Autor Wątek: Widziałem kaczkę  (Przeczytany 15761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (°\=/°)
Odp: Widziałem kaczkę
« Odpowiedź #30 dnia: 03 Styczeń 2015, 20:01:32 »
Jacku. Spokojnie, bo wystraszysz właściciela kaczuszki i nie odezwie się.  :)
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #31 dnia: 05 Styczeń 2015, 19:38:54 »
I ja też widziałem kaczkę.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #32 dnia: 05 Styczeń 2015, 20:12:25 »
Skan czasopisma z lat osiemdziesiątych?

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Styczeń 2015, 08:29:17 »
Łee  ;) myślałem że coś was zdziwi i nic, kolega Noel  tradycyjnie coś odpisał  :)

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Styczeń 2015, 09:35:24 »
Napis na klapie zauważyłem od razu. Stare niemieckie tablice rejestracyjne, ulica gdzieś w Niemczech i napis po polsku. Może to rodzinne auto na starym zdjęciu?

P.S. Tradycyjnie jestem gadatliwy. Wiem. Dlatego miewam przerwy w pisaniu na forum. Lecznicze.

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 23
    • Tomek
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Styczeń 2015, 11:09:19 »
Noel ''uzależniony od 2CV'' i wszystko jasne  :)
wielka wiedza i nic nie umknie jego uwadze  ;)

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Styczeń 2015, 12:03:46 »
Noel ''uzależniony od 2CV'' i wszystko jasne  :)
wielka wiedza i nic nie umknie jego uwadze  ;)
Zwykłe gadulstwo!

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Styczeń 2015, 14:11:46 »
Ciepło Panie Noel ale nie gorąco. Jest to Kolonia 1990 r. wiosną okolice katedry św. Piotra i Marii, zdjęcie robił mi kolega na zdjęciu bin ich  :) lub c'est moi   ;D tylko że 25 lat młodszy. Jest to jedyne zdjęcie pt. ja i moja kaczka, zeskanowane z albumu a nie z czasopisma. Czasy piękne i beztroskie które mnie ukształtowały. Robiąc te zdjęcie nigdy nie przypuszczałem, że kiedyś się nim pochwalę a dziś jest moją dumą. Mając 21 lat był to pierwszy mój samochód kupiony za 199 marek, rocznik chyba 76 coś koło tego nie pamiętam(a może jeździ u kogoś), by się wyróżnić strzeliłem napis po polsku. Czyszcząc plastyki do teraźniejszej kaczki myślę o starej wtedy niczym się nie przejmowałem, kasy nie było na olej to na szrot i spuścić stary olej do butelki i zalać kaczkę, żona dziś jak wspomina stare czasy to mówi że żółtek był moim najbrudniejszym samochodem - nigdy go nie sprzątałem a tu proszę dziś jak z jajkiem (sam nie zjem entusiowi kupię  ;)). Tak więc Panowie historia zatoczyła koło.
A tak swoją drogą jak jest mapa użytkowników to może zrobić jakąś "top of 2cv" zakładkę/listę zalogowanych cevałkowców ze zdjęciem kaczki i jej rocznikiem(np.zdjęcie auta z przodu a na tablicy rejestracyjnej data produkcji) - wszystkie miały by wyglądać tak samo, można też dodać od kiedy się jest właścicielem? albo coś podobnego. Co wy na to? - pewnikiem znów nie tu piszę  >:(
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2015, 14:25:38 wysłana przez petercvw »

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Styczeń 2015, 14:31:17 »
Piotrek, to CZEMU swojej obecnej (skoro i tak kładłeś nowy lakier) nie zrobiłeś w tym samym kolorze ? ? ? ? ? ?
...wtedy to by dopiero PEŁNE koło zatoczył... :D
A może nawet lat by Ci ubyło :)
..i kilogramów ;) :p  >:D

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Styczeń 2015, 14:31:26 »
Wspaniała historia. Ja też robię się nostalgiczny. Lubię oglądać stare zdjęcia. Rozmyślać i wspominać. W tamtych czasach tylko marzyłem o 2CV. Wady skanu zmyliły mnie zupełnie.  :) I jeszcze to przysłonięcie na dole.

Pomysł z mapką znakomity. A co do wpisów w niewłaściwych miejscach, to specyfika naszego forum. Już dawno to zgodnie stwierdziliśmy. Tego się nie da uporządkować i nawet nie powinno.  ;)

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Styczeń 2015, 15:08:49 »
Piotrze,

Mam kilkanaście modeli kaczuszek. Czasem przygarniam jakiś uszkodzony. Bo w tych starych, uszkodzonych jest jakiś urok. Mam taki włoski model Polistil (skala 1:25). Ciężki metalowy. Nie ma oczek. Kółka przeszły swoje. Jest jasny żółty. taki jak Twój ze zdjęcia. Jeśli masz ochotę na ten drobiazg z epoki...  :)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Styczeń 2015, 15:29:49 »
Kolorkowo się wahałem jak wiesz Jacku żółty czy czerwony i dalej nie wiem czy dobrze pomalowałem a żółty lat mi nie ujmie kilogramów tyż ni a koło się zatoczyło i kaczka jak feniks się odrodziła  w innej odsłonie pokazując nowe oblicze. Umarł król niech żyje król. Do innych co myślicie o (2)cv  swoich kaczek. Noel drobiazg weź na zlot to może zmienić właściciela.

Offline Louie

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 5
    • Furgonik Braci Louie
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Styczeń 2015, 22:41:12 »
A ja odkopałem fotki kurołapa, którego spotkaliśmy na Lazurowym Wybrzeżu latem 2012 roku. Zdjęcia najpiękniejsze nie są, bo robione w pośpiechu przez okno Opelka Zafiry. :) I tak dobrze, że zdążyłem wyciągnąć aparat... Smakujcie kwintesencję Francji w tym deux chevaux.

Offline Louie

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 5
    • Furgonik Braci Louie
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Styczeń 2015, 22:50:12 »
Jeszcze jedno: od znajomych z automobilklubu dowiedziałem się, że w Gdańsku Oliwie stoi czerwona kaczka. Oczywiście nie namyślając się długo wziąłem aparat i pojechałem do Gdańska zobaczyć ów pojazd, rzeczywiście: stoi na strzeżonym parkingu przy torach kolejowych (widać ją z pociągu, jak się nim jedzie). Gusto, wiesz coś o niej? Jej fotki są w necie pod szyldem nieaktualnego ogłoszenia na olx...

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 27
    • Olek
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Styczeń 2015, 00:34:05 »
Stoi tam już parę lat i niszczeje, a właściciel chce nie wiadomo ile. Strasznie zaniedbana jest i raczej nie do uratowania, sporo części przeszczepionych z innych samochodów. Szkoda tej kaczuszki tym bardziej że to stary model.