Autor Wątek: Kurołap, czas na nowe miejsce  (Przeczytany 2285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 19
Kurołap, czas na nowe miejsce
« dnia: 02 Kwiecień 2016, 21:11:14 »
Na sprzedaż

Citroen 2CV AZAM 1966 r.

Legendarna kaczka. Znacie ją wszyscy, wiecie jakie były jej losy I co w niej jest unikalnego, będę więc mówił pokrótce:

Po pierwsze jest to kurołap, z oryginalnym nadwoziem I przez wiele lat zbieranymi detalami z epoki I pod kolor. Wszystkie plastiki we wnętrzu jasnym szarym, co było cholernie trudne do zebrania.
Nadwozie ma nowe wszystkie podłogi I nie wymaga napraw. Nie ma rdzy ani dziur.
Zostało nałożone na nową ramę od Zygmunta (kto wie ten wie, że nie ma lepszych
I na mechanikę z lat 80.

W związku z tym, samochód wyglądając na lata 60 jeździ jak zwykła kaczka. a Ma zwykłe kaczkowe zawieszenie z amortyzatorami teleskopowymi,, współczesne hamulce z tarczami na LHM , alternator I 12V i 602 silnik  Jedyny ukłon w mechanice od najnowszej technologii to jednogardzielowy gaźnik z końca lat 70 (pierwsze sześćsretki-oryginalny) aby mieć stary pedał gazu.
Nie jest przez to bardzo zrywna ale w trasie potrafi zejść poniżej 5 litrów na 100.

Cała mechanika została zrobiona od podstaw, włącznie z regeneracją rozrusznika, alternatora, nowym gaźnikiem, I nowymi sworzniami (kierownica chodzi lekko jak ideał)
Silnik ma nowe gładzie, pierścienie, zawory I własciwe wszystko co można było zrobić mechanicznie zostało zrobione. Kaczka jest niezawodna. Mechanicznie warto zmienić amortyzatory bo to co wsadziłem nowe, wystarczyło na kurwa rok.

Teraz wady: Buda I wyposażenie zostało złożone trochę na szybko, więc wymaga dopracowania. Są szpary w drzwiach we tylnych trzeba dopasować zamki, I sporo takiej drobnicy. Nie została też ani wyszpachlowana ani polakierowane, zrobiłem ją  na swego rodzaju szczura, czyli spawy są tylko szlifowane I wszytkie rany jakie azadała historia są widocvzne. Nadwozie jest pomalowane starą farbą wojowoą khaki.
Trzeba dopracować te detale, albo, jeździć jak jest. 
Dodaję zestaw starych kanap, do przeszycia. I stelaże I wzory tapicerek.

Dodaję zestaw dobrze wyselekcjonowanych części.
Jest to jedyna kaczka która ma zachowany styl starej I nie ma jej wad.
Wszelkie zmiany są jak najbardziej dyskretne.

Acha I jeszcze jedno: Kaczka jest na czarnych blachach, ma jeszcze jedno okienko na przegląd w dowodzie, przegląd jest do grudnia. Ale ponieważ dowód jest leciwy, jest w nim sporo pustych okienek,  bo kiedyś nie przywiązywano do tego takiej wagi. Jest też na przykład ?Masa własna 250 kg? . W dowodzie jest wciąz oryginalny silnik 425. (Jestem współwłaścicielem wraz z ojcem) 

To było 5 lat roboty I około 9000 zł zainwestowanych. To nie jest oczywiście ważne, ale dlaczego nie powiedizęc?

Acha I nie oznacza to, że odchodzę od kaczek. Potrzebuję pieniędzy na inwestycje,
Przed przyszłym sezonem pewnie poszukam sobie innej ciekawej kaczuszki.

Wywoławcza

12.000

Na zdrowie.
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2016, 21:38:49 wysłana przez kuba-s »

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
Odp: Kurołap czas na nopwe miejsce
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2016, 21:13:59 »
fot 1

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
Odp: Kurołap czas na nopwe miejsce
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2016, 21:14:48 »
 fot 2

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
  • :)
    • Tomek
    • Kumak.eu
Odp: Kurołap, czas na nowe miejsce
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2016, 22:48:11 »
O, ostatnio witali się tutaj nowi użytkownicy, którzy szukają fajnej kaczki :) To mają teraz okazję, mogą dopieszczać wedle uznania albo wsiadać i jeździć i cieszyć się z własnej 2CV :) I do tego nie byle jaka wersja! Nic tylko zrobić tę kanapę na przód a później piknikować jak na poniższym zdjęciu :)

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2016, 23:41:27 »
Tylna też jest... tylko tapicerki do niej są znacznie gorsze.

Offline petercvw

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 77
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwiecień 2016, 07:50:41 »
Ty Kubuś coś ci ładnie pisanie wyszło i ...... tak się zastanawiam czy to ogłoszenie nie związane jest z 1.04 >:D ;)

...no a jeśli się  mylę i nie jest to żart to co się stało że rozwód - tajemnica?,  powodzenia w sprzedaży.
born 2
       Citroen
     loVe

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Kwiecień 2016, 11:00:59 »
Żeby nie było: Nie żart. Serio. Potrzebuję gotówki na inwestycje zawodowe. Muszę rozkręcić projekt aby zarobić na ...kolejną kaczkę.

Offline krejzo

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Tosiek
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Maj 2016, 12:15:11 »
Kurołap zmienił adres, tak że temat raczej do zamknięcia, ale oczywiście o tym Kuba zadecyduje.
 Samochód kupił mój kolega, wróciliśmy nim na kołach. Do kompletu dostaliśmy sporo części, dzięki temu ja też skorzystam z tego arsenału, za co dziękuję jeszcze raz Kubie.
 Kaczuszka spisuje się dzielnie. Jeździmy nią sporo, w międzyczasie poprawiamy jakieś duperele, typowa dłubanina kaczkowa.

Mój znajomy jest antyinternetowcem i się nie zarejestruje, ale ja od czasu do czasu może wrzucę coś z dalszych losów łapacza wiejskiego drobiu. Do jesieni autko będzie jeździć w obecnym wyglądzie, a w zimę najprawdopodobniej zmieni kolor( przy okazji- nie mogę znaleźć tematu na starym forum o palecie barw kaczek w zależności od rocznika, chodzi mi o te z lat 60-tych, pomóżcie, please :'(

P.s. Jeśli obok siebie mieszkają już 2 sztuki, to czy można nazwać je stadkiem, czy to dopiero parka?

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Maj 2016, 12:53:33 »
Tosiek,

pogratuluj Kumplowi, kupił coś co jest genialne. :)

Wymieniona rama,pospawana budka ,silnik po remoncie, AZAM a technika nowoczesna, żadnych tam ciernych amorów,altek ,tarczowe hamulce etc

Niech robi dalej na oryginał budę, wypieprzy i sprzeda komuś  te fotele jak z mojej czerwonej, uszycie bądź kupienie w DE obszycia tych starych kanap żaden to problem.

A że nieinternetowy - cóż są szczęśliwi ludzie co mogą żyć bez tego... :)

Odwiedziłem w czwartek córkę / bo sobie kupiła Citroena  ;) Cactusa    :) / i jeszcze nie dojechałem do chaty a  już mam zdjęcie na Instagramie z odpowiednim hasztagiem :-\ :-\ :-\

Gratulacje!
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)