Autor Wątek: Stwórzmy wspólnie to FORUM  (Przeczytany 60910 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Piotr
Odp: Stwórzmy wspólnie to FORUM
« Odpowiedź #135 dnia: 04 Sierpień 2021, 21:10:06 »
Ok. działamy. Czyścimy forum ze spadochroniarzy, reklamowców, nic nie piszących, tych co nas nie odwiedzają od dwóch lat itp.
Trochę to potrwa. Stara wiara forumowiczów zostaje.
Ci co chcą czytać - to mogą czytać bez logowania. I to jest dobre dla nich.
Co robić z takimi co się zalogują i napiszą hej ładna pogoda lub lubię citroena lub sprzedam śrubkę do 2cv - macie jakieś pomysły?
Wyrzucać go z forum. Przyjmować tylko takich co mają 2cv? Forum nie jest z gumy.
Zapraszam do dyskusji (temat opłacania forum, a może macie sponsora)

Na aktywację konta czeka 167 osób
« Ostatnia zmiana: 04 Sierpień 2021, 21:21:40 wysłana przez petercvw »
born 2
       Citroen
     loVe

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 37
    • Andrzej
« Odpowiedź #136 dnia: 04 Sierpień 2021, 21:24:56 »
Super, że chcecie "reaktywować"forum :).
Najlepiej było by takich"niedzielnych" użytkowników blokować   lub usuwać ...ale może taki co pisze o pogodzie, nagle złapie bakcyla i zapragnie być właścicielem kaczki ...
Chyba takich użytkowników trzeba monitorować i jeśli będą nadal "jałowi" to usuwać.

Offline dreadman-k

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
    • Grzesiek
« Odpowiedź #137 dnia: 04 Sierpień 2021, 23:02:13 »
Cześć! Jestem z Wami od dzisiaj, bo w końcu udało mi się zarejestrować / założyć konto. Moje uwagi jako osoby całkiem z boku. Zaglądałem do Was, czytałem.... ale to jest kóko wzajemnej adoracji. sorry... Aktywnych jest dosłownie 5-7 osób, wali od Was trupem.... i to nie tak, że wszyscy nowi będą aktywni, ale zawieje cokolwiek nowością i świeżością. Teraz o sobie... kilka słów... jestem z Lóblina, bakcyla zaszczepił mi "guru Paweł Ural & Iza" - senk ju???? mam najpiękniejszą "kaczuchę" jaką Paweł Ural stworzył, 15 minut później (przez przypadek) stałem się właścicielem Acadiane i szukam z Uralem i Peterem kolejnych wyzwań. Nigdy nie byłem osobą udzielającą się na forach bo bliżej mi do 50-tki niźli do 20-tki, ale tu mam zamiar pisać, pytać, dzielić się, bo mam ambicje i plany. I wracam - smucą mnie jako obserwatora "newsy" z 2014-2018 roku. Wiem, nie mam również czasu, ale dzielmy się choćby niedzielną rodzinną wyprawą na lody. Jutro wrzucę zdjęcia swoich Citronet. ????
ŻYCIE JAK MUZYKA

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #138 dnia: 05 Sierpień 2021, 11:48:08 »
Kto chce niech się loguje. Z tego roku Ci co próbowali się zalogować a nie mogli zostali aktywowani.
Zasada pierwsza będzie taka, że raz w roku będzie remanent. Kto nie wchodzi, się nie udziela, nic nie pisze zostaje usunięty. :(
Teraz powoli będą czyszczone wątki - bzdety (np. szukam auta do ślubu, ładną masz kaczkę, po prostu bezwartościowe - pisane z nudów lub spamy).

born 2
       Citroen
     loVe

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #139 dnia: 22 Wrzesień 2021, 10:03:31 »
Na razie napiszę tu.
Temat stary jak rzeka i bolący troszeczkę. Chodzi o utrzymanie forum. Wiadomo, że do tej pory płacił i płaci za nie tylko nasz jeden kolega. Z forum korzystamy wszyscy a jest nas 90 osób. Mniej lub więcej aktywni albo wcale. Sponsorów nie ma, nikt nie chce z zewnątrz dołożyć się to musimy zrobić to sami. Tak mi się wydaje?
Nikt nie będzie się bawił w wpłacanie po x zł koledze na forum ale  wpłacić mu jednorazowo xxx zł to już wygląda inaczej.
I tu mam pomysł. Wiadomo, że w tym roku robię kalendarze na 2022. Proponuję do ceny za kalendarze każdy forumowicz od siebie w tym roku dorzuci np. 10 lub 20 zł (proponowałbym 20 zł a w następnym roku po 10 zł - dlaczego, ano bo dotychczas nie było zrzuty). Ile będzie kasy - wiadomo będzie czarno na białym, każdy będzie się zapisywał na zmówienie a ja tyle pieniążków oddam.
Rafał ze swoimi kalendarzami może też to zorganizować jak ja, zebrać kasę i jednorazowo wysłać.
Wiem, może być oburzenie że namawiam na kalendarz lub że kalendarz zamówi 7/10 osób a reszta nie. I dlaczego 7/10 osób ma płacić za resztę.
A nasz kolega płaci cały czas sam ......i co my na to?

MACIE INNY POMYSŁ- słucham.

Ale ci co wpłacą będą się czuli komfortowo. Składają się na szczytny cel. Bo co to jest 20 zł ....2/3 piwa w knajpie.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
    • Olek
« Odpowiedź #140 dnia: 22 Wrzesień 2021, 13:50:31 »
To kiedy kalendarze będą gotowe?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #141 dnia: 22 Wrzesień 2021, 14:34:12 »
Kalendarze będą gotowe początek grudnia.

II opcja jak ktoś nie będzie chciał kalendarza, to może też przelać kasę....a ja przekażę dalej.
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2021, 14:39:08 wysłana przez petercvw »
born 2
       Citroen
     loVe

Offline marekclub

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
    • Marek
« Odpowiedź #142 dnia: 22 Wrzesień 2021, 21:28:37 »
Cześć . Wezme 3 kalendarze .Teraz pytanie czy można mieć w nim zdjęcje swojej kaczuchy ;D?

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #143 dnia: 22 Wrzesień 2021, 22:16:48 »
Szczerze, kalendarz robiłem już trzy razy i może wstawiłem parę zdjęć firmowych kaczek w jednym roku.
Potem wybierałem zdjecia zagraniczne. Dlaczego, ano dlatego bo mi się bardziej zdjęcia podobały. Takie moje zdanie. Ja sam swojej kaczce nie zrobię zdjecja artystycznego A chciałbym by kalendarz ładnie wyglądał. Zresztą mało kto mi przesłał swoje foty. Jak poczytasz mojego posta o kalendarzu to będziesz wiedział. A nad kalendarzem trzeba spędzić z jeden dzień by coś wyszło.
Zdjęcia z forumowiczów kaczkami robi Rafał i pewnie w tym roku też tak będzie?
Na ten rok nie mam jeszcze pomysłu, może ktoś podsunie?
« Ostatnia zmiana: 22 Wrzesień 2021, 22:18:41 wysłana przez petercvw »
born 2
       Citroen
     loVe

Offline marekclub

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
    • Marek
« Odpowiedź #144 dnia: 22 Wrzesień 2021, 22:30:24 »
Dzięki za wyjaśnienie.

Offline Mililili

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 1
    • Tomek
« Odpowiedź #145 dnia: 04 Październik 2021, 21:39:39 »
Witam wszystkich ponownie, tutaj Tomek (white_duck). Stare konto jest nie do odzyskania, więc założyłem sobie nowe. Ale mniejsza o to.

Najważniejsze - facebook to szajs. Nie ma żadnej żywej, polskiej grupy, która byłaby w stanie zapewnić takie możliwości jak forum. Tutaj można pisać o wszystkim w pogrupowanych działach, omawiać tematy techniczne, zlotowe, pokazywać zdjęcia itd. itp. W ogóle motoryzacyjne grupy na fejsie to dramat, ciągle te same pytania różnych ludzi, ogłoszenia mieszające się z ciekawą treścią, wyszukiwarka do bani, algorytmy fejsa pokazujące treści jak chcą, ghostbany, ogólnie tra-ge-dia.

Po drugie, trzeba zrobić to co było pisane wyżej, zrzucić się i dźwignąć to forum z tej technicznej padaki bo samo 2014 w stopce straszy (pewnie nawet nie jest tu za bezpiecznie). Pytanie czy Tomek z Ostrowa chce się tym jeszcze zajmować czy odda bazę odpowiedniej osobie a ta zajmie się nową instalacją forum na nowym hostingu? To trzeba zrobić, a lepiej zapłacić Tomkowi za hosting i aktualizację forum niż obcemu, no ale to już od niego zależy.

Po trzecie, porządek. Może zmniejszyć liczbę działów, będzie przejrzyściej. Ciekawe tematy warte trzymania na samej górze działu moderatorzy mogą przypinać i odpinać gdy będą już nieaktualne.

Po czwarte, jakby się udało to wszystko wyżej, to trzebaby po prostu poreklamować się na tym lipnym fejsie i zapraszać tu napotkanych np. przy relacjach zdjęciowych ludzi z 2CV, Dyane, Visami, LNA itp. bliźniacze Cytryny. Fajnie jakby to odżyło, tym bardziej, że 2CVki w Polsce są i jest ich więcej niż te kilka lat temu.

Pozdrawiam ;)

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #146 dnia: 05 Październik 2021, 08:38:16 »
Witaj...ponownie. Szymonem jest Arek a nie Tomek.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline Mililili

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 1
    • Tomek
« Odpowiedź #147 dnia: 05 Październik 2021, 11:07:34 »
Witaj...ponownie. Szymonem jest Arek a nie Tomek.
Faktycznie adminem jest Arek, wyleciało mi z głowy  ::)