Autor Wątek: Kupie przyczpke lub podwozie od kempingu  (Przeczytany 3402 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
Kupie przyczpke lub podwozie od kempingu
« dnia: 13 Styczeń 2016, 20:49:49 »
Witam

mam zamiar zrobic lawete do przewozu 2cv-ki w zwiazku z tym szukam przyczepy 1-osiwej z hamulcem o DMC ok 1000kg z dokumentami.
Ewentualnie ,a nawt lepsze było by podwozie po przyczepie kempingowej ,tez ok 1000 DMC
i z dokumentami.
Ciezko cokolwiek znaleźć na aukcjach, moze macie niepotrzebna albo sasiad ma i chce sie pozbyc   :)

magi128@wp.pl

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
Odp: Kupie przyczpke lub podwozie od kempingu
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2016, 21:23:45 »
« Ostatnia zmiana: 13 Styczeń 2016, 21:25:36 wysłana przez petercvw »

Online ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2016, 21:30:32 »
Piotrze, niewiadówka ma DMC 420 kg jak dobrze pamiętam i ta ze zdjęcia nie ma kwitów. Znalazłem takie ogłoszenie : z wyglądu DMC ok 800 / 1000 kg. Zarejestrowana, ubezpieczona. Przedsionek można sprzedać , a parę złotych kosztuje. Cena nie jest ach i och , ale zawsze można przedzwonić i porozmawiać. Z budki można zrobić ,, wieczny ,, aluminiowy garaż po wywaleniu mebli i odcięciu tylnej ściany  :D

http://olx.pl/oferta/camping-tabert-CID5-IDd4JNr.html#5ed53c0c75
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Online ural

• Uzależniony od 2CV
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2016, 21:51:58 »
A ta ??? - jakąś tablicę rejestracyjną na sobie ma i cena jak cię mogę. Troszkę daleko od Ciebie.
http://olx.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-tabbert-CID5-IDd7iDz.html#69e9a6be44

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2016, 21:56:57 »
Sorki, Herbert nie to że ja skarbówka ale jak np kupisz to co podesłał Paweł zaokrąglone 3,4 tysiące to nie licząc Twojej pracy ile wyniesie +/- materiał i duperele. Dlaczego się  pytam ano ... czy się  opłaca kupić coś używanego gotowego u Niemca? A jak blisko granicy to prawie dom. Bo jak patrzyłem to 1 - 1,4 euro idzie coś kupić gotowego ...wiem droga to też kasa. Tak tylko  rzuciłem.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2016, 22:18:06 »
Złym tropem idziecie, panowie, złym!
Przyczepa kempingowa - w dowodzie rejestracyjnym ma przecież wpisane "przyczepa kempingowa" i żadna siła tego nie zmieni!
Szukać trzeba takiej, która będzie miała wpisane "przyczepa uniwersalna" ...a najlepiej - SAM  (z czasów, kiedy jeszcze SAM-y można było rejestrować)
..bo SAM ... to może być .... różny  ;)

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2016, 22:31:27 »
a czy da się zarejestrować przyczępę bez papierów?
W Holandii małe przyczepki nie maja dowodów rejestracyjnych to jak taką zarejestrować w Polsce?

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2016, 22:50:54 »
Przyczepe kempingowa da sie zarejestrowac jako laweta,trezba zapytac Urala jak to zrobił.
ja słyszałem,ze rzeczoznawca moze zmienic przeznaczenie przyczepy,ale musi miec niestety dokumenty.
mysłałem,ze tanio uda mi sie kupic jakies podwozie,jesli nie to zamówie sobie taka lawtke na zamówienie.
Nie wiem jak facet to robi,ale robi rózne przyczepy na zamówienie i one maja HOMOLOGACJE !!!!
http://olx.pl/oferta/sprzedam-CID5-IDcDpaL.html

Taka laweta jak by mnie interesowała .to koszt 4.5-5tys złotych.
Troche drogo.
Myslałem o zakupiejakie przyczepy do 1.5 tys plus przeróbka 1tys to razem 2,5 tys a nie 5
Ale ludzie ostanio poszaleli,wystawiaja SAM-y bez dokumentów za 1.5 tys !!!!!!
Ja musze miec z hamulcem, a takich uzywanych to prawie wcale niema,pozostaja kempingi.Te tanie sa tez bez papierów

Offline Duch

• Dyskutant
  • Reputacja: 1
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Styczeń 2016, 00:52:34 »
Czasami takie przyczepy są w wersjach podłodziowych. wystarczy je potem tylko lekko przerobić. W dowodzie jest wtedy przyczepa towarowa, niektóre urzędy dopisują specjalna. Z tego co wiem kaczucha nie waży 600 kg, więc można poszukać przyczepy z dmc 800-900 kg. A jakie masz wpisane wartości w dowodzie od auta? Bo czasami różnie wbijają.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Styczeń 2016, 07:24:10 »
Co do przeróbek, papierologi, przyczepy bez dowodu z Holandii czy naszej polskiej itd to czytając Was i siebie poszedł bym z listą pytań do wydziału komunikacji i pyyytał i wysłuchał - bo przecież  tam się  pojawisz by  ją  zarejestrować. A wiemy jakie są urzędy choćby temat z unikatem tu robią od ręki a tu podają rękę na do widzenia. Paweł u siebie zrobił i ok a czy u Ciebie  Herbert to samo przejdzie? Jeśli wydział powie za mało to zapytać można i rzeczoznawcę. Bo my tu chopy wiemy wszystko ;D a przepisy nam przeszkadzają >:(.

Offline krejzo

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Tosiek
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Styczeń 2016, 09:09:23 »
Można pójść jeszcze inną drogą- poszukać samych papierów, czasem się pojawiają takie dokumenty na sprzedaż...

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Styczeń 2016, 07:50:32 »
Też myslałem na tym by kupic same dokumenty,ale nikt nie sprzedaje za 300zł. Trudno znaleść,a jak juz sa to ceny wahaja sie od 800-1500zł za papier  >:D
Do tego trzeba kupic oryginalna os hamowana Knota lub Al-Ko, nastepny tysiak albo wiecej, zaczep z hamulcem, kilka stówek, plus reszta materiałów i robocizna,bo musi to pospawac fachowiec. I wyjdzie to na to samo ,co ta gotowa przyczepa z Homologacja ok 4tys.
Szukam dalej podwozia do kempingu z papierami.

Online ural

• Uzależniony od 2CV
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #12 dnia: 14 Luty 2016, 20:09:59 »
Może ta oferta przyczepy - zarejestrowana, ubezpieczona, podwozie super. Blachę aluminiową na złom ( parę złoty kosztuje ) , deski do pieca, cenę lekko zbić. Myślę , że temat wart przemyślenia.

http://allegro.pl/przyczepa-kempingowa-weippert-520e-zarejestrowana-i5975332441.html
« Ostatnia zmiana: 14 Luty 2016, 20:15:04 wysłana przez ural »

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Luty 2016, 21:05:55 »
ciekawa propozycja,tyle że nie mam miejsca na tak duzą przyczepę, nie mam gdzie jej rozebrać  :(

Online ural

• Uzależniony od 2CV
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Marzec 2017, 14:38:55 »
Pewnie poszukiwania zakończone, ale przedstawię ciekawą propozycję. Prawdopodobnie zarejestrowana, bo ma tablice. Miejscowość Chodel woj. lubelskie.
« Ostatnia zmiana: 02 Marzec 2017, 22:01:06 wysłana przez ural »