Autor Wątek: Nowe ramy z homologacja ocynk i kataforeza oraz opony 125R15  (Przeczytany 2984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 12
    • Mirek
Nowe ramy z homologacja ocynk i kataforeza oraz opony 125R15
« dnia: 26 Styczeń 2017, 21:34:53 »
Witam szanowne stadko. Co niektórzy mnie znają i wiedzą ,że prowadzę sklep internetowy z częściami do citroenów 2cv i nie tylko .(http://www.2cv-shop.pl/). Planuję w najbliższym czasie wyjazd na zachód w celu zakupu oryginalnych ram do citroena 2cv. Chciałbym zakupić większa ilość tych ram aby koszt wyjazdu był minimalny . Nie stać mnie na wyjazd po 2-3 ramy bo to się nie opłaca dlatego mam pytanie czy ktoś chciałby zamówić taką ramę dla siebie. Ramy są w ocynku ogniowym lub zabezpieczone kataforezą. Nie są do ramy niemieckie wykonane z profili kwadratowych tylko oryginały. Ramy ocynkowane w cenie 3380 zł a ramy w kataforezie około 3100 zł. Do ram doliczam koszt dowozu do mnie do Obornik . Koszt  transportu będzie uzależniony od tego ile zamówień zbiorę . Sądzę ,że nie będzie to więcej niż 150 zł. Być może ,że jeżeli będę miał dużo zamówień to uda mi się wywalczyć jakiś rabat ale tego nie mogę obiecać. Planuję również zakup opon Vee Ruber 125r15 do kaczuszek. Bieżnik podobny do opony Michelin. Cena około 250 zł/szt. i jest uzależniona od ilości. Chętnych zapraszam do składania zamówień. Następny raz nie wiem kiedy będzie. Tel. kontaktowy 506057745 lub email; kontakt@2cv-shop.pl. Zapraszam również do sklepu http://www.2cv-shop.pl/ . W ostatnim czasie zwiększyłem znacząco asortyment dlatego nie trzeba czekać na dostawę . Większość części mam na miejscy i wysyłam ,,od ręki''
« Ostatnia zmiana: 26 Styczeń 2017, 21:41:27 wysłana przez cvkowiec »

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Jacek
Odp: Nowe ramy z homologacja ocynk i kataforeza oraz opony 125R15
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Styczeń 2017, 20:07:12 »
Bardzo słuszna decyzja, Mirku !
Znaczy - żeby brać ramy NAJLEPSZE z możliwych, z homologacją i (co za tym idzie) rokujące, że auto na nich posadzone - nie będzie miało problemu z niemieckim, belgijskim, czy holenderskim przeglądem.
Wielu z nas przecież, posmakowawszy "Torunia" i możliwości międzynarodowego pohandlowania autami - może nastawiać się na sprzedaż za granicę. Zwłaszcza, że kolejny "Toruń" (i to ZNÓW "światowy") - przecież "tuż tuż"!.
Ale napisz, proszę, coś więcej o tych ramach. I ich producentach.
...Tzn... ja się chyba domyślam.. (bo wedle mojej wiedzy - jest TYLKO JEDEN producent i dystrybutor ram NADAL produkowanych na ORYGINALNYCH LINIACH TECHNOLOGICZNYCH Citroena.
Tak, tak! TYCH SAMYCH, na których powstawały ramy KAŻDEJ  z tych ponad 4 milionów kaczek)
..ale może się mylę.. (?)
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2017, 20:10:28 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
    • Mirek
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2017, 14:33:03 »
Tak to są te same ramy i  technologie co 30-40 lat temu. Wykonane są na tych samych prasach co kiedyś . Wyglądają identycznie  jak te stare. Kto jest ich producentem albo inaczej gdzie zostały wyprodukowane tego mi sprzedawca nie powie tak ,że i ja nie mam pojęcia skąd są. Sądzę jednak że to jak wszystko-produkcja chińska bo tam najtaniej. Ale może się mylę bo jakość wykonania  1 klasa. Przyznam się szczerze ,że są w nich błędy ale tylko w tych w ocynku ogniowym . Zdarza się ,że gwinty trzeba poprawić bo są pozalewane lub ciężko się wkręca śruby ale to chyba nie stanowi większego problemu. Robiłem już kaczkę na tej ramie i powiem z ręką na sercu ,że jest OK. Nie trzeba niczego naciągać , rozwiercać, wszystko pasuje, kąty ugięcia ramion ,mocowanie silnika i belek, przekątne -wszystko OK. Główna ich zaletą jest  jak dla mnie  ich waga- niecałe 60 kg . Ja wiem ,że ktoś za chwile powie ,że te krajowe robione z profili , ważące coś około 90 kg są mocniejsze i trwalsze. Może i tak czas pokaże ale pomyślcie ile wasza kaczuszka musi dźwigać kilo więcej. Jak mocno cierpi ten biedny silniczek oraz zawieszenie(amortyzator, sprężyny itp). Wiadomo silniczkom już i tak brakuje koników(kilka na pewno już  z czasie eksploatacji zdechło z wycieńczenia lub starości) a tu trzeba jechać  wakacje (zloty) pełne autko ,komplet pasażerów, brak miejsca -pies na kolanach -nie ma gdzie wsadzić nawet  "papieru do buzi''. Wiem coś o tym z własnego doświadczenia. Dlatego każdy kilogram wagi się liczy. Nie mówię ,że te Polskie ramy są złe . Nie mam zamiaru nikogo krytykować- sam mam kaczuszkę na Mogileńskiej ramie i jeżdżę. Polskie ramy są dobrą alternatywą do oryginałów. Dlatego podkreślam jeszcze raz -nikogo nie krytykuję do niczego nie namawiam .Przedstawiam tylko swoje przemyślenia.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Styczeń 2017, 17:31:04 »
Tak to są te same ramy i  technologie co 30-40 lat temu. Wykonane są na tych samych prasach co kiedyś . Wyglądają identycznie  jak te stare. Kto jest ich producentem albo inaczej gdzie zostały wyprodukowane tego mi sprzedawca nie powie tak ,że i ja nie mam pojęcia skąd są. Sądzę jednak że to jak wszystko-produkcja chińska bo tam najtaniej. Ale może się mylę bo jakość wykonania  1 klasa.
..jak to "sprzedawca Ci nie powie, skąd są"?
Ależ Mirku! Przecież to JEST OCZYWISTE !   :)
I NIE JEST TO CHIŃSKA PRODUKCJA!
Jeśli, jak otrzymałeś informację: "wykonane są na tych samych prasach co kiedyś" - TO JA JUŻ NIE MAM WĄTPLIWOŚCI!  :)
Są od "naszych starych, dobrych znajomych". Ci, którzy choć na chwilę byli "na Toruniu" - na 100 % byli w Ich handlowym namiocie, ...łącznie z Tobą!
(Sądziłem, że właśnie wtedy dogadałeś się z Nimi, żeby brać od Nich ichne ramy ...a może i nie tylko ramy.)
(Rozumiem więc, że bierzesz je nie od producenta, a od /niestety.../ pośrednika.. Niestety- bo on już zdążył po drodze podnieść cenę- o swoją marżę...)
Któż to taki ?
No oczywiście, że - http://www.mehariclub.com/

TO WŁAŚNIE ONI - WYKUPILI PARK MASZYNOWY, gdy już całkowicie zamknięta została produkcja 2CV i produkcja części do nich, NADZOROWANA przez koncern Citroena.

Mają swój kanał na YT. Mnóstwo filmów ..z narracją w przepięknym, bardzo melodyjnym języku  ;)
Jeden z nich - POKAZUJE PROCES PRODUKCJI RAMY.
Polecam!
(podobnie, jak inne ich filmy)

Oto on:
https://www.youtube.com/watch?v=BEmlHmfr2L8
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2017, 17:35:27 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 11
    • Łukasz
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Styczeń 2017, 13:05:49 »
Mirek wyciąga pomocną dłoń a ty zachowujesz się jak PIES OGRODNIKA.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Styczeń 2017, 14:18:36 »
Mirek wyciąga pomocną dłoń a ty zachowujesz się jak PIES OGRODNIKA.

...DO MNIE to piszesz ?
To może uzasadnij, bo pojęcia nie mam - "co autor miał na myśli"?

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
    • Mirek
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Styczeń 2017, 16:39:25 »
Nie kupuję tych ram akurat  w mehariclub ale to nie jest istotne. Proszę zobaczyć ile one w tej hurtowni kosztują nawet z rabatem dla klubowiczów. To ,że na filmie na you tube pokazują produkcję ram to nie dowód ,że są tam produkowane. Myślę ,że cała produkcja i tak znajduje się gdzieś na 3 świecie. Sprawdzę jutro czy są na belce przedniej wygrawerowane znaki firmowe jak na tym filmie. Być może zostały zalane podczas procesu galwanizacji ogniowej. Jeżeli nie uda mi się poszukać chętnych na ramy nie będę płakał. Ściągnę tyle ile będę mógł ale niestety sprzedawać już nie w tej cenie nie będę . Chodzi mi aby zminimalizować koszty transportu. (Przecież taniej mi wyjdzie jak ściągnę więcej ram niż 3-4 czy 5)

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
    • Mirek
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Styczeń 2017, 16:46:06 »
A co z oponami tez nie ma chętnych. Tak to się wszyscy pytają czy mam a jak jest możliwość to nikt nie chce. Nie mogę ściągać indywidualnie dla każdego bo koszt wysyłki jest za drogi . Potem wszystkim za drogo -a sama wysyłka to nawet 35 euro. Jest możliwość zapełnienia busa różnym gabarytowym sprzętem to proszę sie pytać. tel 506057745

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 78
    • Piotr
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Styczeń 2017, 18:33:45 »
Mirek ja nalepki sprzedaję  na necie i też jest za drogo. Żal d..sciska i tyle. Wiele osób zadaje pytania o ramę/opony, szuka by kupić a Ty tu się ogłaszasz i nic. Zwracam honor tym co może Ci na pw odpisali i zamówili  :). Szkoda, ze jest taka szansa a zainteresowanie 0 z tego co widzę.
..może trza też spojrzeć z drugiej strony BRAK KASY i hobby pt. citroen 2cv jest drogie. Ramy reanimuje ile się da i ile wlezie - do upadłego - ale czy jest to sens - każdy niech sobie odpowie sam. Chociaż ostatnio ktoś szukał używanego amora - tak więc mnie nic nie dziwi - oszczędności są -SĄ.
Ostatnio odpisał mi z Reichu klient na kaczkę i dawał tyle, że choć bym chciał sprzedać po kosztach to bym musiał dołożyc (mogę wrzucić maila). Tak więc temat następnego Torunia i biznesu ze sprzedażą aut może i wypalić z takim anonsem sprzedam citroena 2cv o 1500 ojro taniej jak w niego zainwestowałem. Mogę się mylić - bom omylny człowiek.
Mirek wiem temat jest wq...jący ale taki klimat  >:D.
Powodzenia
born 2
       Citroen
     loVe

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
    • Mirek
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Styczeń 2017, 19:52:54 »
Odnośnie tych cen mam taka historyjkę. Kiedyś dawno dawno temu kiedy jeszcze beztrosko biegałem po podwórku  mój znajomy a raczej rodziców miał na sprzedaż ziemniaki -duża ilość jak to rolnik(ile tego było nie wiem) . Popakował we worki załadował na przyczepę i pojechał na targ. Z tego co pamiętam chciał szybko sprzedać bo bo potrzebował kaskę na fiacika  dlatego zaczął sprzedawać po zbyt niskiej cenie za połowę tego co inni. Był zdziwiony bo ludzie chodzili i pytali ale prawie nikt nie kupował bo myśleli ,że coś z tymi ziemniakami nie tak bo cena za niska. Został zaproszony na boczek przez 3 sprzedawców -ci go "grzecznie poprosili" aby podniósł  cenę bo klienci są zdezoriętowani i marudzą ,że on ma taniej. Podniósł cenę do normalnej i w pół godziny sprzedał wszystkie --tylko go gęba bolała. Jaki z tego morał? --nie łaź boso po lesie bo ci z przed domu rower ukradną.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 72
    • Herbert
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Styczeń 2017, 20:54:04 »
Mirku,zgadzam sie z Toba co do tych niskich cen.Musze sie przyznac,że sam mam obiekcje jesli znajduje towar w zbyt niskiej cenie,Zaraz zadaje sobie pytanie,dlaczego taka cena,a moze wybrakowany albo kradziony.I chyba cos w tym jest.
Nie dawno pokusiłem sie kupic zegarek elektroniczny wzór  taki z lat 80-tych ala "Montana" nowy za niewielkie pieniadze. -spaznia sie 5minut na dobe.Ale był tani. ;D
Ludziom nie dogodzisz - latem za goraco,zima za zimno  :)

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 78
    • Piotr
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Styczeń 2017, 21:12:07 »
Muszę zmienić cenę nalepki na 10 zł co wy na to - pójdą  ;D
born 2
       Citroen
     loVe