Autor Wątek: 2cv w terenie  (Przeczytany 4160 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (°\=/°)
Odp: 2cv w terenie
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Styczeń 2015, 11:48:36 »
W noworocznym nastroju myśli krążą wokół przyszłości i przemijania. Ale bez smutku.

Dziś wspominam wyprawę z piątku 31 maja 2013 r. do lubelskiej zajezdni trolejbusowej na Helenowie.  Kaczuszka pozowała do zdjęć, które szybko stały się archiwalne. Większość stojących wówczas w piątkowe popołudnie w zajezdni trolejbusów, to Jelcze pr110 E. Pojazdy z francuskim (a jakże) rodowodem. W ich linii genealogicznej są autobusy Jelcz Berliet pr100 http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=2126&pos=14 i Jelcz pr110 http://ltek.pl/galeria/displayimage.php?album=1434&pos=0 . Od jesieni ubiegłego roku  trolejbusy tego typu - po 28. latach eksploatacji w Lublinie - nie wyjeżdżają na miasto. Ostatnie czekają na wywiezienie na Ukrainę, gdzie rozpoczynają nowy etap pracowitego życia. Sama zajezdnia wkrótce opustoszeje, a trolejbusy Solaris i Ursus zamieszkają w nowej zajezdni. Kończy się pewna epoka w komunikacji. A w Lublinie od wielu miesięcy mamy najlepszą komunikację miejską w kraju. Dobrze, że zabytki powoli znalazły uznanie w oczach MPK i w zajezdni jest kilka pojazdów z długą historią. Zwróćcie uwagę na nawierzchnię z trylinki, opatentowanej w 1935 roku przez Władysława Trylińskiego.
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Tomek
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Styczeń 2015, 16:58:00 »
Dziś u mnie w mieście po raz pierwszy tej zimy spad śnieg, wiec szybko do garażu, jest czas jeszcze jasno świeży puch, więcej taka okazja może się nie powtórzyć  ;) Na dalszą wycieczkę nie mogłem sobie pozwolić, bo po odpaleniu kaczki okazało się że nie mam żadnych świateł, więc została jazda w koło komina  ;) ale co to była za jazda... kaczka całkiem dobrze daje sobie radę po śniegu idzie jak czołg gorzej jak trzeba skręcić... wtedy przydałby się hamulec ręczny na tył ;D kiedy już nie idzie jechać do przodu to do tyłu i wychodzi z każdej opresji Polecam !!!

Offline Noel

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 15
  • (°\=/°)
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Styczeń 2015, 17:26:35 »
Tomku. Jak zawsze śliczne fotki. Koło komina wystarczy. Bez soli. A w śniegu kaczuszki są świetne. Biją na głowę klasyki z klasycznym napędem i dużymi silnikami. Próbowałem to wokół garażu z Mercedesem W107.
CECI N?EST PAS UNE VOITURE? C?EST UN MONSTRE DE VITESSE

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Styczeń 2015, 18:54:28 »
ale co to była za jazda...
a nie mówiłem ? ? ?  ;D >:D

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 64
    • Herbert
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Styczeń 2015, 20:40:19 »
Piękne zdjecia ,skopiowałem je sobie na dysk.Mam taki folder z fajnymi zdeciami 2CV.  :)
Teraz dopiero zajarzyłem,ze nie zapytałem własciciela o zgodę, mogę ???  :)

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Styczeń 2015, 20:54:16 »
herbi oczywiście że możesz  ;) ja też mam taki plik w kompie gdzie pakuje fotki z 2cv , a podpisuję dlatego że latają moje fotki po całym necie ,a teraz będzie wiadomo czyje  ;D

Offline Pionier

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Luty 2015, 19:07:49 »
Wiosna Ach to Ty...?
W końcu !!!  pierwszy raz w tym roku pogoda pozwoliła na spacerek za miasto, kaczka przegoniona po zimowym śnie, spisuje się świetnie, a jaka frajda z jazdy po tak długiej przerwie...  ;)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 64
    • Herbert
« Odpowiedź #22 dnia: 09 Marzec 2015, 19:45:12 »
Dzień Kobiet, stał sie okazja do pierwszego w tym roku wyjazdu kaczuszka na ....kawkę  :)