Autor Wątek: Kupię 2cv  (Przeczytany 3956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
Odp: Kupię 2cv
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Luty 2015, 09:03:57 »
Ja z taką historią też bym zostawił auto w rodzinie (jeśli mama była pierwszą właścicielką to jeszcze lepiej) dla siebie. Pytanie moje jak ta bombonierka wygląda w środku, wypowiedzi wsiąść i prawie jechać są budujące dla właściciela że ma skarb ale on sam wie najlepiej jak sprawa się ma bo to jedno lusterkowe zdjęcie  ;) wiosny nie czyni. Powodzenia życzę.

Offline Wiktor

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Luty 2015, 17:02:27 »
Owszem zdjęcie jest zrobione lustrzanym odbiciem, czyt. kamerką w laptopie. Wiem, dziwnie, ale jak Boga kocham nie miałem nic innego czym mogłem zrobić. Teraz już mam, mogę zrobić kilka fotek jakby ktoś był ciekawy z zewnątrz i wewnątrz, ale też nie chcę jakiegoś off-topu szerzyć.

Co do słów hurtowni - faktycznie masz rację, nie myśląc używałem tych pojęć zamiennie. Chodzi mi o doprowadzenie go do stanu jeżdżącego, co najmniej. Maska trochę się nie domyka, hamulce pewnie też będą zapieczone. W podłodze jakieś drobne dziury były jeszcze nawet w czasach gdy citroen jeździł, więc to na pewno. Jak koledzy zauważyli ze zdjęciem, lewe lusterko jest :D. Bardzo cieszy mnie to, że wszystkie części zachowały się w oryginale i tak jak mówisz, w zaskakująco dobrym stanie. Nawet wnętrze (pomijając kurz i wszystko co da się umyć) jest niezniszczone. Auto całkowicie nie zniszczone, z przebiegiem 80.000, wgniotek brak. Tylko ten otwierany dach muszę jakoś przywrócić do porządku lub kupić nowy. Reasumując - zabieram się za niego na początku przyszłego miesiąca, będę dokumentował. A mama już się doczekać nie może żeby się nim ponownie przejechać - teraz to ona będzie na fotelu pasażera :)

Pozdrawiam i dzięki za pozytywny odzew. Wkrótce zobaczy się ile trzeba będzie w niego wsadzić pieniędzy i serca ;)

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Luty 2015, 20:09:00 »
Będzie dobrze :) O kasę się nie martw, bo zawsze się znajdzie a serce już masz :)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Luty 2015, 21:09:10 »
I tak z tematu "Kupię 2CV" - zrobił się: "Nie sprzedam 2CV;D ;D
...zadziwiające jest to forum...  ;) >:D

Maski, jej "nie domykania się" - nie lekceważ! Widziałem już kilka (!) kaczych masek wywiniętych na dach... (najpiękniej dzieje się to - przy mijance się z TIR-em).
A w sprawie dachu - napisz priva do "Pioniera"
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2015, 21:12:32 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 19
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Luty 2015, 22:32:48 »
I tak z tematu "Kupię 2CV" - zrobił się: "Nie sprzedam 2CV;D ;D
...zadziwiające jest to forum...  ;) >:D

Maski, jej "nie domykania się" - nie lekceważ! Widziałem już kilka (!) kaczych masek wywiniętych na dach... (najpiękniej dzieje się to - przy mijance się z TIR-em).
A w sprawie dachu - napisz priva do "Pioniera"

A ja patrzę nie tyle, czy raczej nie tylko na niedomkniętą maskę, ale również na odkręcone boczki, te które są miedzy maską i błotnikiem, i zastanawiam się jak dobrze one pasują? Bo jeśli równe przykręcenie ich okazuje się nie możliwe, to może wskazywać, a niedomykająca się maska także stanowi w tym kierunku poszlakę, że coś nie tak dzieje się z geomterią ramy.
Mam nadzieję, że się doszukuję czegoś, czego nie ma... ale
...chyna, że jesteś tego swiadom i własnie to miałeś na myśli pisząc na początku, że samochód "nieco podupadł" i trzeba by go podeprzeć..." Jakoś tak było.
« Ostatnia zmiana: 11 Luty 2015, 22:39:36 wysłana przez kuba-s »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Luty 2015, 09:16:26 »
Ciekaw jestem co ktoś jeszcze znajdzie na tym zdjęciu, Wiktor się nam jeszcze przestraszy i  powróci do poprzedniej idei. Chłopie 3-ym się i nie przejmuj.

Offline Wiktor

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Luty 2015, 10:39:19 »
Właśnie to miałem na myśli pisząc, że trochę siadł. Na 90% z ramą jest coś nie tak, ale nie oczekujmy cudów. Jestem świadomy tego, że trzeba tam będzie coś porobić, w końcu auto stoi od 16 lat w garażu. No, pół biedy, że w garażu a nie pod jakąś wiatą lub nie daj Boże bez niej. Tak czy siak - postanowione, robię to auto 'i koniec' ;). Dzięki za wskazówki do kogo uderzyć o części. I tak jak kolega zauważył, robi się dość duży off-top, więc może zakończę tę dyskusję żeby nikogo nie denerwować ;)

Jak zacznę go już robić, to może założę jakiś temat tutaj 'krok po kroku'. Może kogoś to zainteresuje. Wrzucam ostatnie trzy zdjęcia tylko, trzymajcie się :)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 64
    • Herbert
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Luty 2015, 11:08:40 »
Wiktor,dobra decyzja i powodzenia w remoncie.
Gdybyś napotkał jakieś problemy ,to pisz,są tu naprawdę dobrzy fachowcy którzy jak to sie mówi "żeby zjedli na 2CV-kach"
Ja sie jeszcze do nich nie zaliczam,ale zrobiłem remont od podstaw wiec jako takie rozeznanie juz mam.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Luty 2015, 14:30:22 »
Fajna kaczka, skoro nie jest na wskroś przerdzewiała to napraw albo wymień tę ramę, rozruszaj hamulce, zmień olej i przyjeżdżaj 28 lipca na zlot do Torunia. Jeśli planujesz jakieś grube remonty to zajmiesz się nimi na jesień, rdza nie ucieknie a zlot w Polsce tak :)