Autor Wątek: Pompa hamulcowa regeneracja  (Przeczytany 739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
Odp: Pompa hamulcowa regeneracja
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Styczeń 2017, 16:06:37 »
Łukasz ,a przed demontażem tej pompy ten problem nie wystepował?
Bo moze tak sie dziac jak jest gdzies scisniety,albo zagiety przewód hamulcowy,wtedy płyn ma utrudniony powrót i podcisnienie w układzie trzyma tłoczki,ale jesli wczesniej wszystko było ok to nie wiem.
moze gumka uszczelniajaca  przewód hamulcowy wchodzacy do pompy podwineła sie i zatyka powrót?

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 26
    • Olek
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Styczeń 2017, 17:10:38 »
A napewno to był zestaw do tej pompy? Jak wkładałeś tłoczki to zieżko wchodziły? Wydaje mi się że ten zestaw był dedykowany do pompy o większych tłoczekach.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 10
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Styczeń 2017, 17:39:31 »
Gadałem z Mirkiem i miał też taki przypadek.
Ponoć problemem jest ostatnia uszczelka, gumki są trochę wieksze niż te stare ale zestaw LHM jest tylko jeden.
Zauważyłem też, że jedna sprężyna trochę haczy  i jest cieńsza od drugiej (słabsza), rozciągnąłem ją trochę, tą drugą też.
Idę montować, jak znów będzie źle to ta pompa poleci do oceanu, może rybką się bardziej przyda, bo już mam jej dość

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #18 dnia: 03 Styczeń 2017, 19:16:54 »
Ludzieeeeee chyba się udało!
Zrobiłem tak:

sprężyny rozciągnąłem ale trzeba uważać, żeby gładko wchodziły do pompy, nie mogą haczyć
Potem lekko papierem sciernym oczyściłem tłoczki i także tą ostatnią gumkę trochę papierem przeleciałem
wsadziłem wszystko i złożyłem
zamontowałem pompę, najpierw zbiorniczek i nalałem trochę płynu i poczekałem aż sam wypłynie przez otwory gdzie wchodzą przewody hamulcowe, jednym otworem wyleciało to przykręciłem od razu przewód ale drugim nic nie leciało, powciskałem pedał i nić twardy jak kamień, widocznie ostatni tłoczek się zastał więc wlałem do otworu przewodu troche lhm i nadal wciskam pedal i nagle cos ruszylo, wuplul plyn, swietnie, przykrecilem drugi przewod, wciskam hamulec twardy.
Odkrecilem odpowietrznik z przodu i wciskam hamulec wpadl w podloge i siknelo plynem i oba cylinderki wrocily na miejsce.
Na odpowietrznik zalożylem rurke gumowa i do sloika, pompujemy az milo, powietrze won i zakrecilem odpowietrznik i hamulec twardy ze hej. Przepchalem auto wciskam hamulec stoi tak jakbym kotwice zarzucil.

Wiec chyba sie udalo.

Bardzo wszystkim dziekuje za pomoc. Moze jutro sprobuje sie przejechac i zdam relacje

Online cvkowiec

• Fanatyk 2CV
    • Mirek
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Styczeń 2017, 16:53:21 »
Łukasz dałeś juz sobie rade z tymi hamulcami. Wiem,że zamawiałeś nową pompę ale czy już dotarła czy nie i czy wszystko ok.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Styczeń 2017, 19:56:43 »
tak udało się i działa ale wole mieć zapasową pompę w zapasie. Brat mi pojutrze wyśle paczke.
Dzięki za pomoc wszystkim.

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Kwiecień 2017, 20:21:32 »
Żeby nie zakładać nowego tematu, tu  napiszę o pompie hamulcowej do cytryny 425 tj. starej cytryny np Babci. Pompa jedno obwodowa, średnica tłoka 22 mm. Nie występował zestaw naprawczy, więc musiałem zakupić całą nową pompę. Zestaw nie występował do dziś. Z serii - Polak potrafi, zakupiłem przypadkiem zestaw naprawczy cylinderka hamulcowego do Visy. Dzięki niemu zregenerowałem sobie dwie pompy hamulcowe.
« Ostatnia zmiana: 07 Kwiecień 2017, 20:51:08 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.