Autor Wątek: KUBEL REMONT  (Przeczytany 6155 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
Odp: KUBEL REMONT
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudzień 2015, 15:44:28 »
Może fotele zrobić rattanowe albo wiklinowe, woda im nie straszna, tylko trochę twardo przy dłuższych trasach :D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Grudzień 2015, 17:39:14 »
Herbi jo ni żółnierz a inny kolorek będzie tyż piknie (chyba/dla mnie) wyglądał, Robert prawdę mówisz z khaki to ja mam tyle wspólnego ze lubię je jeść, Tomek niezły pomysł na masaż kręgosłupa  ;) ale ja wolę mięciutko jak na francuskim łóżeczku  :). Dziś bawiłem sie i gumki/uszcelki skrobałem z farby kolega Helmut malował na blue po całości nie szczędząc farby. Dziś se jeszcze hardcorowo pojeździłem a potem kubla do kaczki bo przecież skrobanki się zaczeły i trzeba normalniaki pochować  >:D. A tu pare foci. Co lepiej wygląda goły Helmut czy goła Nataly ;D.
Co do tapicerki zobaczę co rzuci Herr tapicer za pomysła.

Offline Szymon Wysocki

• Dyskutant
  • Reputacja: 8
    • Szymon
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Grudzień 2015, 22:55:02 »
Halo halo, Piotr!
Piękny ten Kubel... czarno-żółty byłby super i lekko nonszalancki, ale tę nonszalancję bym złamał/połączył skórą jednak...

A w temacie kaczki - staję się posiadaczem Charlestona - po odbudowie - niedługo, mam nadzieję, zawieszę zdjęcia..
Nie jestem dużym fanem Ch. ale ... jest piękna, może zbyt oczywista, ale ładnie zrobiona..
No i  - hej, przygodo! zaczynamy.. :D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Grudzień 2015, 13:35:30 »
...a dzisiaj odebrałem tylne lampy po zrobieniu świeżych odbłyśników i lelum polerum kloszy, tak było i tak wyszło
(części do vw też nie są tanie, nowy tylny klosik to 1szt/190 zł a podstawa lampy 1szt/289 zł = 479 zl za komplecik  >:(, można i trochę taniej używki - to mam własne i nowe z za wielkiego muru). Wolałem swoje stare odświeżyć i mnieć deutsche orginal qualitat
a jeśli ile many wybuliłem 2 stówki za wsio - ceny wszędzie takie same
« Ostatnia zmiana: 22 Grudzień 2015, 13:43:23 wysłana przez petercvw »

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Grudzień 2015, 19:51:25 »
Super efekt. Grunt to "pomysłowy Dobromir" :), pogrzebać, poszukać i wszystko da się zrobić ... za znacznie mniejszą kasę. Nie sztuka kupić nowe >:D

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Grudzień 2015, 20:47:09 »
Kiedyś taką usługę oferował " Marciniak " na Łopuszańskiej. ZELMOT.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Grudzień 2015, 20:51:12 »
Bogdan , napylanie próżniowe , spece od luster robią to na zawołanie...
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Grudzień 2015, 00:43:38 »
Miałem na myśli reflektory.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Marzec 2016, 17:51:02 »
A tu moje uszczelki pierwsze 4 zdjęcia, może na foto nie widać tak dobrze ale w realu naprawdę jestem  :)
ostatnie 3 foty kubla to obramówka lusterka zewnętrznego - udało się zdjąć i nie spie... i skrobać a dwa pozostałe zamki 38 letnie przed i po czyszczeniu.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
Odp: KUBEL REMONT/ktoś ma pomysł
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Marzec 2016, 19:24:37 »
Mam zgwozdkę z kanałem ciepłego powietrza. Ma prawie 40 lat, zrobiony jest z jakiejś tektury nasączonej "ropopochodnym"  czymś i sprasowany na na sztancy. Składa się z dwóch głównych części lewy/prawy - jeden wchodzi w drugi (jak na rysunku poz 14 i 15). Rozwala się - kruszy i nie wiem jak go reanimować, zrobić nowy tylko jak. Koledzy jakiś pomysł nie w kaczkowym świecie. Myślałem o oblepieniu żywicą ale gość mi powiedział że to tłuste i się trzymać nie będzie.
trochę dziś natrzepałem ale łykend to będzie o czym myśleć/odpisywać  ;D

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Marzec 2016, 21:39:26 »
Pewnie będzie wiele pomysłów, bo zakładam,że część nie do kupienia na rynku wtórnym.Znam ten materiał ,to jest tektura nasączona jakimś  szuwaksem, były z tego robione przysłony  deski rozdzielczej od strony bagażnika...Przedniego oczywiście.
Rzeczywiście powstawało to na prasie.
Chyba jednak żywica będzie najlepszym patentem. To,że tłuste to jasne, ale  :albo odtłuścić albo spowodować segregację warstwy tektury poprzez jej polakierowanie.Czym ? Nie wiem ...
Trzeba próbować.
Żywica, welon szklany /rękawice , okulary /potem polakierować na czarno.

Łatwiej będzie tak zrobić niż rzeźbić kompletnie alternatywny system dystrybucji powietrza.Bardzo ciężkie zadanie.

W końcu jest to nawiew na szybę przednią, kto miał garbusy ten wie jak jest on ważny.

Nie wiem tylko , czy po rozgrzaniu nie będzie to ...śmierdziało.

To tak na szybko.

Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Marzec 2016, 21:57:06 »
I tu przy żywicy może być problem ze smrodkiem jak się kanał nagrzeje. Kaźwa wymyślili. A do jakiej maksymalnie temperatury może się  nagrzewać taki kanał.
« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2016, 22:08:05 wysłana przez petercvw »

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Marzec 2016, 23:33:28 »
Piotr,a moze zmyslny blacharz dałby radę cos podobnego wyrzezbic z blachy. jest to widoczna część?

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Marzec 2016, 23:45:39 »
Herbert,tego  kanału nie widać jest skryty w podszybiu,tak myślę .Zresztą  Piotr pewnie jutro napisze.

Oczywiście do wykonania przez blacharza,  trzeba tylko dokładnie zadbać o precyzyjne  rozmieszczenie tych nawiewow na szybę,  jest ich tam 6 czy 8.
I nie będzie śmierdzialo,zaleta...
Tylko znajdź gościa co będzie chciał się z tym bawić, może sporo kosztować.
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Marzec 2016, 16:29:20 »
Tak kanał siedzi w podszybiu i otworki wchodzą/wychodzą przez karoserię na szybę.
Wpadło mi coś takiego "metal w płynie" http://www.artequipment.pl/p3479,metal-fluid-aluminium-do-odlewania-na-zimno-bez-wytapiania-1kg.html   może zrobić formę i sru zalać. Słyszał ktoś o tej zalewajce. Tak jest to też na bazie żywicy. Herbert pytałem się u blacharza ale nieopłaca się i nikt się nie chce pierdutać z tym. Będęmusiał głębiej polatać na necie.