Autor Wątek: Dodatkowy daszek do naszych kaczek  (Przeczytany 4964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
Odp: Dodatkowy daszek do naszych kaczek
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Lipiec 2015, 18:25:52 »
Tomek,a ta Twoja krawcowa nie podjęła by sie uszycia paru takich daszków?

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Lipiec 2015, 19:43:32 »
Nie no Tomek/Pionier jak syćkich  chwalić to i Ciebie tyż, fota 2 najlepiej pasuje kolorem ino kopy jojek nie widzę  >:D

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 23
    • Tomek
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Lipiec 2015, 22:10:30 »
moja krawcowa to Zbyszek z Wrześni  :-X, swego czasu miał sporo takich daszków na sprzedaż w różnych kolorach koszt 70 zł,
 a parasol oryginalny Citroena,moja nagroda na którymś ze zlotów:)
ale panowie spokojnie,myślę że w Toruniu będzie sporo do kupienia ciekawych rzeczy i takie daszki też się znajdą i wiele innych potrzebnych i mniej potrzebnych gadżetów ...

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Lipiec 2015, 01:06:09 »
Herbi, postaram się jutro do niej podjechać i zapytać, czy ma jeszcze ten materiał i czy znajdzie teraz czas na taką robótkę. Jutro (a właściwie już dzisiaj) napiszę czy coś z tego będzie.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Lipiec 2015, 07:34:22 »
Tomek,z materiałem nie było by problemu,bo Piotrek wyniuchał taki sklep . Twój daszek jest pomysłowo zrobiony a z tym zaczaskiem na belce tez mozna poradzic wycinajac dziure albo zrobic luzniejsze zamkniecie tego zamka błyskawicznego
http://www.agatex.bigduo.pl/sklep/index.php?midkat=1&midgr=24&rs=produkty

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Lipiec 2015, 16:12:50 »
Herbi, byłem i zamówiłem dwa daszki z tego samego materiału co mój oraz jeden czerwony z innego ładnego materiału, który kiedyś kupiłem i sobie leżał. Te niebieskie będą miały niebieskie zamki a czerwony daszek czerwony zamek. Powinienem je mieć pod koniec przyszłego tygodnia. Trochę mało czasu przed zlotem zostanie, ale jak ktoś chce taki daszek to będę mógł mu wysłać. Jak nie, to przywiozę je na zlot i na miejscu zdecydujecie czy chcecie czy nie.
Kosztu wam narazie nie powiem bo nie ustalałem ile za te zlecenie mnie Pani kuśnierz policzy.
Jakby ktoś chciał inny kolor, to jak się spręży i zamówi inny materiał na mój adres, to dokupię mu dwa zamki pod kolor (6,70zł sztuka zamek 75cm kosztuje w pobliskiej pasmanterii) i raczej powinno się udać uszyć tak, żebym przywiózł gotowy daszek na zlot.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Lipiec 2015, 16:22:46 »
Tomek,super,ale mnie pasowałby daszek bordowy.Czy mam kupic taki materiał i przesłac go do Ciebie,czy Ty bys zamówił.

Offline rosikon

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 3
    • www.condesita.com
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Lipiec 2015, 05:16:59 »
Tak trochę od czapy. Też uważam,że każdy ptaszek powinien mieć swój daszek My mamy aż dwa. czego i Wam życzę . Do miłego, rychłego zobaczyska w stolicy pierników. Piernik z Księżniczką oboje z Warszawy
...bądżcie

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Lipiec 2015, 12:22:18 »
Żeby nie było, że tak zostawiam dyskusję bez odpowiedzi, załatwiliśmy sprawę z Herbim innym kanałem ;)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lipiec 2015, 20:29:22 »
Do mnie dotarł dzisiaj daszek,pasuje "jak ulał" Dzieki Tomek  :D

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Lipiec 2015, 22:39:01 »
O, faktycznie pasuje :)

Offline azka83

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 1
    • Piotr
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Lipiec 2015, 00:22:07 »
Wielkie podziękowania dla Tomka i Herberta. Bardzo sprawnie to wyszło!

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Kwiecień 2016, 16:53:18 »
Zrobiłem sobie nowy daszek przeciwsłoneczny 8)

Jest to rozwinięcie mojego poprzedniego daszku i ten może być używany zarówno jako połówka dla kierowcy i pasażera jak i może być połączony zamkiem z drugą częścią nad głowy pasażerów z tyłu (świetna opcja przy wożeniu dzieci na trasie) :) Także dwa w jednym, zależnie od potrzeb. Ten na tył to prototyp z resztek, do tego docelowo ma być montowany do tylnej belki na takie fajne tasiemki ze złączkami i regulatorkami jak np. w plecakach, ale ten jeszcze jest na sznurkach :) Wszystko jednak ładnie pasuje i teraz będzie można dopasować tasiemki. Teraz tylko potrzebuję nie tak deszczowy dzień jak dzisiaj, żeby przejechać się ze zwiniętym dachem i całym daszkiem i sprawdzić jak reaguje na mijanie się z ciężarówkami :D
« Ostatnia zmiana: 12 Kwiecień 2016, 17:00:13 wysłana przez White_Duck »

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Kwiecień 2016, 16:59:50 »
 :) :) :) Wygląda super  :)

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Kwiecień 2016, 21:15:35 »
Też myślałem o daszku ale im  przeszło :). Stwierdziłem że 90 % przyjemności z jazdy z otwartym dachem znika. Nie możesz spojrzeć w górę, bo zobaczysz pasy lub kratkę daszku,  zamiast chmur, ptaków, błękitnego nieba, koron drzew.... ale się rozmarzyłem :)...... Przed słońcem chroni mnie kapelusz.  Ale to tylko mój pogląd na sprawę daszku.
Bardziej myślę o zrobieniu z przodu "spojlera" który podbije strumień powietrza aby nie szurał po głowie.
W BX-e mam szyberdach i jak go otworzę to jadąc 80 - 90 km/h  czułem się jak dziadek z filmów Benny Hilla >:D. Powietrze rytmicznie stukało mnie po głowie >:D. Po założeniu mini spojlerków na początku szyberdachu problem się rozwiazał :)