online Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
    • Andrzej
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Czerwiec 2017, 21:42:53 »
Ten pierwszy na mój gust, za bardzo przypomina garbusa a drugi to taki spłaszczony nissan :)

Offline tiovescom

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
    • Jarek
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Czerwiec 2017, 09:31:15 »
O to porównanie do mustanga trafne, co nowszy to gorszy. Chyba lepiej nie odświeżać, bo oczekiwania są za duże, żeby efekt był zadowalający :)

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 2
    • Mathieu
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Czerwiec 2017, 19:00:47 »
Viper to samo, stałem twarzą w twarz na Moto Session w zeszłym roku z generacją 2015 oraz 2003 i naprawdę co nowszy to wygląda jak kapeć zmielony przez psa.
Ot zwykły modelarz.