Autor Wątek: Skrzynka bezpiecznikowa  (Przeczytany 1115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
Skrzynka bezpiecznikowa
« dnia: 28 Kwiecień 2015, 20:06:19 »
Udało mi sie zregenerować i wykorzystać oryginalna skrzynke bezpiecznikową w nowej instalacji.
Jak wiecie stykiw skrzynce są zaciskanie na kablach i nie da sie ich powtórnir wykorzystac.
Obciałem stare kable z tych styków.wyczyściłem szczotką mosiężną na miniwiertarce,nastepnie zacisnąłem na końcach dodatkowe konektory meśkie i zalutowałem,
Nowe kable z instalacji zacisąłem na żeńskich konektorach,załozyłem kolorowe koszulki termokurczliwe według oryginalnej kolorystyki i wsunąłem na meśkie konektory ze skrzynki.
Wczesniej miałem skrzynke bezpieczników z GAZ-a ale nie podobała mi sie i cały czas kombinowałem jak wykorzystac tę starą oryginalna i chyba sie udało

Mam jeszcze pytanie,gdzie można kupic te szklanne oryginalne bezpieczniki,nie mam zapasowych.

Offline krejzo

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Tosiek
Odp: Skrzynka bezpiecznikowa
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2015, 21:29:33 »
Są czasem w sklepach motoryzacyjnych, ja kupiłem w sklepie z antenami telewizyjnymi, satelitarnymi i innymi duperelami. Jest tego mnóstwo na Alledrogo, np tu
http://allegro.pl/bezpiecznik-szklany-15a-6x30-i5224125842.html

Offline kuba-s

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 19
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Kwiecień 2015, 02:02:05 »
Ale uważaj na allegro bo są dwie wielkosci, nie pamiętam dokłądnie jakie, ale róznice są o pół milimetra, czy coś koło tego. Raz kupiłem złe.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Kwiecień 2015, 19:55:20 »
Kupiłem w sklepie elektrobicznym.Rzeczywiscia sa cieńsze o ok 0.3mm.Oryginalne maja 6,3mm srednicy,te które kupiłem  6mm,Ale wystarczy mocniej scisnac blaszki na konektorze i te tez beda pasowały.
Dzieki.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Kwiecień 2015, 11:04:17 »
Te bezpiecznika z aukcji która podał krejzo ,tez maja wymiar 6mm a nie 6,3 jak na rysunku,Pytałem.