Autor Wątek: Rejestracja bez nr vin na karoserii?  (Przeczytany 628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Woocash

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
    • Łukasz
Rejestracja bez nr vin na karoserii?
« dnia: 02 Luty 2017, 09:22:58 »
Dzień dobry wszystkim. Mam pytanie odnośnie możliwości rejestracji 2cv AK. Mam papiery carte grise oraz tabliczkę znamionową niestety nigdzie nie widzę nr na samochodzie. Doddam ze srodek jest cały zardzawiony i podłoga lekko odpadla:) od strony pasażera a podobno tam był ten nr. Co teraz czy jest szansa na rejestracje tego samochodu czy to juz tylko do ozdoby ogródka.

Pozdrawiam

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 30
    • Olek
Odp: Rejestracja bez nr vin na karoserii?
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2017, 11:49:25 »
Numery są na ramię. Czasami nabijali na podłodze od strony kierowcy ale sprawdź na ramię po prawej stronie z przodu. Kiedyś jeszcze widziałem przy tylnej kanapie ale to ktoś sam sobie nabił żeby nie było problemów z rejestracją.

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 6
    • Tomek
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2017, 16:51:52 »
Da się też zarejestrować z samą tabliczką znamionową na grodzi :)
Ale czasami trzeba trochę  po diagnostach pojeździć, żeby się porządny trafił który się zgodzi.

U mnie dopiero piąty stwierdził, że widzi nr na ramie ;) i wpisał to w papiery. Lekko nie było, ale poszło :)
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2017, 19:27:33 »
Nie musi KŁAMAĆ, że widzi, skoro nie widzi.
Wystarczy, że w protokole, w rubryce "Uwagi", wpisze PRAWDĘ: "Identyfikacji dokonano na podstawie oględzin z natury. Numer VIN spisany z tabliczki znamionowej. Numer na ramie nieczytelny" (albo coś w zbliżonym sensie).
...i niech dalej nie wnika.
Wydziały Komunikacji też dalej nie wnikają. VIN to VIN. Jest to jest. Kropka.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2017, 19:29:22 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 64
    • Herbert
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty 2017, 20:01:40 »
W najgorszym wypadku stacja diagnostyczna moze nabic zastepcze numery w wypadku braku mozliwosci odczytania numerów fabrycznych.Ale takie cos moze zrobic chyba tylko okregówka.

Offline Przem@s

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 1
    • Przemas
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2017, 21:40:23 »
Miałem taki przypadek kiedyś w maluchu, diagnosta poradził mi żebym zdobył świadczenie od blacharza, iż część karoserii z numerami została wymieniona podczas naprawy blacharskiej (z powodu korozji) i bez problemu nabili mi nowe numery ma grodzi. Ale było to kilka lat temu.

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 6
    • Tomek
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2017, 22:28:41 »
Jacku nie było tak prosto.
Jak widzieli, że nie ma numeru na zaspawanej ramie i koło fotela pasażera to nawet rozmowy nie było żeby cokolwiek napisali (bo w internecie jest napisane, że ma być). Kazali ze strachem w oczach wyjeżdżać z przeglądu i już. A w dwóch stacjach nawet wjechać nie pozwolili :) . Stwierdzili że nie mają internetu, a książki tylko na auta po 90 roku.
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Olek
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Luty 2017, 00:23:43 »
Mi diagnosta powiedział wprost. Jedz Pan nabij numery i wróć to podbije przegląd.

Offline krzys

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 5
    • Krzysztof
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Luty 2017, 23:47:05 »
Ja mam numery nabite przez stacje. Chodzenie, załatwianie i koszty. Wzbogacony tym doświadczeniem teraz po prostu bym nabił je sam. Od razu mi tak doradzali, ale ja chciałem być na siłę taki przepisowy  :) Bez sensu, chyba nie w naszym kraju. Moja rada zrobić numery na ramie.

Offline arekban

• -
  • Global Moderator
  • Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 12
    • Forum 2CV
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Luty 2017, 08:39:34 »
Oficjalnie stacja diagnostycznie nie może nabijać oryginalnych numerów VIN/numeru ramy.

W przypadku zniszczenia oryginalnego numeru oficjalną droga powinno być:
1. Rzeczoznawca samochodowy który wydaje opinię o tym że numer skorodowany i że nie jest to umyślne uszkodzenie VInu lub przestępstwo
2. Wydział Komunikacji - decyzja o nadanie nowych numerów identyfikacyjnych
3. Okręgowa Stacja Kontroli - nadanie NOWYCH NUMERÓW ZASTĘPCZYCH - nie będzie to już oryginalny numer francuski - tylko polski - zastępczy !
4. Wydział Komunikacji - wydanie nowego dowodu rej. z nowym numerem i naklejkami na tablice.

Koszt min 400 - 500 zł i dużo biegania i udowadniania że to auto jest moje i nie pochodzi z przestępstwa.

Stare 2CV z przed 80 lat miały numery tylko na tabliczce więc jeśli takowe auto posiadasz jedź na taką stację diagnostyczną która to przełknie i zrozumie, a jak nie zrozumie to niech pokażą Ci w dokumentacji gdzie te numery były.

http://2cvclub.pl/archiwum/2cvclub.frix.pl/post/220575/wymiana-ramy-urzedowe-sprawy.html
« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2017, 08:43:39 wysłana przez arekban »

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Olek
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Luty 2017, 08:53:45 »
Tylko że na przeglądzie to właściciel musi pokazać numer na ramie a jak nie ma to w dowodzie musi być adaptacja. Jak nie ma to nie przejdzie. Oni twierdzą że na ramię musi być fizycznie nr nabity i tabliczka nie wystarczy.

« Ostatnia zmiana: 15 Luty 2017, 09:15:13 wysłana przez Gusto »

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 10
    • Mirek
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Luty 2017, 19:58:25 »
Nie adaptacja tylko adnotacja. Prawda jest taka ,że wszystko zależy od pana który robi przegląd. On ma obowiązek sprawdzić nr. VIN na ramie i to on ma wiedzieć gdzie się w danym aucie znajduje. Fakt jest taki ,że im się nie chce szukać a ciężko go znaleźć . Większość pyta się gdzie jest numer VIN. Można udać głupa i powiedzieć ,że się nie wie czy w ogóle są . Tylko ,że temat co roku będzie powracał.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 64
    • Herbert
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Luty 2017, 21:23:24 »
Tylko ,że temat co roku będzie powracał.

No to trzeba zrobic ZÓŁTE i problem przegladów sie skonczy  :)