Autor Wątek: Widziałem ogłoszenie 2017  (Przeczytany 3817 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
Odp: Widziałem ogłoszenie 2017
« Odpowiedź #105 dnia: 01 Grudzień 2017, 22:10:27 »
W takiej cenie byłoby super :)

Offline marekclub

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 8
    • Marek
« Odpowiedź #106 dnia: 01 Grudzień 2017, 22:26:45 »
Leci do mnie przesyłka i są tam na pewno 2 reflektory .Więc tylko czekać a na pewno się podziele. Moje mam już prawie ogarnięte ale poluje na obudowy chrom .

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 30
    • Olek
« Odpowiedź #107 dnia: 01 Grudzień 2017, 23:59:21 »
Czy to znaczy że powrocisz Tomek do użytkowników 2cv?

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #108 dnia: 02 Grudzień 2017, 07:42:09 »
A "prostokątów" nie chcesz ?

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #109 dnia: 02 Grudzień 2017, 13:55:36 »
Czyli kawa wychodzi po ok. 7,20 zł/sztuka/kubek, Jedziesz nad morze na wakacje i zarabiasz - pomysł na smoool biznes - marzenie, powiem kolesiowi szuka pracy.
Totalny rarytas i unikat z tym ustrojstwem - tu ma rację, zgadzam się ze sprzedającym ale dalej ...powodzenia.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #110 dnia: 02 Grudzień 2017, 16:22:57 »
Piotruś, pewno nazwiesz mnie malkontentem (i tak dobrze, jeśli nie MARUDĄ...), ale:
- policzyłeś cenę kawy - jako "matematycznie" przychód brutto (65000 zł/3 miesiące/100 sztuk).
   A co z kosztami ?
- przy zyskowności 50 % (bo kosztów będzie masa: "placowe", prąd, :surowce: woda, kawa) albo cena kawy musiałaby być 14,20 zł
     za kubek, albo mówimy o sześciu miesiącach a nie trzech,
- ja bym kawy w kubku na ulicy, za 14,20 zł - NIE kupił,
- a w sprzedaż 100 kaw dziennie, co dzień przez 6 miesięcy - jakoś nie wierzę,
- podobnie jak w to, że ktoś szukający pracy - lekką ręką włoży 65 tys. zł "w taki biznes".

...no ale ja jestem z prowincji, może się mylę...  :P ;) >:D
« Ostatnia zmiana: 02 Grudzień 2017, 16:24:39 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 64
    • Herbert
« Odpowiedź #111 dnia: 02 Grudzień 2017, 16:41:32 »
Nie jestem obeznany jakie są koszty wyposażenia takiej przewoznej kawiarni ale taki wózek na pewno o wiele tanszy 
No i dbanie o kondycje zapewnione :)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #112 dnia: 02 Grudzień 2017, 18:12:08 »
Prowincja czy nie prowincja nie gra żadnej roli Jacek.
Liczyłem prosto i szybko. Wiadomo że koszty są i robią swoje i to każdy chyba wie. A inwestycja w taki biznes bez komentarza. Szczerze ja nigdy nie piłem z takiego przybytku kawy i nie korci mnie. Druga opcja Herberta tańsza zapewne. Będąc może studentem to może bym i się połaci na taki arbait. Tylko ile bym zarobił?, lepsze może truskawki w Skandynawii. Ok koniec z mojej strony gadki o kawie.

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Olek
« Odpowiedź #113 dnia: 02 Grudzień 2017, 21:08:18 »
Wbrew pozorom jest to ciężko kawałek chleba.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #114 dnia: 02 Grudzień 2017, 22:22:46 »
Prostokąty mam, świecą super, ale są brzydkie. Okrągłe reflektory nadają 2CVce stylu. Dlatego proszę Cię Marek o kontakt jak będziesz miał te okrągłe na sprzedaż, H4 czy R2, bez znaczenia, byle były kompletne, nie połamane i odbłyśniki w stanie dobrym lub nadającym się do regeneracji i będzie super :)

Olek, ciężko to widzę, ale może w 2018 przejadę parę kilometrów więcej niż w 2017 ;)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #115 dnia: 15 Grudzień 2017, 13:02:39 »
..taniej nie będzie, czyżby jakaś manufaktura https://www.olx.pl/oferta/citroen-2cv-nowa-rama-ocynk-CID5-IDqNpzX.html#86a26137c2
wg dzisiejszego kursu 4,2162 - to wychodzi 675,9631383236 ojro. (najtańszy ocynk chyba DE to 839 ojro)
BRAĆ PANOWIE

a teraz otázka? od akého výrobcu;  tak lacné - takmer zadarmo; vlastnú výrobu?; vyrobené v Nemecku alebo vo Francúzsku?a možno aj v Čínskej ľudovej republike.
Pravdepodobne je to hviezda, svätý Mikuláš príchodi >:D

Co Wy na to

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Olek
« Odpowiedź #116 dnia: 15 Grudzień 2017, 19:09:02 »
Ramy naszego kolegi Tomka z Kalisza. Mam z tego samego źródła ramę i naprawdę jestem zadowolony. Podobno większość poznaniaków na nich jeździ. 

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #117 dnia: Wczoraj o 12:58:50 »
Olek ogłoszenie jest kobiety a nie mężczyzny. No ale skoro piszesz, że to .... Tomek nasz kolega to spoko. (w końcu Jarek nasz forumowicz, też pisze jako kobieta;))
Towar wypróbowany/przetestowany to i godny polecenia z tego wynika. Problem z ramą dla tych co potrzebują nową jest rozwiązany.
Jak zawsze ciekaw jestem i zadaje  ??? :-\ pytania, czemu nie wrzucił ogłoszenia tu na forum?

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #118 dnia: Wczoraj o 17:03:30 »
Olek ogłoszenie jest kobiety a nie mężczyzny. No ale skoro piszesz, że to .... Tomek nasz kolega to spoko. (w końcu Jarek nasz forumowicz, też pisze jako kobieta;))
Może to tak jest, że "nasz kolega Tomek" - na tyle już opanował rynek 2CV w Polsce - że już uruchamia "słupów", żeby się za bardzo w oczy nie rzucać.
..np. wiadomym urzędom...
No chyba że Kalisz - tak nagle urósł na potęgę 2CV.
W innym ogłoszeniu jakiś "Anymonus" oferuje kompletne 2CV .. też z Kalisza, jakimś trafem...
Towar wypróbowany/przetestowany to i godny polecenia z tego wynika.
A skąd taka opinia, Piotrze?
Skąd wiesz, że wypróbowany ?
A tym bardziej - że wart polecenia ??
..Sam piszesz - że NIEMIECKA rama (też w ocynku!) droższa RAPTEM o niecałe 200 euro!
Przypomnij sobie ?
Ile Ciebie wyniósł remont Twojej kaczki ?
CZY DWIEŚCIE EURO "w tą, czy w tamtą" - ..to różnica, która by Ciebie jakoś urzekła ?
A przypominam, że niemieckie ramy (przynajmniej te z Vechty, które i ja kupowałem, i Mirek u siebie oferuje) - mają GWARANCJĘ, uwaga! - DWUNASTOLETNIĄ (!!!) i sprzedawane są Z CERTYFIKATEM, który nawet przy (sam wiesz, jak rygorystycznym!) niemieckim TIV-ie jest honorowany!
...Jak się do tego ma - niecałe 200 euro "oszczędności"  przy kupowaniu jakiejś samoróbki, którą nie wiadomo - kto zrobił, jak i z czego ? Czy cokolwiek przeliczył, czy tylko "tak mu się wydawało, że tak będzie dobrze"?

Jak zawsze ciekaw jestem i zadaje  ??? :-\ pytania, czemu nie wrzucił ogłoszenia tu na forum?
Może dlatego, że tu zawsze znajdzie się "taki Jacek", albo inna menda, która napisze co myśli ....i spier...li mu sprzedaż ?
« Ostatnia zmiana: Wczoraj o 17:11:13 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #119 dnia: Wczoraj o 17:50:31 »
Jacek jak myślisz po co to napisałem ..... z ciekawości reakcji forumowiczów.
Sprawdzona/przetestowana/wypróbowana.....rama to wniosek nie mój tylko jak się domyślasz Jacku i przeczytasz poprzedni post - przełożenie słów naszego kolegi Olka (nie zacytowałeś tego ;)) przeże mnie .
Sam wiem jaki to jest hais zakupy ramy - wiem i dalszych kosztów renowacji. I wiem co to je nemecku orginalnu ramecku.
Myślę, że uważny "czytalec" naszego forum zrozumie ten post z wszelkimi uwagami.

Na koniec, też chętnie mogę być klubowiczem klubu mendozy. Witojcie.