Autor Wątek: Czy warto kupić?  (Przeczytany 4993 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mateo

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
    • Mateusz

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
    • Olek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Styczeń 2018, 12:35:59 »
Nie warto w tej cenie. Może i jest wyremontowana ale zrobiona po łepkach. Jeszcze żeby opis zgadzał się że stanem faktycznym. Widać że miała dziury w podłodze to wycieli i nałożyli kawałek blachy nie mówiąc już o ramie którą musiała być odnawiana.

Offline mateo

• Bywalec
  • **
    • Mateusz
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Styczeń 2018, 13:01:45 »
A czemu nie warto? Co jest zrobione po łepkach?  Oczywiście w niższej cenie...

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2018, 15:16:13 »
Jak Cię interesuje w takiej/podobnej cenie kaczka to może moja - jest do sprzedania - wątek "entuś".

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
    • Olek
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Styczeń 2018, 17:45:56 »
Jeżeli sprzedawca pisze:
"z dotrzymaniem wierności oryginałowi.
bez zmian konstrukcyjnych"
A na zdjęciach wstawia odsłonięte podłogę którą nie ma ryfli. Nie chcę wiedzieć co jeszcze jest nie tak.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Styczeń 2018, 17:50:18 »
Do siedzen tez mozna sie przyczepic jesli maja "dotrzymac wiernosci oginałowi "  :)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Styczeń 2018, 17:51:56 »
A czemu nie warto?

"Idąc środkiem drogi" (tzn. ani nie wieszając psów na aucie /lub co gorsze - jego właścicielu!/ ani nie wpadając w dziki zachwyt - powiem:

1. NIKT Z NAS (łącznie ze mną) Z SAMYCH TYLKO ZDJĘĆ - nie wyda "wyroku" - na tak, bądź na nie.

2. Co innego w kontakcie osobistym. Jest w tym kraju kilkunastu ludzi (do których mam czelność zaliczyć i siebie), którzy wiedzą - "gdzie kaczce zajrzeć" :-p
Przy takich (...abstrakcyjnych, moim zadaniem..) kwotach, jak cena TEGO auta - sensownym jest odżałować kilka stówek na to, bo pojechać i obejrzeć te auto, "wynajmując" również na tą wycieczkę - któregoś z w/w kilkunastu.

3. Być może i i faktycznie ktoś wydał niebotyczne pieniądze na remont tego auta, ale.. ciężko mu będzie odzyskać je z powrotem
(milczeniem pomijam fakt - że im więcej wkłada się się pieniędzy w remont samochodu cudzymi rękoma, tym odzyskać je trudniej. To oczywiste) 
Zwłaszcza, że przy budżecie idącym w KILKADZIESIĄT tysięcy złotych - NIE ŻAŁUJE SIĘ "marnego" tysiaka na ORYGINALNE podłogi! Przecież to RAZI W OCZY, JAK CHOLERA! ...i właśnie to daje (całkiem słusznie wyrażone przez Olka) przekonanie, że remont zrobiony "po łebkach"!

4. Jeżeli pisze się (cytuję) "po kompletnej renowacji z dotrzymaniem wierności oryginałowi. Bez zmian konstrukcyjnych i stylizacyjnych", ...a na wszystkich zdjęciach widać zderzaki, które... owszem, dedykowane były do Citroena 2CV, ale.. tylko wersji "terenowych" (znaczy, stylizowanych na takie) i NIGDY NIE BYŁY montowane ORYGINALNIE PRZEZ FABRYKĘ.. to trochę brakuje w tym konsekwencji ..i (po raz kolejny) daje przekonanie, że - autor niekoniecznie wie, o czym mówi.
Tapicerka foteli - też jest (za spore pieniądze zapewne!) "podrobiona" ..a wcale NIE WIERNA oryginałowi.

Reasumując - ...życzę właścicielowi jak najlepiej (w sensie: żeby się kupiec trafił), ..ale do pomysłu zakupu - nastawiony byłbym raczej sceptycznie.

(Zwłaszcza, że wiosna za pasem! Tylko patrzeć, jak na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych zaraz wysypią się kolejne ciekawe oferty.
Póki co - bardziej mnie intryguje np. ta:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-2-cv-1979r-sprowadzony-po-oplatach-ID6zwXSg.html
I żeby nie było niedomówień:
- to nie moja oferta  :D
- ..ani żadnego z moich znajomych  >:D
- znalazłem ją dosłownie przed chwilą, próbując porównać ceny.
Relacja ceny do oferty (stanu, wyglądu itd) - bardzo rozsądna

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Styczeń 2018, 17:53:39 »
P.S.
Widzę, że w czasie, kiedy prowadziłem swój wykład ;)
 - czujne oczy moich kolegów również wyłapały TE SAME "szczegóły", o których napisałem
...i TE SAME lampki ostrzegawcze Im się zapaliły... ;)

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 26
    • Tomek
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Styczeń 2018, 21:26:08 »
Dla mnie ta oferta jest bardziej ciekawa...

http://allegro.pl/citroen-2cv-kaczka-i7156628717.html#thumb/6

Offline marekclub

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 13
    • Marek
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2018, 22:52:21 »

Dla mnie też. I nawet rozważam kupno

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Luty 2018, 05:44:03 »

Dla mnie też. I nawet rozważam kupno

Opanuj Ty się, chłopaku!!
Wpadasz w KACZOHOLIZM !!!!

Offline mateo

• Bywalec
  • **
    • Mateusz
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Luty 2018, 08:03:36 »
Jak Cię interesuje w takiej/podobnej cenie kaczka to może moja - jest do sprzedania - wątek "entuś".

podaj linka do twojego ogłoszenia...

Offline mateo

• Bywalec
  • **
    • Mateusz
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Luty 2018, 08:09:11 »
A czemu nie warto?

"Idąc środkiem drogi" (tzn. ani nie wieszając psów na aucie /lub co gorsze - jego właścicielu!/ ani nie wpadając w dziki zachwyt - powiem:

1. NIKT Z NAS (łącznie ze mną) Z SAMYCH TYLKO ZDJĘĆ - nie wyda "wyroku" - na tak, bądź na nie.

2. Co innego w kontakcie osobistym. Jest w tym kraju kilkunastu ludzi (do których mam czelność zaliczyć i siebie), którzy wiedzą - "gdzie kaczce zajrzeć" :-p
Przy takich (...abstrakcyjnych, moim zadaniem..) kwotach, jak cena TEGO auta - sensownym jest odżałować kilka stówek na to, bo pojechać i obejrzeć te auto, "wynajmując" również na tą wycieczkę - któregoś z w/w kilkunastu.

3. Być może i i faktycznie ktoś wydał niebotyczne pieniądze na remont tego auta, ale.. ciężko mu będzie odzyskać je z powrotem
(milczeniem pomijam fakt - że im więcej wkłada się się pieniędzy w remont samochodu cudzymi rękoma, tym odzyskać je trudniej. To oczywiste) 
Zwłaszcza, że przy budżecie idącym w KILKADZIESIĄT tysięcy złotych - NIE ŻAŁUJE SIĘ "marnego" tysiaka na ORYGINALNE podłogi! Przecież to RAZI W OCZY, JAK CHOLERA! ...i właśnie to daje (całkiem słusznie wyrażone przez Olka) przekonanie, że remont zrobiony "po łebkach"!

4. Jeżeli pisze się (cytuję) "po kompletnej renowacji z dotrzymaniem wierności oryginałowi. Bez zmian konstrukcyjnych i stylizacyjnych", ...a na wszystkich zdjęciach widać zderzaki, które... owszem, dedykowane były do Citroena 2CV, ale.. tylko wersji "terenowych" (znaczy, stylizowanych na takie) i NIGDY NIE BYŁY montowane ORYGINALNIE PRZEZ FABRYKĘ.. to trochę brakuje w tym konsekwencji ..i (po raz kolejny) daje przekonanie, że - autor niekoniecznie wie, o czym mówi.
Tapicerka foteli - też jest (za spore pieniądze zapewne!) "podrobiona" ..a wcale NIE WIERNA oryginałowi.

Reasumując - ...życzę właścicielowi jak najlepiej (w sensie: żeby się kupiec trafił), ..ale do pomysłu zakupu - nastawiony byłbym raczej sceptycznie.

(Zwłaszcza, że wiosna za pasem! Tylko patrzeć, jak na portalach ogłoszeniowych i aukcyjnych zaraz wysypią się kolejne ciekawe oferty.
Póki co - bardziej mnie intryguje np. ta:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-2-cv-1979r-sprowadzony-po-oplatach-ID6zwXSg.html
I żeby nie było niedomówień:
- to nie moja oferta  :D
- ..ani żadnego z moich znajomych  >:D
- znalazłem ją dosłownie przed chwilą, próbując porównać ceny.
Relacja ceny do oferty (stanu, wyglądu itd) - bardzo rozsądna

dziękuje ! Powiem tak, od dawna dawna podoba mi się taki citroen... chciałbym takiego mieć na wyjazdy kilak razy do roku w słoneczny dzień. Nie szukam samochodu do renowacji a już zrobionego gotowego do jazdy... Czy ktoś jest z podkarpacia aby móc podjechać i zobaczyć ten samochód na żywo ? Ja byłem go oglądać... spodobał mi się, ale wiem że nie jest on w 100% zrobiony na oryginał... no ale nic ciekawszego nie pojawia się na rynku od dawna...

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty 2018, 10:41:53 »
Ogłoszenia w necie nie ma.
Tu jest opisany mój wątek na forum jak go robiłem http://2cvclub.pl/index.php?topic=52.0
Masz pytania pisz na pw lub łatwiej dzwoń.

Offline mateo

• Bywalec
  • **
    • Mateusz
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Luty 2018, 12:17:41 »
Ogłoszenia w necie nie ma.
Tu jest opisany mój wątek na forum jak go robiłem http://2cvclub.pl/index.php?topic=52.0
Masz pytania pisz na pw lub łatwiej dzwoń.

Gdyby był w kolorze niebieski od razu bym się zainteresował...

Czy ktoś z forum jest z podkarpacia? :) z okolic Dębicy?