Autor Wątek: Sposób na czujnik światła cofania  (Przeczytany 3257 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
  • :)
    • Tomek
    • Kumak.eu
Sposób na czujnik światła cofania
« dnia: 17 Czerwiec 2016, 16:37:55 »
Kaczkowicze z VGS stworzyli patent na montaż czujnika światła cofania gdy w skrzyni nie ma fabrycznego, nagwintowanego  otworu:
www.vgs2cv.be/index.php/nl/webshopvgsvm/accessoiresnl/achteruitrijlichtschakelaar-detail
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwiec 2016, 16:51:13 wysłana przez White_Duck »

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
Odp: Sposób na czujnik cofania
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Czerwiec 2016, 16:46:57 »
...chyba mówimy (tak z fotek wnioskuję) - o włączeniu ŚWIATŁA COFANIA ?

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
Odp: Sposób na czujnik światła cofania
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2016, 18:11:00 »
Pomysł ok,  tylko 62,50 Ojro to troszkę dużo, coś dla nas majsterkowiczów,  bo łatwe do wykonania jest przy odrobinie czasu.Graty będą za kilkanaście zeta do zdobycia.
W zielonej mam światło cofania, co prawda wymieniłem oryginalną  lampę  na sprzęt z Alledrogo,  który świeci jak wściekła. Jasno i pięknie.
Ale straciła ta lampa wyraz...
Chyba wrócę do oryginału.
Klosz jest tak nieprzezroczysty w  oryginale , że  hej - mimo mycia znanym patentem w zmywarce.
W sumie polecam montaż  światła cofania, bo przy tych naszych lusterkach można w coś p......ć
BTW.  w czerwonej używam  stopu  do oświetlania powierzchni za kaczką,  bo te światła w kaczkach są  naprawdę  ok.
Dzięki Tomek!
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
  • :)
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Czerwiec 2016, 18:23:54 »
Pomysł ok,  tylko 62,50 Ojro to troszkę dużo, coś dla nas majsterkowiczów,  bo łatwe do wykonania jest przy odrobinie czasu.Graty będą za kilkanaście zeta do zdobycia.
I o to chodzi, liczy się pomysł :D Wiadomo, że żyjąc w Polsce raczej nikt nie będzie się porywał na kupienie takiego zestawu za takie pieniądze, tylko weźmie kawałek grubszej blachy, dwa płaskowniki, kątownik, tulejki i śrubki ze sklepu metalowego, czujnik z najbliższego motoryzacyjnego i kilka kabelków z garażowych zapasów i korzystając z podstawowych narzędzi każdego majsterkowicza + ewentualnie spawarki, zrobi sobie takie coś we własnym zakresie :D

Ja już się nauczyłem żyć bez światła cofania i zwykle w ciemności korzystam z doświetlania sobie drogi światłami stopu, ale problem jest na parkingach i w sytuacjach, gdzie chciałbym, aby ktoś z tyłu wiedział, że ja chcę cofać. I dlatego dzielę się tym pomysłem bo chyba sam sobie takie coś zmajstruję :D

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 79
    • Piotr
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2016, 23:23:29 »
I ja tyż pomyślę jad tematem. Teraz w ciemności to latarka albo biała laska pomaga >:D - to był źart.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 73
    • Herbert
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Czerwiec 2016, 08:57:35 »
Najprosciej jest zabudowac dodatkowy włacznik do swiatła cofania,trzeba tylko pamietac żeby wyłaczac to światło  >:D

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Czerwiec 2016, 11:11:01 »
Herbert, dzięki -to jest najsensowniejsze ,szybkie rozwiązanie.
Bo ten patent przy skrzyni musi być naprawdę PROFI,  żeby działał.
Są  w tej chwili do kupienie zgrabne  przełączniki/np.okrągłe / z sygnalizacją   LED,co świeci jak wściekła.
Nie zapomni się .
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 73
    • Herbert
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Czerwiec 2016, 13:04:07 »
Sa tez specialne żarówki do swiatła cofania z sygnalizacja dzwiekowa ,mozna załozyc taka zarówke i dodatkowo bedzie ostrzegała przechodnów przed cofaniem.
Przykład:
http://allegro.pl/zarowka-z-ostrzegawczym-sygnalem-cofania-12v-fv-i5572879918.html

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Czerwiec 2016, 13:12:02 »
Kiedyś taką kupiłem.

Rewelacyjna
...
 ...
...np. do makiety kolejki  >:D
W sam raz moc - i świecenia i piszczenia  ;) :P

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 79
    • Piotr
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Czerwiec 2016, 16:12:30 »
Dziś przejrzałem lepiej na oczy i ta cena to rzeczywiście przekichana - 62 ojrasa
 (dla ciekawości dwa plastikowe dekielki do kubla tu jest zaj... cena http://www.ebay.de/itm/Fusstutzenabdeckung-fur-VW-Kubel-181-Kubelwagen-Trittschutz-Ecken-Schutz-11201-/161222734734?fits=Make%3AVW%7CModel%3A181&hash=item25899fb38e:g:280AAMXQVERS-jH4)

Oba patenty są ok i ten co podał Tomek i Herberta z żarówką; a którędy najlepiej poprowadzić na tył kabelek - wewnątrz u góry nad kierowcą pod wykładziną (tu mam przyklejoną i szkoda odklejać) czy inna opcja gdzieś koło ramy, pod podłogą? - jakiś patent
.... i tak se pomyślałem by może 2 w 1 czyli dla  wyglądu/bezpieczeństwa zrobić czerwone światełko - przeciwmgielne po drugiej stronie zderzaka - bo chyba były takie opcje w końcowych wersjach "de lux" - czy znów to będzie pasować jak ....świni siodło  :) - czyli ciemne szyby  >:D
born 2
       Citroen
     loVe