Autor Wątek: stuki na zakrętach  (Przeczytany 134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 10
stuki na zakrętach
« dnia: 02 Sierpień 2017, 14:49:22 »
Hej,

mam stukanko na zakrętach kiedy jadę pod górę.
Sprawdzałem półosie i zauważyłem, że kiedy półoś jest wysunięta maksymalnie (czyli dwie połówki są daleko od siebie) to są luzy na boki, czyli nie część gdzie są te łożyska i osłony tylko tam gdzie półoś od strony koła wchodzi w półoś od strony skrzyni, gdzie są te ząbki, zobacz zdjęcie tam gdzie strzałka (Mirku użyłem twojej fotki ze sklepu). Jest tam dużo smaru ale to nie zbyt pomaga. Nie myślałem, że półosie w tym miejscu mogą się psuć.
Mieliście takie coś?
Pewnie to oznacza, że muszę kupić obie nowe półosie? Może jakieś inne rady?

Online cvkowiec

• Fanatyk 2CV
    • Mirek
Odp: stuki na zakrętach
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2017, 20:36:06 »
Łukasz będziesz musiał teraz zapłacić karę z prawa autorskie. Jak będziesz w Polsce to piwko stracisz. A co do tych stuków to ja bym za bardzo się nie przejmował. No chyba ,że bardzo mocno stuka . Możesz zamienić stronami wewnętrzne półosie(bo mniej z nimi roboty) ale poprawa może być chwilowa a ryzyko ,że druga strona się uszkodzi jest możliwa. Jeżeli chodzi o nowe to mam ale dużo kosztują ale to zapewne wiesz. Na domiar złego stare trzeba zdać albo zapłacić 25 euro depozytu za szt. Jeżeli się zdecydujesz to wymieniaj parami nigdy pojedynczo bo szybko zniszczysz nową sztukę. Te nowe chyba są regenerowane bo po co hurtownie chcą stare do zwrotu.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2017, 20:37:57 wysłana przez cvkowiec »

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
Odp: stuki na zakrętach
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2017, 13:20:00 »
Dzięki Mirek.
Piwko postawię, nie martw się :)