Autor Wątek: PL REJESTR 2CV  (Przeczytany 2241 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
PL REJESTR 2CV
« dnia: 20 Październik 2015, 14:43:00 »
Panowie kiedys była bita piana  :) http://2cvclub.pl/index.php?topic=22.0 i nic z tego co widzę nic nie wyszło, jest mapa ale też mało aktualna. Jest nas trochę i fajnie by było powrócić do tematu. Wiadomo nikogo się nie zmusi (tak jak na dni francuskie w W-wie czy na Lato 2016 - Herbert i Tomek możemy spotkać się w trójcy) ale fajnie by było jak to chyba Noel zaproponował zrobić ala po szwajcarsku http://www.2cv-register.ch/index.phtml?aid=16. Kto chętny to się zapisze, dane podać tyko te które się uważa za stosowne ale jakieś minimum musi być. Ja gościa od kombi właśnie tak znalazłem. Pewnie ktoś powie że kij ma dwa końce i po co ma ktoś o mnie wiedzieć ale wchodząc na forum też się dowie. Nasze auta to nie normalniaki i tak się rzucają w oczy. Robiąc taki rejestr byśmy (chętni) nasze francuzeczki zkatalogowali tworząc/uzupełniając jakąś historię marki 2cv i pochodnych od niej w naszym kraju. Krótki zarys wypunktowałem, dodać zdjęcia, zrobić extra zakładkę na forum i to już koniec. Aktualizować taka bazę zawsze można np. raz do roku.
Koledzy ciekaw jestem propozycji, zmian?, dodania/odjęcia czegoś i gorliwej dyskusji - zalogowacze i podglądacze do dzieła. Jeśli z 131 forumowiczów zapisze się 10,20 to jest sukces.
STATUS  AUTA                                                 AKTUALNY/ DO SPRZEDANIA/W POSIADANIU/INNE
TYP (model/seria)                                            2 CV 6, AZ-L
POJEMNOŚĆ/KM                                              597 cm3/29
ROK  PROD.                                                     31.05.1985
KRAJ POCHODZENIA                                        NIEMCY
ILOŚĆ WŁAŚCICIELI (za granicą/ w PL)            ?????????/???????????
DATA  REJESTR. W  PL.                                   19.05.2015 
ZAREJESTROWANY (zabytek/unikat              ??????????????????....
normalnie)
KILOMETRY (przy zakupie)                           ????????????????..??..
RAMA (jaka,oryginał,nr.)                               ???????????????????.
SILNIK  (oryginał, wymieniony, itp.)             ??????????..?????????
KOLOR (pierwszy/drugi?.)                            ??????????/?.?.???/??..
EXTRA (wyposażenie, tuning, nowe
części, itp.)
W TWOIM POSIADANIU                                od ???..???..do??..?????
MIEJSCE (garażowania kaczki woje                ?. ?????????????????.
wództwo, gmina, miasto) 
AUTO UŻYWANE (codziennie, zlotowo,        ?.?????????????????..
drugie auto, inne)
WŁAŚCICIEL (kobieta/mężczyzna)                ???????????????????.
WIEK                                                             ???????????????????..
IMIĘ/NICK                                                     ???????????????????.
KONTAKT (mail/tel./przez forum)                 ???????????????????..
INNE AUTA W POSIADANIU                          ????????????????????.
I TU 2,3,4  zdjęcia
Do dzieła kaczomaniacy!!!!

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
Odp: PL REJESTR 2CV
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopad 2015, 21:29:25 »
I co koledzy nie macie chęci zrobić nic w tym kierunku - szkoda. Dam maly przykład - dziś dostałem telefon poszukują auta do wynajecia, dają zarobić i można zarobić i być szczęśliwcem -  kurcze ale fajnie pokażę swoją kaczkę światu. A tu ktoś szuka kontaktu z posiadaczem 2cv, chce obejrzeć auto i d... jak by był taki rejestr pojazdu to by było łatwiej dotrzeć do danego posiadacza auta. W końcu po to rzeżbimy/mamy nasze kaczki by być docenionym jeszcze bardziej. Przyjemnie bylo jak zobaczyliśmy Kryptka w TVN-ie czy Urala w czasopiśmie - poszło w eter. Pewnie ktoś powie że jak będą chcieli to i tak nas znajdą. Tak ale czy nie jest przyjemniej mieć komfort tak jak koledzy Szwajcarzy tam jest wszystko o aucie i właścicielu. Panu który zadzwonił do mnie (może przeczyta) - dziękuję - zareklamowałem mu że jest nas więcej  i jak by potrzebował na przyszłość to może być i kaczy klucz  ;)

Offline raff

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 15
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Listopad 2015, 08:28:26 »
Rejestr jest w trakcie prac. Ponieważ robią mi to "bez kosztów" to trwa to już ponad rok. Ale w zeszłym miesiącu dostałem już wersję roboczą i coś tam nawet działa. No i mamy domenę rejestr2cv.pl - więc cierpliwości, wreszcie wszystko zadziała :)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Listopad 2015, 13:59:53 »
Noooo w konću jakiś głosik  ;D

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Listopad 2015, 22:31:46 »
Ale tylu pozycji, co w Twoim pierwszym poście nie przewidujemy ;)
Choć, będzie pole "opis" i każdy będzie mógł tam wstawić co będzie chciał :)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Listopad 2015, 07:12:11 »
Ja tylko dałem przykład przetłumaczony/ściągnięty ze szwajcarskiej strony do przemyślenia dla kolegów by wypowiedzieli się - coś dodać/odjąć. Do tematu nikt nic nie dodał a ile będzie punktów to ... jeśli się  tym zająłeś i uważasz że jest ok to  co mam powiedzieć też ok i być  :) że coś ruszyło bo tego chciałem. Narzucone może być lepsze niż dane do przedyskutowania. Czekam (y).

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Listopad 2015, 10:00:03 »
Ale tylu pozycji, co w Twoim pierwszym poście nie przewidujemy ;)
Choć, będzie pole "opis" i każdy będzie mógł tam wstawić co będzie chciał :)
I brawo!
To jest rozsądny kompromis.
Już od kilku dni zbierałem się, żeby odpisać Piotrkowi - że może nie każdy jest taki ...motoryzacyjny ekshibicjonista, żeby o swojej kaczce wypisywać AŻ TYLE. Opcja "mogę, nie muszę" - jest ok :)
Ja tylko dałem przykład przetłumaczony/ściągnięty ze szwajcarskiej strony
...jakby Szwajcar (ponoć znany ze SZWAJCARSKIEJ właśnie precyzji) zobaczył, jaki mamy "porządek" (znaczy - w tematach, dyskusjach, itd) na naszym forum... ;)
Polacy nie gęsi!  >:D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Listopad 2015, 10:21:42 »
Pewnie nikt nie musi wszystkiego pisać - mamy demokrację  ;D Polacy nie gęsi - pewnie że TAK ale jak mam brać/pokazać przykład to wolę schweiz niż republikę bananową  >:D. a co do moto-eksh nie wszystko co odkryte jest piękne - zgadzam się ale czy skryte okaże się .... też piękne?. Jak zawsze oto jest pytanie.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 64
    • Herbert
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Listopad 2015, 11:22:41 »
No jest ochrona danych osobowych,ale czy ma to dotryczyc samochodu? ja o swojej byłej/przyszłej kaczce moge napisac wszystko,nie mam nic do ukrycia,natomiast dane własciciela powinny sie ograniczyc do miejscowosci,telofonu/maila. dokładnu adres i nr PESEL dopiero po kontakcie telefoniczno-mailowym jesli ktos bedzie chciał nas odwiedzic.  :)

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Listopad 2015, 18:34:54 »
Mogę zdradzić, że odnośnie danych właściciela, to każdy będzie mógł zdecydować: widoczne dla zarejestrowanych, widoczne dla wszystkich, ukryte

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Luty 2016, 21:18:59 »
Tak wiem że rejestr się rodzi ale nie chcę zaczynać nowego wątku i mam jedno pytanie (na zlocie zapomniałem policzyć :-[) ile jest +/-  kaczek i ich właścicieli  (myślę zarejestrowanych a nie wrosłych w ziemię ) w Polsce?

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Listopad 2017, 12:04:27 »
Z żalem muszę poinformować, że projekt rejestru, który chciałem zrealizować "umarł". Jeżeli ktoś ma jakikolwiek pomysł to będę kibicował. Jeżeli uznamy, że mapa Google do tego wystarczy - to ok.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Listopad 2017, 18:55:20 »
Nic dodam nic nie ujmę.  Wypowiedziałem się wcześniej jak to mniej więcej widzę. Posta przeczytano ponad 2 tys. razy, wypowiedziało się czterech forumowiczów. Szkoda, że nie wyszło Rafał ... cóż zrobić. Wyjścia są dwa temat umiera i po ptokach. Drugie w dwóch opcjach.   1 - mapa użytkowników jak była kiedyś i to może wystarczyć.   2 - założenie odzielnej rubryki na forum Rejestr Citroena 2cv PL; i tu każdy zakłada swój wątek o kaczce wg jakiemuś ustalonemu punktowo opisowi. Nie musi być jak mój - ekshibisjonityczny, dokładny, szwajcarski ...itp opis. My tu dzielimy się na tych co nie wszystko chcemy mówić/pisać o swojej kaczce i tak jak Herbert wspomniał że może napisać wsio (ja tyż). A teraz to od nas zależy czego chcemy. Ilu tu nas jest 1,2,5,9... (jak w tej odliczanie Jacka) czy są "Januszki". Należy zadać pytanie czy tego rejestru chcemy? Ktoś zada pytanie a po co nam to. Zapytaj Szwajcara to ci odpowie - moja odpowiedź . Wolności Tomku.....
Podsumowując zrobić posta, i każdy KTO CHCE TO SIĘ WPISZE. Oczywiście aktualna mapa też by fajnie wyglądała.
Myślę że będzie owocna wymiana zdań, sugestie, pomysły..

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 64
    • Herbert
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Listopad 2017, 19:06:11 »
A czy nie mozna by zrobic czegoś na wzór "spisu ludności" ?
Wpisać nick/imię/ miejscowosc/telefon/mail/
Ja sobie takie dane tele-adresowe zapisuje w zeszycie(nie w komputerze) papier przetrwa wieki  :)
Czasem chciało by sie z kims konkretnym pogadac a nie mamy jego telefony ani maila.

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopad 2017, 22:23:39 »
Tak na szybko wystarczy uzupełnić profil w telefon, mail, miejscowość.Te dane są dostępne po zalogowaniu. Szukający kontaktu ma ułatwione życie.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.