Autor Wątek: Nowe stare 2cv 600 w Małopolsce - Remont  (Przeczytany 6321 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krzych

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 9
Odp: Nowe stare 2cv 600 w Małopolsce - Remont
« Odpowiedź #30 dnia: 07 Marzec 2015, 20:29:32 »
Super. Zawsze jakaś alternatywa:) A czy masz wykroje na nadkole z tyłu w bagażniku? Tam są największe krzywizny a tej części u mnie nie ma. Zresztą bagażnik cały goły jest. W Niemczech w franzose.de jest tylko szara. Ja chcę wyciąć czarną z dobrego filcu i przykleić. Ale najpierw spawanie i pomalowanie - pewnie  z miesiąc zabawy. Chcę też pomalować w środku całość, pod tapicerką też, żeby było porządnie. Moja buda była niebieska potem zielona:)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
« Odpowiedź #31 dnia: 07 Marzec 2015, 22:00:14 »
Na tylne nadkola tez mam,tyle że oryginalnie filc był tylko na niewielkiej części tych nadkoli przy siedzeniach,w bagażniku nadkola są gołe.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #32 dnia: 08 Marzec 2015, 11:47:21 »
O oponach,kołach pisałem na mój entuś, ja nie mam dętek, felgi kwestia ceny (nowa 330zł/szt) ja bym szukał coś używanego i odnowił - piaskowanie + lakier 60 zł./szt. - rachunek prosty przy 5 szt. Moje 30 letnie po piaskowaniu nie miały dziur były całe. Co tyczy się wzornika  filcowej tapicerki - temat przedszkola mi się przydał. Nad głową/górne wykroiłem ze starych (też były trochę rozciągnięte)- ale wyszło ok., nadkole tylne zrobiłem całe (kwestia gustu) i półkę z przodu wykleiłem przód/trochę góry/trochę dołu a wzornik - gazetą większe kawałki na prostych ściankach; krzywizny, załamania, zagięcia mniejszymi i razem sklejałem taśmą jak sobie "odcisnąłem" wyciąłem dziurki, porobiłem mocniejsze zagięcia jeszcze raz miara (poprawka) potem na wykładzinę odrysowałem, wyciąłem, miara jeszcze raz, psiknięcie klejem blachy i materiału, 10 min i klejmy. Moim zdaniem nie ma co używać grubego filcu, ja użyłem wykładziny (jak servicemann) za 8 zł/m2. Psikniesz klejem to klejąc możesz trochę naciągnąć, materiał się naddaje łatwy w obróbce. Mam zamiar jeszcze na sztywnej płycie z wykładziną zrobić zasłonkę zapasu i zastanawiam się czy nie ładniej wyglądało by zasłonięcie podłogi  pod tylną kanapą. Kleju używałem w sprayu.   A czym zasłanialiście koledzy otwory/przejścia do grodzi silnika - gąbką jak było (nie podoba mi się to) czy gumowymi przelotkami  elektrycznymi, które ciężko mi kupić.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
« Odpowiedź #33 dnia: 08 Marzec 2015, 13:12:40 »
Ja tez użyłem wykładzinę remontową zamiast filcu,bardzo dobrze sie układa, klej uzywałem równiez taki sam Bolla.
Poza tym tez planuje przykrycie koła zapasowego płytą z naklejona wykładziną.
Otwory przejscia kabli zasłaniałem przelotkami gumowymi,oryginalnie były takie wałeczki z pianki,ale to mi sie nie podobało.