Autor Wątek: Dodatkowy daszek do naszych kaczek  (Przeczytany 4960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mpool

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 2
    • Paweł
Dodatkowy daszek do naszych kaczek
« dnia: 07 Lipiec 2015, 11:41:26 »
Mam takie pytanko, czy może mi ktoś podać trochę informacji na temat dodatkowego daszku montowanego po zrolowaniu dachu. Ma on funkcję chroniącą przed słońcem a może przede wszystkim przed wiatrem, Widziałem u niektórych naszych kolegów w kolorze niebiesko-białym. Mam prośbę czy może ktoś podrzucić kilka zdjęć i podać wymiary takiego daszku. Przy podróży z dziećmi to jest fajna sprawa. Dzięki za pomoc.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
Odp: Dodatkowy daszek do naszych kaczek
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lipiec 2015, 12:09:28 »
Wpisz w google grafika: Sonnensegel 2cv
Ewentualnie jest też tu: https://www.franzose.de/en/Citroen-2CV/Alle/Dach-Rolldaecher/ANR18410/ i tu http://www.entendach.de/Zubehor_furs_Dach/zubehor_furs_dach.html

A tutaj masz zdjęcia jak to wygląda u mnie: http://2cvclub.pl/archiwum/2cvclub.frix.pl/post/458084/uchylna-tylna-szyba.html

Wymiarów dokładnych ci niestety nie podam, bo robiła mi to pewna kobieta, która sama to sobie pomierzyła i uszyła.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Lipiec 2015, 13:51:23 »
Tomek,fajnie to wyszło,napisz czy krawędzie boczne tego materiału są czymś usztywaniane,czy tylko podwiniety jest materiał.
zastanawiam sie ,czy zastosowac zamek,czy rzepy.Rzepy moga byc za słabe i mniej trwałe.

Offline mpool

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 2
    • Paweł
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Lipiec 2015, 14:05:27 »
Dzięki za informacje :)
Ja rozważałem założenie u kaletnika napy/zatrzaski ale pomysł z zamkiem jest idealny.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Lipiec 2015, 14:43:55 »
Krawędzie nie są usztywniane, tylko materiał jest złożony i obszyty. Zamek błyskawiczny z dość grubymi zębami sprawdza się bardzo dobrze, ale jest jedno ale! Ja nie mam na środkowej belce zaczepu do tej opaski trzymającej zwinięty w połowie dach. Mam gołą środkową belkę i tylko tak mi ten daszek pasuje. W archiwum na zdjęciu daszek2.jpg widać o co chodzi.
Napy też będą dobre, Niemcy robią na napach.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Lipiec 2015, 20:37:16 »
Tomek myślisz że mając zaczep na środkowej belce to zaczepiony daszek w jednym miejscu dobrze by leżał po całej szerokości - chyba nie. Opcja z tyłu z mocnym suwakiem jest chyba najlepsza a z przodu też takie mocowanie masz - suwak? Fajny pomysł ale jak się czują pasażerowie z tyłu w tej opcji? A może jeden krawiec, jedno zamówienie i może mniejsza kasa  :blank: Jutro spytam się swojego tapicera za robotę bo materiał ze 18 zł 1,60 x 1,00 m (http://www.agatex.bigduo.pl/sklep/index.php?midkat=1&midgr=24&rs=produkty) i 2 suwaki po 85, 90 cm - ok. 26 zł.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Lipiec 2015, 21:46:08 »
Piotrek ,korci Cię  ;D To dobrze, fajnie byłoby zrobic zbiorowe zamówienie,żeby wszystko pasowało bez problemu.

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Lipiec 2015, 22:29:14 »
Pokażę moje daszki używane od lat - krótki gdy jeździmy we dwoje, oraz długi jak przemieszczamy się z dzieckiem.

https://youtu.be/ACPL4f4CXjk

https://youtu.be/oSuto0TUcZU
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Lipiec 2015, 23:41:36 »
 Nie otwiera, film prywatny :(

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Lipiec 2015, 00:23:05 »
Piotrek, nie chodzi o to, żeby zaczepiać daszek tym dachowym zaczepem oryginalnie znajdującym się na środkowej belce ale o to, że ten zaczep przeszkadza przy zapinaniu zamka błyskawicznego.
Dorośli pasażerowie z tyłu ciągle dostają wiatrem w twarz, słabiej niż normalnie ale jednak. Za to dzieci można wozić bez problemu.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Lipiec 2015, 08:20:34 »
Nie otwiera, film prywatny :(
Na moim komputerze otwiera sie.
Paweł fajny sposób z tymi nitami i dziurkami,tyle ze trzeba wiercic dziury  >:(

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Lipiec 2015, 08:26:00 »
Filmiki już hulają. Chcę powiedzieć,że w przedniej części materiału mam zaszyty przewód antenowy w celu wykonania ,, oporu ,, . Dziurki obszyte w koło maszyną w celu nierozerwania materiału można zakuć oczkami metalowymi jak oczka w butach. Z doświadczenia piszę, że część nad głową jest zasysana mocno do góry, zaś część z tyłu - za belką środkową jest wciskana do środka. Mocowanie daszka musi być solidne ze względu na częste mijanki z TIR - ami które powodują jeszcze mocniejsze zassanie daszku. U mnie w tym celu są dwa nitki w środkowej części z przodu.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Lipiec 2015, 10:47:37 »
Aha Tomek teraz kumaju ale na nita można wyciąć otworek, obrębić i będzie chyba po sprawie. Paweł kaczkę  blade, Ty jak pomysłowy Dobromił albo jeszcze lepiej jego autor Słodowy sypiesz pomysłami jak oni  :).  Ty zaszyłeś przewód antenowy ja myślałem by na przód wszyć kawałek grubszej linki i pałąk dociska a tył czy środek ??? ..zamocować by najlepiej było na czymś elastycznym - to zawsze by było napięte i nie (chyba) łopotało. Myślę że te i podobne kwestie kaczo będzie omówić na zlocie  ;)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Lipiec 2015, 16:47:10 »
I.. spytałem się swojego tapicera - odpowiedź jeden może dla mnie uszyć w znośnej cenie ?? ale nie 3,4 sztuki i po korceniu Herbert >:D

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 23
    • Tomek
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Lipiec 2015, 18:20:06 »
a ja  mam taki daszek i taki  :P