Autor Wątek: Dodatkowy daszek do naszych kaczek  (Przeczytany 4961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
Odp: Dodatkowy daszek do naszych kaczek
« Odpowiedź #30 dnia: 12 Kwiecień 2016, 22:08:38 »
Też myślałem o daszku ale im  przeszło :). Stwierdziłem że 90 % przyjemności z jazdy z otwartym dachem znika. Nie możesz spojrzeć w górę, bo zobaczysz pasy lub kratkę daszku,  zamiast chmur, ptaków, błękitnego nieba, koron drzew.... ale się rozmarzyłem :)...... Przed słońcem chroni mnie kapelusz.  Ale to tylko mój pogląd na sprawę daszku.
90% to stanowczo przeszacowane ;) Daszek jest przeznaczony na dłuższe trasy. Zmniejsza opór powietrza i tym samym pozwala zachować spalanie na rozsądnym poziomie, chroni przed słońcem (długotrwałym - przypominam, trasa) a szpary po bokach zapewniają wystarczającą cyrkulację powietrza, żeby nie ugotować się żywcem w środku lata. I to już wszystko robi krótszy daszek. Dokładka jest dla stękających z tyłu, że skóra im się pali od słońca :D
W mieście szpara z boku jest wystarczająca, żeby w miarę komfortowo obserwować sygnalizacje świetlne, co też jest na plus.
Także, ja bym powiedział, że daszek letni wręcz zwiększa przyjemność z jazdy (na trasie) ;D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #31 dnia: 12 Kwiecień 2016, 22:18:06 »
Andriu każdy ptaszek powinien mieć daszek a że kaczka tyż ptok to i doch mo  a czytam że i szparka się  znalazła.... do podglądanie.
Ja mam tylko z przodu i miodzio.

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #32 dnia: 12 Kwiecień 2016, 22:48:42 »

Ja mam tylko z przodu i miodzio.

daszek czy szparkę? >:D >:D