Autor Wątek: Galeria  (Przeczytany 5684 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (°\=/°)
Odp: Galeria
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Styczeń 2015, 16:16:53 »
Kubusiu, zapomniałeś założyć małe okienka z tyłu, zawiasy od przednich drzwi dałeś nie z tej strony, migacze poszły do góry, a te zderzaki jakieś dziwne. Przy malowaniu pewnikiem poprawisz wszystko.

Krakowska kaczuszka w podobnym malowaniu: http://pleban.flog.pl/wpis/3648640/citroen-2cv  Z napisu na drzwiach wynika, ze stacjonuje na ulicy Józefa 25. Obok lokalu, który reklamuje.
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 19
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Styczeń 2015, 18:38:08 »
Ten samochód to prawdziwy kameleon :)
Kubo- a co to za patent z tymi grubymi gąbkami przyklejonymi po wewnętrznej stronie maski?

To patenty wyciszające. Maska kaczki ma konstrukcje b ardzo zblirzoną dfo muszli koncertowej w której pasażerowie siedzą na miejscu widowni, czyli tym, gdzie wszystko najlepiej słychać.
Poprzeczki nacięte miały zakłócać to i służa mniej wiecej temu samemu co piramidki, kóree mamn pod maską dziś. Takie studyjne.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Styczeń 2015, 07:21:03 »
Ten samochód to prawdziwy kameleon :)
Kubo- a co to za patent z tymi grubymi gąbkami przyklejonymi po wewnętrznej stronie maski?

To patenty wyciszające. Maska kaczki ma konstrukcje bardzo zbliżoną do muszli koncertowej w której pasażerowie siedzą na miejscu widowni, czyli tym, gdzie wszystko najlepiej słychać.
Poprzeczki nacięte miały zakłócać to i służą mniej więcej temu samemu co piramidki, które mam pod maską dziś. Takie studyjne.
Możesz pokazać to rozwiązanie, które masz teraz?

:) Od galerii, poprzez przegląd archiwalnej prasy i malowanie kaczuszki, aż do wyciszenia, a wszystko to w jednym wątku.  :) Nasze forum jest niepowtarzalne.

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Styczeń 2015, 12:54:06 »
Na razie nie pokazuję, bo jeszcze nie jest gotowy.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #19 dnia: 21 Styczeń 2015, 13:33:55 »
Na razie nie pokazuję, bo jeszcze nie jest gotowy.
Skazujesz nas zatem na udział w koncercie na dwa cylindry.  ;)

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Styczeń 2015, 20:52:12 »
Kubusiu, zapomniałeś założyć małe okienka z tyłu, zawiasy od przednich drzwi dałeś nie z tej strony, migacze poszły do góry, a te zderzaki jakieś dziwne. Przy malowaniu pewnikiem poprawisz wszystko.

Krakowska kaczuszka w podobnym malowaniu: http://pleban.flog.pl/wpis/3648640/citroen-2cv  Z napisu na drzwiach wynika, ze stacjonuje na ulicy Józefa 25. Obok lokalu, który reklamuje.

Dziś pod wpływem pewnej sugestii zastanowiłam się i całkiem poważnie odpowiadam:
Noelu, moja kaczka przezyła większość swego życia w PRL i wielu, doprawdy wielu ludzi ulepszało ją zarówno w tamtych latach jaki i później.
Między innymi folder o którym mówiliśmy oraz inne materiały na podstawie których pracuję od kilku lat pomagają mi w przywróceniu powolnym kaczki do specyfikacji fabrycznej. I jestem juz blisko.

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Styczeń 2015, 20:55:10 »
A że odeszliśmy od tematu galerii trochę za daleko wrzucam kolejną archiwalną fotkę
« Ostatnia zmiana: 27 Styczeń 2015, 21:10:05 wysłana przez kuba-s »

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Styczeń 2015, 04:53:21 »

Dziś pod wpływem pewnej sugestii zastanowiłam się i całkiem poważnie odpowiadam:
Noelu, moja kaczka przeżyła większość swego życia w PRL i wielu, doprawdy wielu ludzi ulepszało ją zarówno w tamtych latach jaki i później.
Między innymi folder o którym mówiliśmy oraz inne materiały na podstawie których pracuję od kilku lat pomagają mi w przywróceniu powolnym kaczki do specyfikacji fabrycznej. I jestem już blisko.
Tak. Zgadzam się z Tobą Kubo. Przeróbki z epoki stają się częścią historii. Nie raz pisałem o tym na forum poprzedniej edycji. Auta utrzymywano w sprawności wszelkimi sposobami przez długie lata. Części brakowało szczególnie do aut zachodnich. Były potwornie drogie i kłopotliwe do sprowadzenia. Korzystano z tego, co było pod ręką. To były inne czasy. Wielu właścicieli miało prawdziwe magazyny z częściami zamiennymi w garażach. Przez wiele lat przydawały się one (i przydają) już przy renowacji klasyków.  Ja sam poprawiłem moją kaczuszkę wstawiając aluminiową atrapę z początku lat 60. Nie zakładałem prostokątnych reflektorów. Mój wpis był żartem, takim trochę ciężkim, jak to u mnie.  ;D A kaczuszki lubią najróżniejsze pomysły.  :)

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Styczeń 2015, 05:00:35 »
A że odeszliśmy od tematu galerii trochę za daleko wrzucam kolejną archiwalną fotkę
Proszę o szczyptę opisu do zdjęcia. To zdjęcie wykonane po wprowadzeniu w 2000 roku białych tablic. Moje wakacyjne zdjęcie znacznie nowsze.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Styczeń 2015, 18:32:42 »
Czarna kaczuszka. Lublin. 1976?  ;)

Offline futro

• Dyskutant
  • Reputacja: 6
« Odpowiedź #25 dnia: 31 Styczeń 2015, 18:38:40 »
Na szczęście lawendowa już jest u mnie  ;)

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #26 dnia: 31 Styczeń 2015, 18:43:15 »
Na szczęście lawendowa już jest u mnie  ;)
:)

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Luty 2015, 02:18:45 »
Zima znów atakuje, więc przypominam letnie kaczkowe klimaty.
Jest to fotka z wizyty w Polsce francuskiego miłośnika 2Cv, podróznika i rysownika, często rysującego żartobliwe rysuknki z kaczką, Vincenta Hardego.
Wino oczywiście francuskie, pejzaż polski

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Luty 2015, 05:03:16 »
Kubo, opowiedz coś o swoim gościu. Pokaż jakąś Jego pracę.  :)

P.S. Czy na zdjęciach to badania paliwa? Gangsterzy i filantropi!

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Luty 2015, 09:28:16 »
Nie, chłopcy w spadku dostali dwururkę od wujka Sama i chcą trochę oko potrenować  ;).