Autor Wątek: Widziałem ogłoszenie  (Przeczytany 48768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
Widziałem ogłoszenie
« dnia: 27 Listopad 2014, 17:27:29 »
(Był tak temat na "tamtym" forum)

i tak mi się przypomniało - że chętnie bym się z Wami podzielił tym "kwiatkiem", na którego się natknąłem.

...i przypomniało mi się też, że był watek, dotykający faktu, że Bogdan wypadł z czołówki liczących się kandydatów na zwycięzców w "Festiwalu Nitów i Korozji".
No to, ..żeby znów 2CV-ki zaczęły mieć mocnego przedstawiciela .. - to może ktoś by "TO" kupił...  ;D >:D

http://www.ebay.de/itm/111530965627?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&fromMakeTrack=true

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 79
    • Piotr
Odp: Widziałem ogłoszenie
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopad 2014, 20:29:34 »
Fajna jest ale to aukcja i ciekaw jestem do ilu dokaczkuje, drugi właściciel (a sprzedają bo ostatni w niebie jeździ ale ma TUV do 9/2015 jakim cudem bo szpachla, szpachla bez końca a 1000 kilosa musiałbym się bujać. Jak na dawcę czy bazę ist sehr gut tylko jak wygląda rama ale jak wspomniałem ma  badania to kto wie?
born 2
       Citroen
     loVe

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopad 2014, 23:06:48 »
Coś Ty, Piotrek, wcale nie jest fajna.
Moim zdaniem - nie nadaje się ani na dawcę (niewiele w niej dobrego), ani do odbudowy (zbyt wiele do naprawy/wymiany).
Jedyne, co z nią można zrobić - to ...zostawić tak, jak jest. Podziwiać tą historię, która przemawia z niemal każdego elementu.
Ach, gdyby potrafiła naprawdę przemówić ludzkim głosem...
« Ostatnia zmiana: 27 Listopad 2014, 23:08:29 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Listopad 2014, 08:40:06 »
Fajna - to myślałem o jej drugim życiu w złombolu albo rajdach złomków bo jeszcze kaczki nie widziałem w takich zawodach. A części jak to części każde są dobre, jeśli wyrwał by ją np. za normalną cenę ok 300 eurasa, droga by miała góra 500,600 km czyli blisko granicy to ja sam wsiadam i jadę, biorę to co mi potrzebne a reszta myślę że znalazła by kupca w rozsądnej cenie (nie alegro) - tak o tym myślałem.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 73
    • Herbert
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Listopad 2014, 14:06:10 »
Tak sobie myślę,że fajnie byłoby mieć taką zdezelowaną kaczuszke,oczywiście sprawna technicznie do poruszania sie na co dzień. Pełen luz,zero zmartwień,ze ktos mnie stuknie,na parkingu obiją lub porysują.Taka do jazdy na co dzień.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Listopad 2014, 14:28:09 »
Tak sobie myślę,że fajnie byłoby mieć taką zdezelowaną kaczuszke,oczywiście sprawna technicznie do poruszania sie na co dzień. Pełen luz,zero zmartwień,ze ktos mnie stuknie,na parkingu obiją lub porysują.Taka do jazdy na co dzień.
Pomiń w swojej wypowiedzi słowo "zdezelowaną".... a otrzymasz w czystej formie - i definicję ..i ideologię wręcz - użytkowania 2CV-ek przez pokolenie moje, Bogdana, Ojca Kuby, itd, itd... od samego początku (w moim przypadku - od jakichś lat 25-ciu)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 73
    • Herbert
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Listopad 2014, 18:52:30 »
Może źle się wyraziłem,miałem na mysli " zmęczoną dotychczasową eksploatacją"
W gronie znajomych przy spotkaniu na różnego rodzaju zlotach nie raz poruszalismy temat,czy odrestaurowywać klasyki,czy pozostawić je w naturalnym oryginalnym stanie. Jak zawsze w gronie co najmniej dwóch osób sa dwie różne opinie. to i ja  mam dwa zdania na ten temat.
1. Podoba mi się ładnie odrestaurowany klasyk do wyjazdu w weekend i na zloty
2. chciałbym miec drugi samochód do jazdy na co dzien, czerpiąć radość z jazdy takim samochodem a jednoczesnie nie bojąć się o jego lakier
Wniosek,trzeba kupic druga kaczkę do codziennej jazdy  ;D

arekban

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Grudzień 2014, 10:28:34 »
http://www.pyritz-classics.de/fahrzeuge/citroen-2-cv-6-club/

To już w przeliczeniu na nasze ponad 100 000 zł za 2CV6 ... ciekawe czy będzie chętny.

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 26
    • Tomek
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Grudzień 2014, 19:03:56 »
Czyste szaleństwo... autko ładne ;D

reu2cv

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Grudzień 2014, 20:22:07 »
Prawda że cena zwariowana, ale o tym postanowi rynek - jeśli auto pójdzie - to znaczy że jest tą cenę warte :)

Z drugiej strony, według opisu (dziękuję, google translate!), to jest model 1990, z 1,000 km na liczniku, i był garażowany do dzisiaj, tzn auto z ostatniego roku produkcji, w nowym stanie.
Myślę że to cena dla kolekcji, jako inwestycja.

Reuven

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Grudzień 2014, 18:48:02 »
A te ogłoszenie ktoś czytał, tą kaczuszkę gdzieś u nas widziałem http://olx.pl/oferta/citroen-2cv6-club-CID5-ID8iuwn.html#04b1a589c7 chyba mi się zdaje najwyższa jak dotąd cena na polskim rynku? ale piękna.
« Ostatnia zmiana: 26 Grudzień 2014, 18:50:19 wysłana przez petercvw »
born 2
       Citroen
     loVe

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Grudzień 2014, 18:57:15 »
Chyba się pomyliłem z tą ceną bo tu czkawka mnie złapała - http://olx.pl/oferta/citroen-2-cv-zabytkowy-CID5-ID8hT3D.html#04b1a589c7 myślę że jest to cena za kaczkę (a nie za cztery auta). Czy doganiamy rynek zachodni z cenami. Wcześniej czytałem ogłoszenia polskie kaczka po kompleksowym remoncie, itd, nowa rama, itd. nowy lakier itd. i cena 15-18 tysi a teraz proszę. Co to były za remonty  przy tych "itd".
born 2
       Citroen
     loVe

Offline sikorek102

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 12
  • Maciek
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Grudzień 2014, 19:07:53 »
to raczej cena za wszystkie cztery  8)
Sikora w Kaczce 8)

Sonny

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Grudzień 2014, 21:57:45 »
Petercvw jest to cena za wszystkie cztery samochody na pewno.

Offline Noel

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (.°\=/°.)
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Grudzień 2014, 22:10:20 »
A te ogłoszenie ktoś czytał, tą kaczuszkę gdzieś u nas widziałem http://olx.pl/oferta/citroen-2cv6-club-CID5-ID8iuwn.html#04b1a589c7 chyba mi się zdaje najwyższa jak dotąd cena na polskim rynku? ale piękna.
To auto naszego kolegi z forum  - Servicemana. Remontował auto dla żony. Później wyprawa do Skandynawii. Pamiętacie te piękne zdjęcia na forum starej edycji? Nie mogę ich znaleźć. Znalazłem to http://www.camperteam.pl/forum/viewtopic.php?p=469006&sid=9c2f75949b8dc5453367d6d61ea99e4b
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE