Autor Wątek: Zimowa wyprawa :-)  (Przeczytany 4390 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
Odp: Zimowa wyprawa :-)
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Styczeń 2017, 16:32:17 »
Nie zakładam nowego wątku bo jest zima ,tylko rok później. ;D

Dziś obie kaczki przegonione po 60 kaemów na zimnym powietrzu.Ale w okolicy zera jednak było.

W środku kaczki  upału niet  :)

Fotki tylko zielonej, bo w miarę czysta.

Cóż za frajda, ludzkie słowo nie wypowie ;)
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #31 dnia: 28 Styczeń 2017, 16:56:30 »
Robert to przy takiej temperaturze kaczkowe ogrzewanie wydaje czy niet? z wajchą na maxa na czerwonym polu.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #32 dnia: 28 Styczeń 2017, 19:48:32 »
Piotr,

wszystko zależy od temperatury uznawanej przez załogę kaczki za "komfort cieplny". ;)

Moim zdaniem jest źle.Czyli nie nagrzejesz kaczki do akceptowalnej temperatury szybko.

Kilkanaście kilometrów.Ja nie założyłem z pośpiechu zasłonki na grill, byłoby na pewno lepiej.

A jak nagrzejesz to jest dalej zimno.

I już.

Czujesz wszelkie przedmuchy, np przez ZAMKNIĘTĄ /sic!/ klapkę wlotu powietrza, uszczelki drzwi.

Poprawia się z całą pewnością wydajność nawiewu - oceniam ,że o co najmniej 50 % - po uchyleniu szyby w drzwiach.

Z jednej strony wpada do kaczki więcej ciepłego powietrza ,z drugiej przez uchyloną szybę wpada zimne powietrze.

Jak się nie obrócisz tak dooopa z tyłu. :) :) :)

Ale twardym trza być nie miętkim. :P

Przejeździłem /Żonka też/ czerwoną kaczką parę ciężkich naprawdę zim , kiedy była moim jedynym sprawnym do jeżdżenia autem.Takie były ciężkie czasy. :-\

Dlatego dach kupiłem tylną  z ogrzewaną szybą.

I żyję.

« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2017, 19:55:47 wysłana przez Roberto »
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #33 dnia: 28 Styczeń 2017, 20:13:52 »
A ten wiatraczek, montowany w rurę, wymuszający większą prędkość nawiewu - testowałeś kiedykolwiek na własnym organizmie ?

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #34 dnia: 28 Styczeń 2017, 20:36:16 »
Robert czyli hardcor  ;D, zimą na eskimosa a latem na hawajczyka.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #35 dnia: 28 Styczeń 2017, 21:01:06 »
A ten wiatraczek, montowany w rurę, wymuszający większą prędkość nawiewu - testowałeś kiedykolwiek na własnym organizmie ?

Tak Jacku, testowałem, mam takowy .Odpracował swoje, aż się ośka wiatraczka wygła ;). Zdemontowałem na chwilę by coś poprawić i mi przeszło. Włącznik superancki ciągle został w kaczce.

Oczywiście poprawia ten wentylatorek  nawiew, ja go miałem zamontowany na krótkiej  rurze ,tej prowadzącej na szybę.Czyli przeciąłem ją i  o osadziłem na dwóch króćcach.Działał świetnie -jak pisałem do czasu.
Problemem nie jest mała wydajność ogrzewania  2CV, problemem w kaczce są przedmuchy zimnego powietrza z zewnątrz...

I naprawdę ten kawał szmaty nie izolowanej niczym nad głową , czyli dach też nie pomaga w utrzymaniu temperatury.

Do kaczki przesiadłem się z garbusa/ miałem ich kilkanaście sztuk po kolei /,  a nie jest tajemnicą ,że one grzeją genialnie na tył  /w nogi pasażerów/, potem na przód w nogi kierownika i pasażera z przodu- potem po każdej blacharce i naprawie progów w których idą kanały prowadzące powietrze od tyłu na przód -przestawały grzać na szybę.Tak więc kaczka na pewno lepiej grzeje na szybę niż garbus po wymianie progów, a w każdym już są dawno wymienione.
A dalej jest niestety dość zimno.
Żeby nie było ,kocham te auta!
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 5
    • Tomek
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Luty 2017, 13:20:53 »
Przejeździłem przy okazji WOŚP około 100km i dało się wytrzymać, a nawet fajnie było  :).
Mam natomiast inny problem i pytanie.
Jak dam grzanie na full to nawet idzie ciepłe powietrze (czuć to wyraźnie), ale niestety jak się  rozgrzeje to śmierdzi  silnikiem/spalinami (?) (i też czuć to wyraźnie  :( )
Musiałem jeździć na wyłączonym grzaniu :(
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2017, 13:31:40 wysłana przez tomi »
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 27
    • Olek
« Odpowiedź #37 dnia: 01 Luty 2017, 14:01:30 »
A nie ma przedmuchu na róże wydechowej i tylko na grzaniu. Może to być jeszcze z pod głowicy. Kiedy było coś robione z nimi?

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
    • Tomek
« Odpowiedź #38 dnia: 01 Luty 2017, 15:10:20 »
Za moich czasów nic nie było robione - dopiero będę sprawdzał (może uszczelka kolektora?).
Głównie na grzaniu, chociaż na pełnej zimnej "wentylacji" też czuć, ale  dużo słabiej.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Luty 2017, 15:22:58 »
Stary, prosty sposób na sprawdzenie:
- odpalić maszynę,
- macha w górę,
- pomocnik na tył, niech ..zatka szczelnie rurę wydechową (najlepiej - przyłożyć dłoń w gumowej rękawicy),

Jeśli nie będzie żadnych nieszczelności - po prostu zgaśnie, "uduszony".
A jeśli będą - to doskonale będzie to słychać: "ksss... kss..  kss.."

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Luty 2017, 15:34:29 »
To nie spaliny śmierdzą, tylko nagrzany olej i inne dziadostwo którym są nasiąknięte osłony cylindrów. Jak kiedyś rozbierzesz, to dopiero się zdziwisz co to za syf.
Każdy to ma u siebie w większym lub mniejszym stopniu, ale niema się czym chwalić więc cisza. Miałem to. Jak dawałem dobrze w du... ,to aż w oczy szczypało. Rozebrane, wymyte i działa po japońsku - jako tako  :D
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2017, 15:50:19 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Luty 2017, 15:48:37 »
ale niestety jak się  rozgrzeje to śmierdzi  silnikiem/spalinami (?) (i też czuć to wyraźnie  :( )

Tomi pisze ze smierdzi jak się nagrzeje.To brdziej pasowało by do tego o czym pisze Paweł - Syf/olej w osłonach cylindrów. Ale szczelnosc tez nie zawadzi sprawdzic.

Online cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 10
    • Mirek
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Luty 2017, 17:37:32 »
Wszyscy macie racje -ale problem został. To ,że śmierdzi po rozgrzaniu niczego nie dowodzi. Zależy czym śmierdzi. Jeżeli to są spaliny to Jacek ma racę. Najlepiej zatkać wylot rury spalin i patrzeć czy w kabinie robi się siwo lub czuć intensywniej spaliny. Wzrost temperatury powoduje rozszerzalność materiału i być może masz nieszczelną rurkę w wymienniku cieplnym -skorodowała ze starości i przepuszcza spaliny do kabiny  . Tutaj uszczelki na kolektorze raczej nie mają dużo wspólnego-dym i spaliny było by czuć przede wszystkim w komorze silnika. Natomiast jeżeli śmierdzi palonym olejem to już gorzej. Tu czeka cię więcej pracy. Zaczął bym od wymiany uszczelek pod pokrywą zaworów(bo przez nie spływa olej na głowicę i osłony) i od mycia głowicy,cylindrów i tych pożal się Panie Boże osłon. Może masz szczęście lub nieszczęście (różne są opinie ) ,że masz metalowe osłony cylindrów wtedy mycie jest łatwiejsze.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Luty 2017, 18:06:35 »
To nie spaliny śmierdzą, tylko nagrzany olej i inne dziadostwo którym są nasiąknięte osłony cylindrów. Jak kiedyś rozbierzesz, to dopiero się zdziwisz co to za syf.
Słusznie!
Zasugerowałem się spalinami, ..bo tak zasugerował Tomi  >:D
Poza tym - wyszedłem z założenia, że skoro kupił auto "po renowacji" - to nie tylko po wierzchu było ogarnięte, ale i głębiej. Wszyscy mnie znają - że jestem gorącym orędownikiem rozbiórki silnika, czyszczenia go ("budyń"!) ;) i składania na nowych uszczelnieniach - totalnie "na początek" jakiejkolwiek roboty. Pisałem o tym wielokrotnie, choćby tutaj:
http://2cvclub.pl/index.php?topic=435.100 (3 strona, post z 1 stycznia, pkt.3)
Dla mnie - to jest ABSOLUTNIE PIERWSZA, absolutnie bezdyskusyjna robota.
...Ale widocznie niektórzy robią ..."wielkanocne pisanki": na wierzchu lśniące, kolorowe ..a w środku ..zbuk ...   :( >:(
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2017, 18:10:10 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
    • Tomek
« Odpowiedź #44 dnia: 02 Luty 2017, 16:58:11 »
Dzięki za wsparcie (jak zawsze)  :D

Wyciągnąłem kaczuchę z garażu, zapaliłem i zatkałem rurę wydechową. W niczym jej to nie przeszkadzało :)
Rzeczywiście trochę syczało pod maską, ale silnik równiutko bez problemu pracował.
Silnik nie jest też z zewnątrz zaolejony ( nie wiem jak pod osłonami cylindrów), nie poci się, nie kapie i nie bierze oleju (jak zmieniłem w kwietniu, to nie dolewałem jeszcze nic).