Autor Wątek: wypłowiałe opony  (Przeczytany 228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 71
    • Herbert
wypłowiałe opony
« dnia: 04 Czerwiec 2018, 17:51:14 »
Moja 2cv-ka stała dłuższy czas na słoncu i od strony słonca opony straciły czrny kolor i zrobiły sie takie szar-brązowe.Sa to prawie nowe (2 letnie) opony VEE RUBBER. Po umyciu potraktowałem je pianką do opon i wrócił czarny kolor.
Macie podobne spostrzeżenia ? Czy to wina gorszego sortu gumy ? Jak myslicie?
Ciekawe czy ta pianka uchroni przez jakiś czas opony przed takim wypłowieniem.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 70
    • Piotr
Odp: wypłowiałe opony
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Czerwiec 2018, 20:04:38 »
Herbert z oponami tak nie mam. Kaczka stoi w garażu a tam słońca nie ma.
Ale moje chlapacze nie stoją jak wspomniałem na słońcu i po ok. dwóch miesiącach robią się też takie jakieś brązowe. Bzyknę sprayem do gumy .... i są ponownie czarne. I tak w koło Macieju. Nie wiem jakąś dupowata gumą - pewnie oryginalna z chrl. I pewnie twoje opony tyż takie. Zadzwoń do sprzedawcy, może jakaś gwarancja.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Czerwiec 2018, 20:08:02 »
To moze powinni dodawac do tych opon sprej do gumy w komplecie   >:D
Mirku,co Ty na to  :)
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2018, 20:10:08 wysłana przez herbi »

Offline pawel.d

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 5
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Czerwiec 2018, 23:07:39 »
Prawda jest taka, że jest coraz mniej gumy w gumie a coraz więcej wypełniaczy gumopodobnych. Wszyscy tną koszty, a co to jest kauczuk mało kto pamięta. Pseudo guma nie lubi słońca więc płowieje jak inne plastiki.Opony Vee Rubber nie są złe. W przywracaniu czarności pomagają różne środki z różnym efektem.Ja używam niebieski płyn Pneubell firmy Atas (Plak). Opony należy umyc i na mokre spryskać środkiem i rozprowadzić małą szmatką lub pędzlem Dla lepszego efektu czynnosci można powtórzyć. Środek bardzo wydajny, opakowanie starcza na bardzo długo. Zdecydowanie nie polecam czarnideł o strukturze smaru czy pasty do butów. Po zastosowaniu brudzą a po czasie efekt szarości jest jeszcze większy. Do tego tworzy sie warstwa środka na oponie , którą należałoby usunąć przed nałożeniem nowej warstwy.Przy płynach to nie występuje. O reklamacji raczej nie ma co marzyć. Płowienie koloru nie ma wpływu na bezpieczną ekplatacje opony.e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3116301433301-PNEUBELL_750ML-srodek-do-gum-i-uszczelek,scr_dItems.html
« Ostatnia zmiana: 04 Czerwiec 2018, 23:21:16 wysłana przez pawel.d »

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Czerwiec 2018, 07:24:34 »
Tyle ,że brzydko wygladaja takie opony.Ja nie uzywam czernidła w jakiejś gęstej konsystencji tylko pianki do opon firmy Moje Auto.
Pryska sie taka pianką opone i po 15 sek,wyciera sciereczką.Efekt fajny,testowany na innych oponach.Nie wiem na jak długo uchroni opony w 2CV.
« Ostatnia zmiana: 05 Czerwiec 2018, 08:17:29 wysłana przez herbi »