Autor Wątek: Nowy projekt  (Przeczytany 1861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
Nowy projekt
« dnia: 30 Październik 2016, 18:19:38 »
 Na razie zagatka : cztery kółka, trzy drzwi  i silnik turbo. Kraj pochodzenia - Włochy   >:D
« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2016, 18:24:32 wysłana przez herbi »

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
Odp: Nowy projekt
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Październik 2016, 18:33:58 »
Fiat Uno turbo i.e. :)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Październik 2016, 18:59:27 »
Brawo Andrzej, wygrałes browara przy najblizszym spotkaniu  :)

A teraz pare słów o samochodzie. Kupiony pare lat temu z myslą wykozystania silnika do Fiata 128 3p.
Projekt nie doczekał sie jednak realizacji, bo 128 stoi od paru lat u blacharza zrobiona w 1/2.
Pomyślałem sobie ze trzeba wypełnic czyms te długie jesienne i zimowe wieczory, trawy nie trzeba juz kosic wiec czasu co nie miara.
Zdecydowałem sie na reanimacje tego Uno Turbo zważywszy ,ze jest to wersja mk1 ,bardzo żadka juz w tej chwili,bo wiekszosc aut skonczyła albo na przydrożnym drzewie albo gdzies zgniła w krzakach.
Z racji tego ze karoseria tego turbo nie nadaje sie do odbudowy szukałem cywilnego Uno mk1. Wbrew pozorom nawet zwykłe mk1 to rarytas w tej chwili.
Ale udało mi sie kupic nie daleko Nowej Soli dosyc dobry egzemplarz.
W tej chwili jest rozbierany i pojedzie do piaskowania podłogi a nastepnie do blacharza.
W uno turbo bedziemy uruchamiac sinik a nastepnie bedzie doprowadzony do wizulnego zadowolenia.

jesli pozwolicie ,bede tu zamieszczał raporty z postepu prac, moze to kogos zainteresuje.
narazie pare aktualnych fotek.

Ten ciemny to Uno Turbo
zielony,baza do odbudowy.

« Ostatnia zmiana: 30 Październik 2016, 19:04:54 wysłana przez herbi »

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Październik 2016, 19:14:26 »
Ten zielony prezentuje się całkiem całkiem :)
Browarka chętnie "wychłeptam"  ale w dobie internetu, zagadka była prosta a mój udział w rozwiązaniu, to kilka kliknięć w klawiaturę (ale jak że znaczących >:D >:D)
Powodzenia w realizacji...

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Październik 2016, 19:26:21 »
Andrzeju ważne ze wiedziec gdzie kliknac,To jak w tym kawale,kiedy mechanik przyszedł naprawic telewizor.Popatrzył walnał w obudowe i telewizor zadziałał.
-50zł sie należy
za co obruszył sie własciciel.pan nic nie zrobił tylko walnał.
A na to mechanik ,nie za walniecie te 50zł,ale za to ze wiedziałem gdzie walnąć. :)

A browarka chlapniemy !!!

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 56
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Październik 2016, 20:17:54 »
Herberto to jest ta niespodzIana ... miam choć po cichu liczyłem na pandę  4x4  no cóż to fiat i to fiat. Wola bym pandzie ale jak stryjenka se  zyczy może być i uno - też będę kibicował i zawzięcie czytał. Powodzenia w realizacji planów. Herbert a co masz z tym uno zrobić jak go zrobisz sam będziesz ptedałował czy źydek. No i fajnie będzie czytać w zimę co Ty robisz. A jak tam temat będzie druga cevałka.
Herbi piszzzzzzzzz i opowiadaj uno powieści.

..ta panda faja jest

a mnie renia korci, jak entuś do żyda to też z czmś wyskoczę

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Październik 2016, 20:28:48 »
Piotrus, Pandzia bedzie,ale potrzebuje na nia kasy.
Mam zamówienie na tego Uno. Mnie nie kręca juz takie bolidy, klient rzyczy sobie podkrecenie silnika do 150-160 kucy i to dostanie, Mysle ,ze zarobie na tym na ładna Pande 4x4.A przez zime bede miał zajecie

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Październik 2016, 20:54:32 »
No i tyraz panoćku  syćko jusik wim. Herbert to cykom na pandziochę bo tys mi sie podoba bo żem taką mioł i ubawu bylo  ze hej.
ale cytoć będę i o łuno.... bo cytoć umiem,  lubiem chocik ni mechanik.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 33
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #8 dnia: 31 Październik 2016, 00:08:13 »
Uno dobre auto :) Moja druga połówka ma i fajne to takie, proste, całkiem nawet przestronne, zrywne, ogólnie świetne cztery kółka na miasto  ;)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Październik 2016, 07:40:22 »
Tomek,a przejechałbys sie Uno Turbo to dopiero jest frajda. normalnie wgniata w fotel   :)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Październik 2016, 08:10:58 »
..nawet i może w tylną kanapę  ;), poczytałem troszkę - fajne autko i 100% radochy z jazdy z nutką sportową.
tu Herbert zobacz z górnej półki https://www.mobile.de/pl/Samochod/Fiat-Uno-Turbo-i.e.-1-DUE%C3%91O.-105CV/vhc:car,pgn:2,pgs:10,srt:price,sro:asc,ms1:8800_42_turbo/pg:vipcar/226356739.html

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Październik 2016, 09:11:07 »
Modele mk1 osiagaja taka cene,nawet wyższą.
Poczytałem na rorum Uno turbo jak taki Uniak potrafi zostawic w tyle wypasiona BM-e albo Audice.
Ale tam to sa maniacy .podkrecaja silniko do ponad 200KM, a te silniki to wytrzymuja ,bo jest to stara technologia na kutych tłokach ,wałach i korbowodach.Nie to co współczesne turbiaki.
Własnie kupiłem kompletny rozrząd za .......72zł  :) pompa wody nowa 50zł.

Ten konkretny egzemplarz do którego dałes link bardzo mi sie podoba ,taki albo czerwony.

Ale wiecie co, duzo wieksza frajde sprawia mi jazda 2CV-ka

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 2
    • Mathieu
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Listopad 2016, 17:58:30 »
Przyznam się szczerze że Uno znam ale nie Uno Turbo. Tak jak wiele nietypowych odmian. Będę tu częściej zaglądał.
Warriors Of the Dead

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Listopad 2016, 19:31:18 »
jest wiele ciekawych,nietypowych odmian.
Syn np oprócz Alfy 159 ma Hondę Civic Type-R z motorem 2L i 200KM bez turbiny,

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Listopad 2016, 18:04:09 »
Dzisiaj silnik 'zagadał" po 7 latach odpoczynku.Wczesniej wlalismy do cylindrów nafte z olejem, zmienilismy olej i wymieniony został pasek rozrządu. wszystkie styki na wtyczkach zostały spryskane preparatem "kontakt"
Pompa paliwa podpieta na krótko zaciagneła paliwo z kanisterka , potem zapłon i po kilku obrotach wału silnik zaskoczył.Chodzi ładnie równo i cicho.
pomiar cisnienia sprężania na wszystkich cylindrach wyszedł równo i wynosi troche powyzej 10 barów,cisnienie oleju tez w normie.
Układ chłodzenia został przepłukany płynem do tego celu a nastepnie jeszcze raz przepłukany woda.
Teraz mozna silnik wymontowac, wymienic uszczelniacze, zrobic głowice i wymienic uszczelke.
bałem sie ,ze silnik po tylu latach moze byc w kiepskiej formie ,ale cieszę sie ,ze tak nie jest.
Mozna działac dalej.  :)