Autor Wątek: KUBEL REMONT  (Przeczytany 6157 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
KUBEL REMONT
« dnia: 25 Październik 2015, 17:18:13 »
it's time for kubel - nie wiem czy się z Wami dzielić i pisać na forum 2cv o konkurencie vw kublu i jego remoncie ale jestem tylko tu zarejestrowany. Patrząc że jest rubryka pozostałe marki   myślę -spróbuję w końcu dla konesera/miłośnika aut nie zawsze jest ważna marka tylko miłość do czterech kółek (jeśli nie chcecie bym co kolwiek pisał/zamieszczał - proszę napisać lub admin daj  znac). Wczoraj dogadałem się z lakiernikiem/mechanikiem (tego co zrobił mi entka) żeby przyśpieszyć i zacząć remont to zacznę mu rozbierać kubla. Będę mu dostarczał części małe, które mogę u siebie zdemontować - drzwi, maskę/klapę, zderzaki, ramę szyby, błotniki a na końcu samą "wannę" zaciągnę. I tak się wziąłem do roboty - konstrukcja prosta jak cep, z pomocą śrubokręta x i imbusa zdemontowałem drzwi. Muszę wam powiedzieć że mimo umieszczenia dość wysoko drzwi to dół jest troszkę (nie wszystkie) rdżą nadgryziony. Szukam jak na 1,2 zdjęciu pasa tylniego- biodrówka - może ktoś ma albo wie gdzie kupić to biorę w ciemno bo go brakuje (resztę mam oryginały). Samochód mam zamiar pomalować na żóły kolor + czarne wstawki i zderzaki. Myślałem o chromie typu klamki/lusterka/kierunkowskazy/reflektory - ale te cęści mam, kupować nowe oryginały kasa a chińskie oryginały - tandeta; myślałem o chromie ale tu tez kasa (ramka od przód lampy 150 zł) i.... dlatego doszedłem do wniosku yellow/black is ok  :), choć połowa rodziny myśli o white/black. Samochód ten ma być wesoły - poważna jest dla mnie panna kaczka.  ...może kiedyś zamiast kaczką to dla jaj przyjadę kublem - jak mnie wpuścicie  >:D

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
Odp: KUBEL REMONT
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2015, 17:23:20 »
Piotrek pisz i wstawiaj zdjecia, zawsze miło poczytac o czyichś dokonaniach.
A tak na marginesie,rób zdjecia jak cos rozbierasz ,zawsze sie przydadza przy składaniu.

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 27
    • Olek
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Październik 2015, 19:43:08 »
Piękne autko! Mam nadzieje że po remoncie będzie tak ładnie wyglądać jak Twoja kaczuszka!

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Październik 2015, 08:55:01 »
Piotr,

po pierwsze - nie cykaj się tylko  -pisz o remoncie auta u nas na Forum.

Nieskromnie powiem ,że wychowałem się przy garbusach , sam miałem 11 sztuk rok po roku.Potem dwa ogórki.

Robiłem przy nich sam.Wymiana tarczy sprzęgła z wyjęciem silnika i ponownym włożeniem i uruchomieniem- 1 godzina 45 minut, taki mój rekord. W pojedynkę.

Nie ukrywam,że żyłem z tego w ciężkich czasach.

A mój Tata zmienił garbusów ponad 30 sztuk, jeździł rok, sprzedawał i kupował młodszego.Dlatego zawsze były to auta 8-10 letnie

co na komunę było i tak dobrze.Olewaliśmy wspólnie komunistyczną motoryzację.

Zaczynaliśmy od tego z małą owalną tylną szybką /nie dzieloną jak "precel"/ ,był z 1955 roku.

Mam je we krwi, chętnie pomogę - jestem  "eksperymentem " :)w tych sprawach.

A gaźnik to w końcu Solex jak w kaczce. ;)

Możesz na mnie liczyć.

W garażu, mam sporo gratów, ale pasów biodrowych niestety nie.

I trzaskaj go na żółto /tylko wybierz rozsądnie odcień/ z czarnymi elementami ,w końcu takie były robione na USA.

Tylne światełka masz od 1303/ te duże/, czy zagłębione w błotniku, małe?
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Październik 2015, 10:07:21 »
Dzięki koledzy za przepustkę. Robota dopiero rusza a parcie końca mam na kwiecień - pomału. Dzieki Robert za chęci, nie wiedziałem że oprócz skrzydeł to masz i garba  ;). Światła mam małe -ogórkowe i to jedyne co chcę zmienić na duże tzw. stopa słonia - tak mi się podoba, myślałem jeszcze o rurach/pałąkach ale to by przypominało nie kubla. Żółty lezy mi odcień fiata 500. Tak jak na focie - taki kierunek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Październik 2015, 18:06:48 »
Niemiec się cieszył jak kitował/zabezpieczał/konserwował spód kubla a Polak płakał jak odkręcał błotniki.. Kuźwa myślałem że się skicham, ponad 2 godziny odkręcałem tylni błotnik - 8 śrub. Kit typu guma do żucia przyklejony do spodu lawki w kościele - biały i twardy (nie próbowałem) - najpierw nacinałem nożykiem (2 złamałem), śrubokrętem dziargałem, szcypcami szczypałem i się tak p...łem. W końcu światełko w głowie - opalarka i dawaj jedziemy - topić to się nie chciało, nie śmierdziało ale lekko zmiękło i nożykiem cięcie i tak śrubka po śrubce dojechałem do końca. Myślałem że blach kubla to RUDY ale patrzę na blotniczki to po pierwsze kit, po drugie środek do konserwacji a po trzecie chyba smoła bo czarna, stosunek blacha/masa to chyba 1 do 10 aż szkoda zrywać i piaskować bo gdzie ja kupię taki środek  ;) i czy wytrzma tyle lat. W poniedzialek jedziemy z przodkiem.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Listopad 2015, 17:44:10 »
Chopy mam pytania czy malować proszkowo - zderzaki; - lusterka zewnętrzne; - klamki drzwi co Wy na to?- będzie trwałej

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Listopad 2015, 17:51:44 »
A z jakiego materiału są wykonane klamki i lusterka/
jesli ze ZNAL-u to moze byc problem.ja kiedys malowałem cześci do Fiata i okazał sie,że ZNAL gazuje w piecu i porobiły sie bąble.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Listopad 2015, 18:05:13 »
Nie wiem niemiec przemalował oryginalne  khaki na kolorek niebieski  chce je wypiaskować i wtedy oddać do malowania. Mogę kupić w sklepie za 39 zł w kolorze czarnym ale to taniocha i pewnie chińczyk a stare to solidna niemiecka robota tylko pomazana

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Listopad 2015, 19:09:16 »
Zderzaki jak najbardziej proszkiem,ale koniecznie na podkładzie cynkowym,w przeciwnym razie będa rdzewiec, reszta nie wiem,jesli znal to odradzam.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Grudzień 2015, 19:19:17 »
Cicho wszędzie, głucho wszędzie - drynda dupa i kalendarz też kamieni kupa. Żyjecie chopoki, czy wędki rychtujecie na karpika albo brodę bejcujecie na siwuchę na 6 grudnia. No bo nie mówcie że porządki robita i okna myjeta  ;). A tak na poważnie to chyba prawda. Myślę może coś sie ruszy to kublu cosik popiszę. Brykę ogołociłem z małych i duzych pierdół, została opcja (gorsza jak u Roberta co jechał do lakiernika) bym dojechać mógł tez do lakiernika ale to po nowym roku. Teraz mam zamiar się zabrac za lizanie, pieszczenie uszczelek, śróbek, zamków, klameczek i sam nie wiem co (jak mnie tu nie będzie  tzn poleruję  ;)). Ale mam uno pytanie - w tym roku chcę zadziałać z tapicerką i.. tu się zastanawiam z czego?. Kaczka i kabriolet i nie - tu nie miałem zagwozdki zrobiłem materiał i finito. W kublu pewnie też jest dach ale tu naprawdę frajda z jazdy do kwadratu bez dachu i z czego zrobić te siedzonka - skórka to patelnia pod dupcią, klei się i kasa z portfela, - materiał (alcantra itp.) jak popada to gąbeczka, skaj to chyba porażka i zostaje łączenie skórki (boki) z materiałem (środek). Najgorzej że ubzdurałem se kolorek czarny z wstawkami żółtymi. Co najlepiej się sprawdzi jak myślicie, typowego cabrio nie miałem. Oderwijcie się od kiszenia kapusty czy lepienia pierogów (zdąrzycie jeszcze trzy tygodnie) i rzućta pomysła  :).
Jutro wrzucę fotek parę gołego Niemca - to pociągniemy temat by się nie nudzić >:D

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Grudzień 2015, 21:29:15 »
Piotr,tylko moim zdaniem...

Przecież kubeł  :)ma dach składany, jak Cię znam to go naprawisz albo uszyjesz nowy.Dlatego myślę,że nie ma co się bać tapicerki z tkaniny.Jak zacznie lać to dach założysz, wyciągniesz z bagażnika  i wciśniesz te boczne  elementy z szybami  w drzwi i pozamiatane.VW 181 miały przecież typową tapicerkę z garbusa, tę plastykową plecionkę z dziurkami.
Chyba ,że wzorem np .Caterhama pójdziesz w wersję kompletnie bez dachu i szyb bocznych. :)
Ale to w naszych warunkach hardcore.Co prawda w Wielkiej Brytanii  -i  przy ich pogodzie  :P - rejestruje się najwięcej w Europie kabrioletów i aut kompletnie bez dachu i szyb. Włącznie z brakiem szyby przedniej .To jest dopiero jazda. :D

Mnie zalało kiedyś kaczkę  -co ją zostawiłem  bohatersko z otwartym dachem  - tak ,że miałem wody z 5 cm w środku.
A tapicerkę można by wyżymać.

Kupiłem worki na śmieci 240 litrowe, nadziałem na fotel  - zapiąłem dokładnie pas bezpieczeństwa i ...pojechałem.

Na tym worku przy jakimkolwiek hamowaniu zjeżdżałem jak na ślizgawce, trzeba było trzymać się kierownicy.

Nie panikuj , dasz radę. Żadnej skóry bo nie wydolisz,skaj to kupa , dawaj tkaninę i się nie przejmuj.

IMHO.
« Ostatnia zmiana: 01 Grudzień 2015, 21:31:37 wysłana przez Roberto »
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Grudzień 2015, 07:47:52 »
Mnie chodzi po głowie taki pomysł.KUBEL to auto wojskowe, myslałem ze pomalujesz go khaki,albo sahara ,al to Twoja decyzja.Myslałem natomiast by siedzenia zrobic z materiału typowo wojskowego ala drelich,czy taki grubo tkany len ,nie wiem tylko czy to nadaje sie na siedzenia.
Najlepiej podjechac do jakiegos tapicera albo hurtowni z materiałami tapicerskimi i wybrac materiał.W moim golfie boczki siedzenia sa z takiego czarnego dosych grubo tkanego materiału,moze cos podobnego znajdziesz.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Grudzień 2015, 10:03:09 »
herbi - myślę,że Piotr idzie raczej w kierunku funcar-a.Nie wygląda nasz Piotr na miłośnika militariów.Ale może się mylę...
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Grudzień 2015, 12:43:37 »
herbi - myślę,że Piotr idzie raczej w kierunku funcar-a.Nie wygląda nasz Piotr na miłośnika militariów.Ale może się mylę...

Tez tak myślę,dlatego to Jego decyzja,ale jakos moja wyobraźnie nie potrafi sobie wygenerowac obrazu tego autka w innym kolorze  :D