Autor Wątek: Widziałem ogłoszenie  (Przeczytany 48767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

arekban

• Gość
Odp: Widziałem ogłoszenie
« Odpowiedź #30 dnia: 17 Styczeń 2015, 12:39:48 »
Mnie jakoś nic nie dziwiło widząc to ogłoszenie.
Czy porządna renowacja prawdziwego zabytkowego pojazdu nie może pochłonąć 200 tys zł  i 3 miesiecy pracy ?

Nie porównujmy renowacji Mercedesa z lat 50-tych do 2cv z lat 80. Każdy kto się zabierze za porządną renowacje czegoś innego niż kaczka to doceni prostotę auta, dostępność i taniość części do 2cv.

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 19
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Styczeń 2015, 00:16:33 »
Niedawno pisano tu, na pfreum, o warsztacie renowacji aut, wyceniającym lakierownie kaczki na 45.000 w takim układzie 200.000 to i tak tanio. Czy się mylę?

Offline Noel

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (.°\=/°.)
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Luty 2015, 19:56:09 »
Znana kaczuszka znów na allegro http://allegro.pl/citroen-2cv-i5041340416.html
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE

Offline Noel

• Uzależniony od 2CV
  • (.°\=/°.)
« Odpowiedź #33 dnia: 03 Luty 2015, 19:33:59 »
Znana kaczuszka znów na allegro http://allegro.pl/citroen-2cv-i5041340416.html
O tej kaczuszce na starym forum pisaliśmy w trzech działach. W widziałem kaczkę 2012 r. na stronie http://2cvclub.pl/archiwum/2cvclub.frix.pl/temat/158396/widzialem-kaczke-2012/13.html  aż trzy posty. Niestety z archiwum zniknęły zdjęcia. Odnalazłem je w swoim archiwum. Wstawię je ponownie w dziale Widziałem kaczkę. Tak będzie łatwiej je znaleźć.

Tu w dziale Nasze kaczuszki i kaczątka jako tło dla modelu szarej kaczuszki 2CV6 Spécial 1988
http://2cvclub.pl/archiwum/2cvclub.frix.pl/temat/216123/nasze-kaczuszki-i-kaczatka/6.html

Były też wpisy w dziale poświęconym ogłoszeniom. Ktoś wstawił nawet zdjęcia podobnie pomalowanego garbusa. Tam też Kuba pisał nieco o historii tego pojazdu. 

Online petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 79
    • Piotr
« Odpowiedź #34 dnia: 04 Luty 2015, 10:20:28 »
No chyba padł rekord - była już kaczka za 25 tys. euraska a najnowsze doniesienia 35 tys. euraska http://www.mobile.de/pl/marka/citroen/model/2+cv/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:price,sro:desc,mke:citroen,mdl:2+cv/pg:vipcar/203096758.html - 3280 km., wszystko oryginał i 26 lat przestała w ogrzewanym garażu u pierwszej  uwaga - właścicielki ukłon w stronę PAŃ :-*
born 2
       Citroen
     loVe

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Luty 2015, 10:55:04 »
26 lat w garażu oznacza, że pewnie wszystkie uszczelnienia trzeba wymieniać. Są pewnie twarde jak skała :)

No, ale cena niczego sobie >:D

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Luty 2015, 17:38:54 »
No chyba padł rekord - była już kaczka za 25 tys. euraska a najnowsze doniesienia 35 tys. euraska
Piotr, ale to "sztuczne" rekordy są...
Jest takie powiedzenie: "Każda rzecz warta jest tyle, ile ktoś gotów jest za nią zapłacić".
Innymi słowy - podaż musi być zrównoważona z popytem.
Bo bez tego...
...Chcesz nowy rekord?
To, dosłownie za chwilę, mogę wystawić swoją kaczkę - z ceną ... hmm.... np.... osiemdziesiąt tysięcy euro  :)
I będzie nowy rekord.
...tylko co z tego...

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 26
    • Tomek
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Luty 2015, 20:57:16 »
cena ceną  ;), ale fotele i kanapa piękne... cały czas poszukuje takich  :P

Offline Noel

• Uzależniony od 2CV
  • (.°\=/°.)
« Odpowiedź #38 dnia: 05 Luty 2015, 04:50:20 »
Jak mawiają niektórzy ekonomiści, na rynku cenę reguluje chcica. Auto trochę bez historii. Hibernatus!  ;D Ale ciekawe. Oczywiście, o ile to nie taki żart, jak z piaskowym maluszkiem na allegro za trzydzieści kilka milionów. Pamiętacie? Opisywali to w mediach.

Offline Noel

• Uzależniony od 2CV
  • (.°\=/°.)
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Luty 2015, 06:57:36 »
A tu coś z zupełnie innej klasy (wagowej też): http://olx.pl/oferta/gaz-12-zim-sprzedam-zamienie-CID5-ID8LUo3.html#bc62711805 . Kiedyś sporo ich było w Polsce. Potem zniknęły. Samonośne nadwozia, to przy tej wadze niezbyt dobry pomysł. Wiele z nich jeździło jako taksówki.  :)

Online petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 79
    • Piotr
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Luty 2015, 09:14:51 »
Jacek pewnie może być i sztuczny, każdy z nas może pobić rekord tylko w obydwóch autach jestto coś co może przyciągać - jakiś magnes a u nas? - nasze autka są dla nas perełkami - same naj naj naj i każdy wie ile jest warte, jaką ma historię i z czym do ludzi. Salon który sprzedaje kaczkę (ona ma te coś) za 35 tys.  ma w większości bryczki z  tłustymi cenami a jeśli któryś z nas by pierdutną kosmiczną cenę to na forum byłby odzew zwariował dajcie mu coś na uspokojenie  :). Powiedzmy przyjdzie krejzor - amator i ma do wyboru kaczkę z czymś za 35 tys. i kaczkę KOWALSKIEGO w o tysiąc droższą - niczym się nie wyróżniającą. Myślę że każdy z nas jak by miał kasy jak lodu wybrał by ...?
born 2
       Citroen
     loVe

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
    • Olek

arekban

• Gość
« Odpowiedź #42 dnia: 12 Luty 2015, 20:13:07 »
Ale gratka. ... chyba dla konserwatora zabytków. Jak można wszystko co tylko możliwe osikac czerwona farba ? Nawet środek kierownicy. Nie rozumiem autora.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
  • :)
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #43 dnia: 12 Luty 2015, 21:11:58 »
I jeszcze chce za to przynajmniej z dwa i pół raza za dużo.

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
« Odpowiedź #44 dnia: 12 Luty 2015, 21:49:57 »
Mając żółte tablice doprowadzić do takiego stanu >:D? Wydawało mi się, że żółte tablice zobowiązują właściciela,  przede wszystkim moralnie do utrzymywania pojazdu w jak najlepszym stanie technicznym . No ale życie pokazuje co innego.......