Autor Wątek: Ciekawa rejestracja w Hiszpanii  (Przeczytany 567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 10
Ciekawa rejestracja w Hiszpanii
« dnia: 19 Maj 2017, 12:42:46 »
Hej.
Dawno mnie nie było, bo dużo się działo.
Zakładam tu nowy wątek bo jest wart.........smiechu.

Otóz tu na Teneryfie aby zarejestrować swój samochód trzeba się mocno napocić.
Oto kilka kroków:

- aby zrobić mienie przesiedleńcze, trzeba wykazać, że się człowiek wyrejestrował z Polski i musi wykazać, że jest rezydentem na Teneryfie. Cóż ja nie miałem na to ochoty więc dla mnie ta opcja odpadła, co oznacza, że będę musiał zapłacić podatki importowe, mimo, że Teneryfa jest w UE.

1. rzeczoznawca musi wydać dwa dokumenty, opis techniczny samochodu i homologację Hiszpańską, koszt około 300 eurasów
2. przegląd techniczny, Panowie chodzą z miarką, ważą, wszystko sprawdzają, jeśli coś jest nieorginalne to dupa.
3. podatek importowy, około 15% od wartości auta, mój wycenili na 1500 euro.
4. podatek od emisji spalin, mój ma 2,8 CO2 i od tego coś tam zapłacę
5. podatek drogowy, ja będę zwolniony bo auto stare

Co jest smieszne?
1. na kaczce miałem zamontowany bagażnik dachowy i hak, Pan rzeczoznawca zmierzył auto wraz z bagażnikiem i hakiem a na przeglądzie byłem beż bagażnika i powiedzieli, że wymiary z oryginałem się nie zgadzają :)
Dzwonię do rzeczoznawy, a ten na to, że muszę założyć bagażnik i zdemontować hak. ŻE CO?
Po 30min tłumaczenia mu, że ma nierówno pod sufitem, w końcu zgodził się, że poprawi dokumentację, ale że hak muszę zdemontować bo na to trzeba osobą homologację za 1600 eurtasów. Dziwnę w dowodzie Polskim mam wbity hak i jesteśmy w UE, no ale tutaj UE jakoś nie do końca dotarła.
2. dziś przyjechałem drugi raz na przegląd bez bagażnika i bez haka ale i też bez jednego trójkąta pod maską bo tu upał jest i auto się grzeje, na co oni, że tak nie może być a ja, że to jest auto chłodzone powietrzem i, że to tak ma być, dupa, musiałem zamontować, kaczka przeszła przez przegląd.
3. miedzy wizytami czekałem po 2-3 tygoidnie, bo jest kolejka, teraż mam tylko papier, że przeszła przegląd ale muszę czekać teraz na nalepkę na szybę.
Pan powiedział, że jeśli człowiek sam tu rejestruje auto to trwa to około pół roku, a jak przez mafijną agencja to 1 miesiąc i 3000 euro.
Matko boska!

Czyli jesteśmy w połowie:)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
Odp: Ciekawa rejestracja w Hiszpanii
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Maj 2017, 13:28:22 »
Muszę dać przeczytać to koledze - u niego tylko jest tekst BO TO POLSKA TU NIC SIĘ  NIE OPŁACA, A TE PRZEPISY TO....
Wszędzie jest bu...el i tyle - jedyny w swoim rodzaju/kraju.
Powodzenia Łukasz.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Maj 2017, 14:07:58 »
Biurokracja tutaj bije Polską spokojnie na głowę. Można kabaret z tego zrobić dobry :)

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 2
    • Mathieu
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Maj 2017, 23:06:16 »
A jest jakaś różnica między homologacją a homologacją "hiszpańską"?
Warriors Of the Dead

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Maj 2017, 15:33:38 »
homologacja Hiszpańska jest ważna tylko na terenie Hiszpanii :) I tylko taka uznają, po prostu kolejne prawo do zarabiana kasy

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 2
    • Mathieu
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Maj 2017, 21:15:31 »
Czyli po prostu taki miejscowy wymóg by móc jeździć jakimkolwiek autem na terenie Hiszpanii. Dziękuje za odpowiedź. i
Warriors Of the Dead

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
    • Mirek
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2017, 17:44:44 »
Łukasz a do czego ci jest potrzebna rejestracja bo nie za bardzo rozumiem. Nie możesz jeździć na polskich blachach. Ubezpieczasz w Polsce i heja w świat. Jedynie z przeglądem możesz mieć problem. A i na to znalazła by się rada. Znam ludzi co latami jeżdżą na obcych blachach po świecie.  Nie szkoda ci czasu, nerwów,pieniędzy aby się z tym wszystkim użerać.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #7 dnia: 31 Maj 2017, 20:50:58 »
Nie wiem czy to jest tak hop - siup. Normalnie (jesli się nie mylę) na polskich blachach można jeżdzic za granicą pół roku a max rok.
Jesli Łukasz tam teraz mieszka to nie jest to chyba takie proste. Chodzi o podatek drogowy - u nas w cenie benzyny - a np. w Niemczech i innych krajach UE trza płacić oddzielnie.

Tu cos znalazłem, Łukasz moze.... https://hiszpaniaconsulting.blogspot.com/2013/08/rejestracja-samochodu-bez-zapacenia.html
lub tu http://europa.eu/youreurope/citizens/vehicles/registration/taxes/index_pl.htm

Biznes trza kroić szmal - bo państwa są biedne.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Czerwiec 2017, 09:21:05 »
jak tylko zjechałem z promu to system policyjny zarejestrował moje tablice i miałem wizytę policji, oni tu wszystkiego pilnują, kary są kosmiczne (5000eur) itp.
Więc staram się unikać stresu ;)

dzięki za linka

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #9 dnia: 23 Czerwiec 2017, 09:37:36 »
udało się załatwić przegląd , hhuuuraaaaaaa

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej