Autor Wątek: Stwórzmy wspólnie to FORUM  (Przeczytany 19307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (°\=/°)
Odp: Stwórzmy wspólnie to FORUM
« Odpowiedź #30 dnia: 09 Listopad 2014, 06:45:50 »
 Widzę nowe logo. Brawo!  :)
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #31 dnia: 09 Listopad 2014, 12:35:34 »
Arku i Tomku podzielam Wasze poglądy. Właśnie to miałem napisać :). Dodam jeszcze kilka przemyśleń.
Po pierwsze KAC. - Jak w 2009 roku kupiłem kaczkę to zarejestrowałem się na forum. Było tam chyba ze 30 użytkowników. Był to jeszcze okres aktywności kolegów z okolic Warszawy Płocka ale nie tylko. Powstała wtedy idea aby znaleźć nazwę i sformalizować powstały klub. Na szczęście powstała nazwa a sformalizowanie upadło :)  . Nazwa KAC, która czasami się przewija przez forum niczego właściwie nie oznacza. Ci co brali udział w jej tworzeniu z nostalgii się z nią identyfikują a reszta  nie musi.
Nie bardzo rozumiem dlaczego Rafale jest w Tobie taka niechęć do tej nazwy a postawienie warunku udostępnienia domeny uważam, żejest nie na miejscu :-[ Kac jest kawałkiem historii tego forum.  Nie mam nic na przeciw aby logo zniknęło z forum. Ja i tak będę nalepkę woził na klapie bagażnika . Nie będę przez to ani lepszy ani gorszy.
Drugi komentarz dotyczy " międzyklubowego forum" - Rafale skąd ta "Megalomania" ???
Jak wpiszesz do wyszukiwarki klub 2cv , to na pierwszym miejscu jest hotel w Koszalinie klub 2cv!
Tak jak pisał Tomek w klubach związanych z citroenami (klub cytrynki, klub miłośników citroena .. ) są działy poświęcone 2cv ale są szczątkowe. Aktywne życie toczy się tu na forum. Wystarczy popatrzeć na mapę użytkowników i osoby zarejestrowane aby wysnuć prosty wniosek, że forum obejmuje całą Polskę a rejestrują się na nim i aktywnie uczestniczą Ci co chcą.
A puentą moich przemyśleń jest to co napisał Noel:

Dzielmy się naszymi radościami, doświadczeniami i wiedzą ze wszystkimi. Nie narzucajmy ograniczeń i nie oczekujmy, że wszyscy użytkownicy kaczuszek zarejestrują się tutaj.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #32 dnia: 10 Listopad 2014, 05:35:07 »
Piękna historia z KACem. Nie znałem jej. Pisząc o logo KACa na forum (bardzo ładnym) myślałem o kompromisie, by ugasić jakiś rodzący się ogień. Mnie logo nie przeszkadzało. Strasznie nie lubię konfliktów.

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
    • Andrzej
« Odpowiedź #33 dnia: 10 Listopad 2014, 08:38:55 »
Masz rację Wojtku. Trzeba ugasić "ogień" w zarodku. Naprawdę są ważniejsze rzeczy niż jakieś logo czy baner....... Ważne jest w tej chwili aby nie stracić tych informacji , które są na starym forum (Arku - czapki z głów za taką robotę :)). Nowe forum można zmieniać i upiększać miesiącami , nic nas nie goni.

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #34 dnia: 10 Listopad 2014, 11:51:54 »
KAC informował, że jesteśmy otwarci na inne modele citroena a jednocześnie powaga jest nam obca a poczucie humoru przede wszystkim. :)

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #35 dnia: 10 Listopad 2014, 15:00:50 »
Powtórzę jeszcze raz - osobiście nie mam nic przeciwko KAC-owi. A "megalomania" jest mi obca, ale to nie ja nazwałem to forum "międzyklubowym". Skoro więc ma być "międzyklubowe" i skoro chcemy przyciągnąć tu nowych ludzi, skonsolidować środowisko kaczkowe w Polsce, to nie oczekujmy, że działając pod logiem KAC-a i na domenie 2cvclub nie udaje się to... (znów!). Mnie nie przeszkadzałoby nawet gdyby to forum nazywało się KACforum, ale... no właśnie "ale"

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
    • Andrzej
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Listopad 2014, 22:03:29 »
.... że stworzymy naprawdę MIĘDZYKLUBOWE FORUM. Bo to, podobnie jak "stare" na frixie, jest forum 2cvclub, czyli związanym z KAC-em. Co zresztą widać nawet na banerze. Zaczynamy więc nowy projekt popełniając te same błędy co na "starym". Czyli nie zapraszamy do siebie choćby ludzi z wielkopolski, ale obracamy się tylko w swojej grupie.

Rafale to nie Ty nazwałeś to forum międzyklubowym ale to Ty proponujesz jak w cytacie. Pal sześć kogo KAC-a może go nie być, niech przejdzie do historii  :-\. Piszesz o ludziach z Wielkopolski czyli pewnie masz na myśli Klub Poznański.  W tym klubie działa bardzo prężna grupa właścicieli 2cv związana z Citroenem , która jest otwarta na dopływ nowych uczestników organizowanych imprez. Myślę, że śledzą co dzieje się na forum i sporadycznie zabierają głos ale są samodzielni . Jeżeli ktoś poczuje taką potrzebę to zaistnieje na forum.
Piszesz, że obracamy się we własnej grupie ale ta grupa to nie tylko Lublin, Płock , Warszawa ale jeszcze raz spojrzyj na mapę użytkowników .... od Szczecina przez Gdańsk, Jarosław, Kraków, Wrocław (przepraszam za tylko tych kilka miast) tam są Nasi Forumowicze :).

Na nazwę " międzyklubowe" należy spojrzeć tak : Jesteśmy grupą ludzi pozytywnie zakręconych na punkcie naszych kaczuszek zjednoczonych przez forum na którym się udzielamy . Ponieważ nie mamy osobowości prawnej to jesteśmy właśnie między różnymi klubami, które tę osobowość mają :).

Rafałku, możemy zmienić nazwę na inną a to i tak nie zmieni charakteru tego forum. Nadal będzie kulturalnie , przyjaźnie (pomimo różnic poglądów), wesoło , sympatycznie i rzeczowo i technicznie.
Pisząc o "megalomanii" miałem na myśli wrażenie, że wyczuwana jest potrzeba czegoś nowego, otworzenia na świat... a to forum w takiej formie jest już otwarte .......
Rafałku to co napisałem to nie jest "osobista wycieczka" a tylko mój pogląd na sprawy które poruszyłeś i nikt nie mówi że mam rację :).  To jest właśnie ta magia naszego forum

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Listopad 2014, 23:02:03 »
Nie odebrałem niczego jako "osobistej wycieczki". Ja też nie twierdzę że mam rację, ale skoro pojawiły się jeszcze na poprzednim forum głosy, że chcielibyśmy to czy tamto zmienić, poprawić, rozwinąć... to myślę że jest to najodpowiedniejszy moment i stąd moje uwagi i propozycje...

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #38 dnia: 11 Listopad 2014, 00:15:03 »
Rafałku, możemy zmienić nazwę na inną a to i tak nie zmieni charakteru tego forum. Nadal będzie kulturalnie , przyjaźnie (pomimo różnic poglądów), wesoło , sympatycznie i rzeczowo i technicznie.
Mi się zawsze wydawało, że KAC powstał później niż całe forum 2CVclub.pl, ale mogę się mylić, bo sam pojawiłem się dopiero na początku 2010. W każdym razie, mi się 2CVclub kojarzy z nieformalnym klubem, klubem miłośników 2CV, forum dla ludzi zakręconych w tym samym temacie. KAC natomiast jest nazwą własną i to już jednoznacznie sugeruje, że jest to prawdziwy klub (żywy czy nie żywy, bez znaczenia). O ile logo KACa jeszcze może budzić "kontrowersje", tak ja nie widzę problemu z domeną 2cvclub.pl.

Nadal będzie kulturalnie , przyjaźnie (pomimo różnic poglądów), wesoło , sympatycznie i rzeczowo i technicznie.
Kryptku, tutaj jednak coś nie gra. Są ludzie, którzy twierdzą, że na frixie nie było tak wesoło i sympatycznie. Mówią tak, bo najwyraźniej mieli takie a nie inne doświadczenia, tyle tylko, że ich sposobem na rozwiązanie problemu było wycofanie się. Dotknęła ich jakaś przykrość ze strony innych użytowników i poczuli, że nie są mile widziani. Nie da się ukryć, że były zgrzyty na poprzednim forum bo sam byłem ich świadkiem. Nikt się nie kłócił przez sposób remontu, dobór tapicerki czy gust muzyczny, nie, pod tym względem było przyjaźnie i przyjemnie. Gorąco robiło się np. jak szło o pieniądze, tak wydane jak i tylko planowane do wydania. Gorąco było tuż przed tym, jak Zloek oddał administrowanie forum innej osobie (a właściwie w efekcie kłótni!).
Tak jak nie można zmienić nazwy i tym samym udawać zupełnie innego forum, tak też nie można udawać, że na forum trwała wieczna sielanka.
Chciałoby się, żeby na tym forum było tak jak piszesz, zawsze wesoło, sympatycznie, rzeczowo i technicznie, właśnie tego pewnie chce raff, a żeby tak było, trzeba podjąć ku temu odpowiednie kroki. I nad tymi krokami trzeba się dobrze zastanowić.

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #39 dnia: 11 Listopad 2014, 01:52:37 »
Jeszcze nie spotkałem forum, na którym by nie doszło do nieporozumień.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #40 dnia: 11 Listopad 2014, 04:59:53 »
Logo KAC zostało usunięte. Więcej na stronie zrobić nie można. Rzecz nie w adresie internetowym czy domenie, ale w ludziach. Działajmy tak, by przyciągać tu każdego, komu tu się spodobać może. Ja, jeśli kogoś uraziłem kiedykolwiek na starym, czy nowym forum, przepraszam. Proszę o wybaczenie.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #41 dnia: 11 Listopad 2014, 05:22:00 »
Zaraz po poprzednim wpisie w tym dziale napisałem coś w Widziałem kaczkę. Dodałem zdjęcie. Wylogowałem się i... No właśnie. Nie widać zdjęcia. Post bez zdjęcia dla gości nie jest interesujący. Jeszcze raz proponuję zmiany. Ujawniajmy załączniki.

Offline raff

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #42 dnia: 11 Listopad 2014, 18:36:46 »
To bądźmy pierwszym ;)
Ale tak na serio, to problem właśnie w "staraniu się" i doskonale moje intencje wyczuł Tomek...

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Listopad 2014, 20:07:06 »
Tak sobie myślę.....
(oczywiście, że w dobrze pojętym interesie własnym, jako autor /jak na razie/ 100procent ogłoszeń w dziale, o którym za moment)  ;D >:D
- a może "Giełda" - to jednak powinna być widoczna WSZYSTKIM, a nie tylko zalogowanym członkom forum?
Może ktoś najpierw zagląda, "podgląda" (bo np. krępuje go, że JESZCZE nie ma swojej kaczki) i dopiero MYŚLI o zakupie, ..który to zakup MOŻE zrealizuje WŁAŚNIE DZIĘKI temu, że przeczyta czyjeś ogłoszenie na forum ..i wtedy już się zarejestruje ;) 

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Listopad 2014, 20:16:37 »
Aaaa, no i - teraz widzę, że nie widzę  >:D
- opcji "pobrania" linka POJEDYNCZEGO POSTU, żeby go np. przesłać przez jakiś komunikator,
- opcji "edytuj", żeby np. poprawić jakiś literowy błąd, powstały przy pisaniu, a zauważony dopiero później, przy czytaniu

Nie da się ?