Autor Wątek: Maska 2CV  (Przeczytany 388 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline woycieh

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
Maska 2CV
« dnia: 02 Luty 2018, 10:34:35 »
Miałem niestety przykrą przygodę i mam powgniataną maskę. Możecie napisać jaki może być koszt maski w dobrym stanie do pomalowania? Nie wiem, czy warto mi tą klepać, czy lepiej poszukać innej. A może ktoś ma, tak przy okazji?  :-\

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 32
    • Olek
Odp: Maska 2CV
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Luty 2018, 13:04:57 »
Miałem niestety przykrą przygodę i mam powgniataną maskę. Możecie napisać jaki może być koszt maski w dobrym stanie do pomalowania? Nie wiem, czy warto mi tą klepać, czy lepiej poszukać innej. A może ktoś ma, tak przy okazji?  :-
Maski używane bywają po 500 zł ale lepiej trochę dołożyć i kupić nową.

Offline woycieh

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Luty 2018, 13:27:30 »
W 2cv shop prawie 1200zł.... Problem taki, że nie zrobię tego z OC musze wywalić ze swoich, także cena robi różnicę. W tej sytuacji chyba jednak będę klepał moją, albo poszukam ładnej używki. Blacharz ocenił, że żeby się to opłaciło musiałbym coś znaleźć do ok. 400zł.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 74
    • Jacek
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Luty 2018, 15:45:22 »
Kacza maska jest bardzo wiotka. A na dodatek to, że są te ranty - powoduje, że klepanie jest strasznie trudne. Mój blacharz robił dwa podejścia, tzn. do dwóch masek ..i za każdym razem (choć starał się mocno) widać było, że jednak "coś z nimi nie tak".
Ale wiesz co ?
Tak jak patrzę na nią....
..to przyszło mi do głowy, że - można by (ale to też BARDZO zdolny blacharz do tego potrzebny!) użyć jej do zrobienia takiej z zapasowym kołem "wpuszczanym" w nią, "położonym" na wierzchu. Wiesz (?) o czym mówię. Nie mam, niestety, żadnej fotki z taką, ale liczę na kolegów - że tylko patrzeć, jak ktoś taką wrzuci!  :D
Chłopaki, który ma ?
(kiedyś, chyba przy omawianiu furgona jakiegoś - taka była, jeśli dobrze pamiętam)
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2018, 15:51:26 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 32
    • Olek
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Luty 2018, 15:55:32 »
Przecież to tak źle nie wygląda. Miałem to samo na samochodzie świeżo odebrany od lakiernika. To da się wepchnąć także nie będzie prawie śladu.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Herbert
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2018, 16:01:59 »
Ciekawie to nwyglada,zamista na złom,mozna by spróbowac zrobic taka jak na zdjęciu
Woyciech,gdybys chciał ja wyrzucic na złom,to ja chetnie ja przygarnę .
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2018, 16:03:35 wysłana przez herbi »

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2018, 16:02:18 »
Przecież to tak źle nie wygląda. Miałem to samo na samochodzie świeżo odebrany od lakiernika. To da się wepchnąć także nie będzie prawie śladu.
No w sumie... nie ma nic do tracenia, to fakt. Można spróbować.
Ogłaszają się przecież firmy, które "sprawy niemożliwe załatwiają od ręki, na cuda trzeba chwilkę zaczekać".
Choćby taka: www.wgniotka.pl

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty 2018, 16:04:08 »
Ciekawie to nwyglada,zamista na złom,mozna by spróbowac zrobic taka jak na zdjęciu
Oooo! ooo! ooo!
O takich fotkach własnie mówiłem! O takim rozwiązaniu.
Dzięku za wsparcie, Herbi! "Punkcik" wędruje do ciebie, podbijam Ci reputację ;)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty 2018, 16:07:10 »
Dzieki Jacku.
Myslałem o takiej masce przy planowaniu pick-upa,ale i w 'cywilnej" wersji nie zle wyglada  :)

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 35
  • :)
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty 2018, 16:50:18 »
Jak chcesz fotografować dziewczyny na masce 2CVki to musisz od spodu wspawać w maskę zbrojenie z prętów stalowych ;)

Offline Krzysiekpat

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 10
    • Krzysztof
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Luty 2018, 19:09:38 »
Zawsze możesz spróbować wypchać ją od środka samemu , jeśli wyjdzie OK jeśli nie pozostaje blacharz chociaż na pewno będzie musiał się napracować  . Klepanie maski z 2CV dla blacharza to nie małe wyzwanie , blacha cienka bez wzmocnień od spodu, z przetłoczeniami u góry , po wyklepaniu pracuje w końcu jest jej nadmiar , punktowanie......
Później kit na takiej powierzchni - naprawdę nie polecam, no chyba że firma wgniotka to wyciągnie.
Uważam że najlepiej kupić nową lub używkę w jakimś dobrym stanie.
Oczywiście decyzja należy do Ciebie.
PGK

Offline woycieh

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Luty 2018, 17:23:00 »
Nie, kaczki raczej się nie pozbywam, koła w maskę też chyba dawać nie będę, ale dzięki za wszystkie cenne rady,  doceniam  ;D
Modelka też to chyba nie była, raczej jakiś opasły, podpity dżentelmen. Kilka razy w roku udaje mi się wypożyczyć auto na różne imprezy firmowe itd., robi wtedy za "zabawkę" do zdjęć, tym razem niestety kogoś zbytnio poniosło i zgniótł mi biedaczysko...

Poszukam jeszcze, na allegro jest jedna używka za 400zł, ale to chyba inny typ, ktoś podpowie? http://allegro.pl/maska-citroen-2-cv-i7155886015.html#thumb/3
Poza tym też już jest trochę po przejściach.

Mój blacharz nie był przerażony tym wyklepywaniem, także albo da sobie radę i jest pewny swego, albo po prostu nie wie co go czeka  >:D

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Luty 2018, 17:39:57 »
Woyciechmiałem na mysl pozbycie sie maski,nie całej kaczki  :)
Pokombinowałbym z tym kołem zapasowym na masce.  >:D

Co do klepania,to maska w kaczce jak wszyscy wiedza jest badzo wiotka, i nie ma takiej mozliwosci by obyło sie bez szpachli,a ta moze potem pekac.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2018, 17:55:41 wysłana przez herbi »

Online petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 67
    • Piotr
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Luty 2018, 18:33:10 »
Ty Wojtek to jak wynajmujesz kaczkę na różne okazje -  to w takim przypadku ten co wynajmuje nie powinien ponieść kosztów. Nie  zabezpiecza się. Jeśli  nie to czas najwyższy - co by gorzej nie było.
Przezorny ubezpieczony.

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Luty 2018, 18:52:45 »
Ta maska na allegro, to moim zdaniem normalna maska, tylko ktoś dołożył szewrony i listwę"ozdobną"