Autor Wątek: Stwórzmy wspólnie to FORUM  (Przeczytany 19307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (°\=/°)
Odp: Stwórzmy wspólnie to FORUM
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Listopad 2014, 16:23:51 »
Forum ma jedną wadę. Po kliknięciu na awatar przy wpisie na forum nawet osoby niezarejestrowane i niezalogowane widzą dane, które wpisaliśmy. Trzeba przemyśleć czy wpisywać numer telefonu, e-mail oraz imię i nazwisko (może być zawarte w adresie e-mail).
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Listopad 2014, 19:25:04 »
Myślę, że dostęp dla niezarejestrowanych można zablokować. Tak jest na forum Klubu Cytrynki. Można przeglądać tematy ale kliknięcie na użytkownika, powoduje przejście do strony głównej. Dopiero po zalogowaniu jest dostęp do danych .

Offline admin

• Administrator
  • Bywalec
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #17 dnia: 07 Listopad 2014, 07:16:26 »
Ograniczyłem uprawnienia dla niezalogowanych użytkowników. Teraz przeglądanie profili wymaga rejestracji i zalogowania.

Uzupełnijcie swoje profile jeśli chcecie.

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Listopad 2014, 09:21:35 »
Informowałem o tym na starym forum, ale i przy dokładnym obejrzeniu kalendarza na br. można zauważyć domenę forum2cv.pl. Jestem jej właścicielem. I udostępnię ją, ale po jednym warunkiem, że stworzymy naprawdę MIĘDZYKLUBOWE FORUM. Bo to, podobnie jak "stare" na frixie, jest forum 2cvclub, czyli związanym z KAC-em. Co zresztą widać nawet na banerze. Zaczynamy więc nowy projekt popełniając te same błędy co na "starym". Czyli nie zapraszamy do siebie choćby ludzi z wielkopolski, ale obracamy się tylko w swojej grupie. Nie mam osobiście nic przeciwko KAC-owi, ale wiem, że są tacy w Polsce, którym nie ze wszystkimi zawsze było "po drodze" - widocznie taka nasza polska natura. W rywalizację, które forum jest lepsze, pełniejsze, bogatsze - ja się wpisywał nie będę. Ale mnożenie forów poświęconych tak naprawdę tej samej tematyce też chyba nie ma większego sensu.

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Listopad 2014, 09:27:54 »
I jeszcze jedna sprawa. Wiem, że obecnie utrzymanie forum wiąże się z pewnymi kosztami. Po pierwsze więc proponowałbym umieścić tu choćby małe pole reklam google - zawsze to parę groszy wpadnie. Po drugie, mogę podnieść cenę kalendarza na 2015 np. o 2zł, co przy sprzedaży ok. 100szt. da nam też całkiem fajną sumkę...
W innym miejscu pisałem o moich domenach: rejestr2cv.pl i forum2cv.pl - przejmę koszty ich utrzymania (jak zresztą robię to od dwóch lat  ;))

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Listopad 2014, 12:10:11 »
MIĘDZYKLUBOWE FORUM. Bo to, podobnie jak "stare" na frixie, jest forum 2cvclub, czyli związanym z KAC-em. Co zresztą widać nawet na banerze. Zaczynamy więc nowy projekt popełniając te same błędy co na "starym". Czyli nie zapraszamy do siebie choćby ludzi z wielkopolski, ale obracamy się tylko w swojej grupie.
Obecny baner powstał na frixie, nawet nie pamiętam dokładnie co to był za temat, szukałem a nie znalazłem. Ten baner zresztą jest bardziej szkicem niż gotową grafiką, widać to po niestaranności wykonania (cóż, był wykonany na szybko, żeby pokazać idee). Tam się nie tylko nie przyjął ale i nic dalej w kwestii starego baneru się nie działo.

Jak ktoś posiada pomysł i umiejętności, może zrobić nowy, ładny baner pozbawiony KACa, taki właśnie uniwersalny, międzyklubowy. Mi się to nie udało, chociaż podjąłem się wyzwania i zrobiłem dwie różne propozycje. Tak więc nic nie jest stracone, jakby co pisać do Arka.

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #21 dnia: 08 Listopad 2014, 20:20:56 »
Rzecz nie w banerze. Albo nie tylko. 2cvclub.pl było stroną klubową KACa. I szkoda że tej strony nie ma - zaglądałem tam parę razy - pomimo nie najlepszej szaty graficznej było tam sporo fajnych informacji.
Do Arka o domenie forum2cv.pl już pisałem...

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Listopad 2014, 20:21:08 »
Ale nie chcę też niczego narzucać. Raczej wzbudzić dyskusję że może być inaczej
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2014, 20:22:56 wysłana przez raff »

Offline arekban

• -
  • Global Moderator
  • Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 12
    • Forum 2CV
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Listopad 2014, 22:33:08 »
Rafał - wydaje mi się że żadnego oficjalnego klubu nigdy nie było a KAC i jego logo to tylko twór internetowy bez żadnej formalnej formuły.
Właśnie wrzuciłem nowy banner zrobiony przez White_duck.

Odnośnie domeny forum2cv.pl .. możemy ja podpiąć pod to forum nie ma problemu. Ale czy jest sens utrzymywać dwie domeny? Chyba nie.

Chyba nikt nie dąży tu do podziału, regionalizacji itp...
Kazdy może dołączyć i podyskutować na tym forum i fajnie by było aby dołączyli właśnie Ci którzy tylko czytają...
Chyba nie do końca chodzi tu o taką czy inną nazwę domeny. Ci z wielkopolski chyba wolą inne formy komunikacji i spotkań ...
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2014, 22:44:22 wysłana przez arekban »

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #24 dnia: 08 Listopad 2014, 23:21:41 »
Czytając niektóre wypowiedzi na starym forum, nie stałych bywalców, ale właśnie paru osób z poza tzw. głównego nurtu, odniosłem inne wrażenie...
I wcale nie chcę koniecznie wydawać kasy na utrzymanie domeny forum2cv.pl - bez powodu jej jednak kiedyś nie kupowałem...

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Listopad 2014, 23:28:52 »
I myślę też, że nie bez powodu, forów kaczkowych mamy kilka. Może warto byłoby zaprosić wszystkich, nawet wydzielając działy regionalne, tak aby nikt nie tracił swego rodzaju autonomii. Ale jednocześnie abyśmy wszyscy w całej Polsce wiedzieli o nawet bardzo lokalnych projektach, bo może akurat ktoś będzie w pobliżu, albo może też jedzie do Saint Tropez ;)

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Listopad 2014, 23:30:28 »
W rywalizację, które forum jest lepsze, pełniejsze, bogatsze - ja się wpisywał nie będę. Ale mnożenie forów poświęconych tak naprawdę tej samej tematyce też chyba nie ma większego sensu.
Raff, jakie są jeszcze polskie, ogólnodostępne fora odnośnie 2CV i bliźniaczych konstrukcji? Znam tylko jeden, ledwie żywy dział na Klubie Cytrynki i Oldtimery na Forum Miłośników Citroena. Nie znam innych for, na których kaczkowicze mogliby się wirtualnie spotykać, dlatego jak coś istnieje, to podziel się :D A frix, jaki był taki był, ale jeśli chodzi o pomoc od innych w razie problemów czy ilość informacji przydatnych przy remoncie i eksploatacji, to nie znam drugiego takiego miejsca w polskim internecie.
Sam pamiętam przypadki nieprzyjemnych spięć na frixie i sam zauważyłem, że pewne loginy widuje się już praktycznie tylko w archiwalnych tematach, dlatego byłoby super, gdyby to nowe forum miało świeży start, bez rozpamiętywania tego co było na frixie. Gdyby tak ludzie tylko obserwujący dali temu forum szansę i udzielali się w miejszym czy większym stopniu, ale jak ich do tego zachęcić, nie wiem. Każda nowa czy powracająca osoba mogłaby wnieść coś dobrego od siebie, tego jestem pewien. Czy to relacja z remontu, ciekawe ogłoszenia w dziale giełdy czy zaproszenia na lokalne spoty i zloty 2CV, na pewno wszyscy byśmy na tym skorzystali.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #27 dnia: 09 Listopad 2014, 05:21:24 »
Forum jest jedyne w swoim rodzaju. Ilość odwiedzin na poprzednim, teraz na nowym serwerze, a przede wszystkim rozległa tematyka, sposób dyskusji, wymiany doświadczeń, informacji, przeżyć, zdjęć, filmów, materiałów technicznych,  ilość aktywnych uczestników, merytoryczna i poza merytoryczna, emocjonalna (jakże ważna) zawartość postów forum, to wszystko potwierdza.

Nie każdy ma ochotę aktywnie uczestniczyć, rejestrować się, pisać posty. Z różnych względów wielu tylko tu zagląda. Wynika to z cech osobowości i potrzeb oraz zainteresowań i możliwości, jakże zmiennych w czasie. Chęć bycia tu i jej forma są i muszą być dobrowolne.

Z tego względu upubliczniłbym (umożliwiłbym oglądanie  niezarejestrowanym osobom) archiwum forum ze starego serwera i załączniki do postów na tym serwerze. Dane osobowe każdy podaje w takim zakresie w jakim uważa to za stosowne, i te dane powinny być dostępne zarejestrowanym. Także wiadomości prywatne.  Strona graficzna ma mniejsze znaczenie. Wszystko na forum (zawartość i grafikę) możemy i powinniśmy poprawiać i odświeżać.

Muszę powiedzieć, że dzięki forum w ciągu kilku lat poznałem wiele ciekawych osób,z którymi poza forum nawiązałem kontakty towarzyskie, a nawet przyjaźnie, owocujące mejlami, telefonami, spotkaniami. Sama wymiana poglądów, przeżyć, doświadczeń tylko na forum daje mi również wiele radości.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #28 dnia: 09 Listopad 2014, 05:28:01 »
Dzielmy się naszymi radościami, doświadczeniami i wiedzą ze wszystkimi. Nie narzucajmy ograniczeń i nie oczekujmy, że wszyscy użytkownicy kaczuszek zarejestrują się tutaj.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #29 dnia: 09 Listopad 2014, 06:13:14 »
Zapomniałem. Jeszcze sprawa logo Klubu KAC. Klub chyba nie istnieje. W każdym razie większość tu bywających nie należy do Klubu, więc logo jest zbędne. Może zastąpić je takim? http://cartype.com/pics/375/full/citroen_2cv.jpg Tylko w innej kolorystyce tła?