Autor Wątek: Naprawiłem światła stopu  (Przeczytany 630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
Naprawiłem światła stopu
« dnia: 07 Listopad 2015, 23:12:23 »
Już na Vervę  pojechałem bez świateł  stopu w czerwonej kaczce.Chciałem zabłysnąć kolorkiem czerwonym auta i nie ciągnąć bliźniaka Jackowej Sausse Ente.

Pewnie jeździłem z tą usterką  od czasu demontażu błotników ,choć często sprawdzam światła.

Dziś  się za to zabrałem. Zacząłem od tyłu,  wysypałem cały towar z bagażnika / dzizas ,  ile ja tam mam towaru  ;) /  ,sprawdziłem wtyczki ,odnalazłem przy tej okazji zasilanie do światła cofania - którego nie posiadam  :).
Tam  bylo ok, potem zasililem bezpośrednio z  aku  włącznik przy pedale/sorki, przy gieju  :)/  nie dochodziło tam napięcie.Stop się świecil  jak ta lala.

Zasilania ciągle nie było. Miałem gdzieś zwarcie, palił się bezpiecznik.Tylko jeden .

Przyjrzałem się instalacji robionej defacto  przeze mnie i zdebialem.

Istne Sarajewo >:D

Profesjonalny elektryk by mnie zabił.  ;)

Jakieś patenty antykradzieżowe kiedyś tam wykonałem,  istna pajęczyna  plus np.zasilanie do radia "Safari",nieprzestrojonego co ciągle wisi ukryte pod deską  :D

Wieś jak cholera...

Znalazłem w końcu urwany jakiś przewód >:D od czegoś >:D do czegoś >:D - zaizolowane  to zostało i stop się pojawił.

Bezpieczniki się nie palą , kaczka się uruchamia.

Instalacja w kaczce jest prosta jak drut,ale jestem zadowolony jak się masz!

Lubię mieć sprawne auto.

Tylko  nie wiem ,czy od  zawsze czy od dziś , stop się włącza bez włączenia  zapłonu.

Ale mogę z tym żyć.

I w końcu pojawił się następny temat na forum.

A nie tylko nadwozie,nadwozie ,zderzaki ;)
« Ostatnia zmiana: 07 Listopad 2015, 23:16:55 wysłana przez Roberto »
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
Odp: Naprawiłem światła stopu
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Listopad 2015, 01:21:42 »
 :) To mamy takie same radia, nie trzeba przestrajać bo i tak można słuchać tylko na postoju. Światła i stop palą bez zapłonu.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
Odp: Naprawiłem światła stopu
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Listopad 2015, 09:07:17 »
Dzięki Bogdan ,

Trochę liczyłem na pomoc  czy czegoś przy przeglądzie instalacji i jej "prostowaniu" nie pop......lem.

Miłego dnia!
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)