Autor Wątek: [K] Błotnik lewy + zderzak (przód)  (Przeczytany 2045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline woycieh

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
[K] Błotnik lewy + zderzak (przód)
« dnia: 26 Marzec 2016, 09:23:56 »
Cześć, niestety miałem przygodę parkingową, wjechał we mnie kurier GLS swoim Ducatem maxi :)
Czekam na wycenę szkody z PZU, boję się, że dostanę grosze (mam białe tablice, nie jest to zabytek=dla pzu pewnie jest to tylko stary grzmot, niewiele wart...).
Szukam przedniego zderzaka i lewego błotnika? Może ktoś ma na zbyciu?
Wiem, że nowe są dostępne w sklepie 2cv i na allegro, ale raczej będzie mnie stać jedynie na używane.
Z góry dzięki za informacje.

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 23
    • Tomek
Odp: [K] Błotnik lewy + zderzak (przód)
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Marzec 2016, 09:43:10 »
Takie rzeczy się zdarzają :( nie podawaj się walcz twardo z ubezpieczycielem i nie zgadzaj się na pierwszą lepszą wycenę.
Przedstaw im ceny jakie są w sklepie u Mirka i koniec !!! + malowanie i naprawa i niech rozmyślają, pokaż im ofertę sprzedaży z OLX czy Allegro auta sprawnego zarejestrowanego !!! a to że są białe tablice w niczym nie przeszkadza. Sprawa do wygrania...
Powodzenia
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2016, 09:52:07 wysłana przez Pionier »

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Marzec 2016, 10:08:33 »
Woyciech,nie zgadzaj sie na pierwszą lepszą propozycje,odwołuj sie od niej jesli wycena bedzie za niska.
Jakbys chciał ,to mam namiary na dobrego rzeczoznawce ze ślaska,który robił mi papiery na moje zabytki.Zajmuje sie tez wycena powypadkowa,moze Ci pomóc.
Jaby co to pisz do mnie.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Marzec 2016, 10:29:06 »
Woyciech prośba informuj nas na forum jak Cię potraktowali, każdy jest ciekaw jak podchodzi do tego ubezpieczyciel - bo tfu, tfu... każdy może mieć taki przypadek.
Nie poddawaj się. Trzymam kciuki.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Marzec 2016, 16:50:17 »
PZU zazwyczaj dobrze wypłaca, pokaz im ile kosztują części, ja tak zrobiłem i dostałem za wniecony przedni błotnik 1200zł

U ciebie to jeszcze zderzak, lampa, lakierowanie, montaż, powinni dać 1500zł jak nic

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Marzec 2016, 17:35:58 »
Tylko czy to wszystko starczy błotnik + zderzak 880 zł. Nie wiem co z lampą, stelażem i kierunkowskazem a do tego praca i lakier. Bardzo jestem ciekaw stanowiska ubezpieczyciela.

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Marzec 2016, 18:15:04 »
No właśnie.Normalna stawka u lakiernika to 300 zł za element.
W tym wypadku ma 3 elementy: zderzak,błotnik lampa.Za lampe powinien policzyc mniej,ale kto wie.Do tego lakier.Lampa moze byc uszkodzona wiec zakup nowej  ,stelaż też nie wiadomo.no i mocowanie zderzaka z lewej strony.
Co najmniej 2,5  tys by powinni wypłacic.

Offline woycieh

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Marzec 2016, 18:45:45 »
Panowie dzięki za wszystkie rady, na pewno będę walczył i nie dam się spławić pierwszą rzuconą kwotą. Pytanie tylko, czy walka przyniesie dobre rezultaty :) Będę oczywiście na bieżąco informował co i jak.
Co do kosztów to realnie patrząc potrzebuję minimum (na nowych częściach) ok. 1tys na błotnik z malowaniem + ok.700zł na zderzak. Tak sobie liczę po cichu, zobaczymy jak wyjdzie. Na używanych może połowę tego. Lampa i jej mocowanie jest raczej ok, tylko ją wygięło (choć muszę się jeszcze przyjrzeć dokładnie).
Gdyby ktoś miał używane części na sprzedaż, to wciąż czekam na informacje!

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Marzec 2016, 21:46:47 »
Zadzwon do tego goscia.Ogłasza sie,ze ma duzo części blacharskich.
http://olx.pl/oferta/citroen-2cv-czesci-CID5-IDddyF1.html#31d3b52453

Offline woycieh

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Marzec 2016, 21:26:25 »
Dzięki herbi, niestety ma wszystko na odwrót - tylne zderzaki i błotniki na prawy przód :)
Także sprawa aktualna, gdyby ktoś, coś, jakoś...
(wciaż czekam na rzeczoznawcę, sprawa otwarta)

Offline woycieh

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Kwiecień 2016, 18:09:10 »
Dostałem wycenę - 2800zł, jak myślicie odwoływać się, czy brać co dają?  ::)

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 27
    • Olek
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Kwiecień 2016, 18:40:34 »
Na odwołani masz 3 lata nawet jak wypłacą kasę, tylko jak dojdzie do wypłaty to zaraz będzie że potrącają vat i pewnie jeszcze coś znajdą. Lepiej od razu odwoływać się o ile nie zależy Ci na czasie.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Kwiecień 2016, 18:57:23 »
Hmmm...
Ceny z Franzose.de:
Błotnik nowy, do lakierowania: 114,90 EUR
Zderzak nowy, do lakierowania i bez paska: 42,74 EUR
Lewy uchwyt zderzaka: 18,90 EUR
Lewy kieł z gumą na zderzak: 35,02 EUR
Cały nowy lewy kierunkowskaz: 25,68 EUR
Stelaż do lamp: 94,44 EUR
Nakładka na zderzak: 9,17 EUR
Razem 340,85 EUR, czyli na dzisiaj jakieś ~1460zł, do tego lakierowanie i przesyłka. Jak kupisz używane części, to może wyjść nieco taniej a i kto wie, czy nie lepiej założyć oryginalny błotnik w dobrym stanie niż jakąś tam reprodukcję ;) Chyba nie jest najgorzej w tej sytuacji? Ale niech się odezwą Ci, którzy wiedzą coś więcej o walce z ubezpieczycielami, bo może da się jeszcze więcej wyciągnać  ;)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Kwiecień 2016, 19:18:24 »
Ja bym próbował się odwołać.
- 1 wydrukował ceny części (ze sklepu czy to 2cv shop czy niemiecki sklep) tych do wymiany,
-2 wycenę robocizny od lakiernika
 i z tym do odwołania - oczywiście jeśli wyjdzie więcej a jeśli powiedzą że używane części to niech znajdą i kupią.

Offline woycieh

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Maj 2016, 14:52:50 »
Panowie, trochę to trwało, ale sprawa mocno się przedłużyła.
Skontaktowałem się z firmą, która zajmuje się renowacją klasyków (Wimaj/Skoczów), chciałem zamówić u nich wycenę tej naprawy i przedstawić przy odwołaniu.
Pan Majchrowski dał mi namiary na rzeczoznawcę z PZMotu, który specjalizuje się w zabytkach i robi im wszelkie wyceny i ekspertyzy.
Po rozmowie z nim zrezygnowałem z walki o większą kasę. Powiedział, że kwota jest uczciwa i mógłby wyrwac może max. 500zł więcej, a tyle też kosztuje jego ekspertyza, także większego sensu to nie ma.
Umówmy się - 2800zł to kwota, za która można to naprawić, nawet na nowych częściach.
Za to mam ciekawy trop dla osób wynajmujących czasem kaczki na różne pokazy, sesje, czy wesela. Mi przepadł jeden termin, głównie przez opieszałość rzeczoznawcy (czekałem na jego wizytę prawie 3tyg.) i nie zdążyłem naprawić auta do terminu wynajmu. Dowiedziałem się, że mogę dochodzić też roszczeń za tzw. "utracone korzyści". Tak też zrobiłem i dziś otrzymałem pozytywna odpowiedź - zostanie wypłacona dodatkowa kwota, równowartość tej, którą miałem zainkasować za wynajem. Ważna sprawa - miałem na podpórkę umowę na ten wynajem, także na przyszłość uwaga - warto spisywać umowy, nawet na jakieś drobne kwoty, bo nigdy nie wiadomo, czy się nie przyda. Gdybym jej nie miał, to pewnie reklamację by odrzucili.
Tyle z moich wniosków, sprawa zamknięta, ogólnie nie było źle  :)