Autor Wątek: Remont alternatora ...Mam w zapasie, jakby co.  (Przeczytany 629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
Remont alternatora ...Mam w zapasie, jakby co.
« dnia: 20 Styczeń 2016, 20:16:39 »
Cześć,

w starych częściach w garażu znalazłem kawałek alternatora.Piszę kawałek, bo był praktycznie stojan, wirnik z z szumiącym

łożyskiem nawet przy obrocie ręką  >:D,koło pasowe zardzewiałe.I tyle.

Nie miałem tego elementu z 6 diodami, gniazdami na przewody etc, czyli całej d..y altka.

Zawiodła mnie czujność rewolucyjna i nie zrobiłem mu zdjęcia jak wyglądał przed naprawą. >:D

Nie wyglądał dobrze, wierzcie mi. :P

Naprawiłem  , zregenerowałem altek - bo mam dwie kaczki i niech leży w garażu sprawna cześć- do wykorzystania.

Albo poratowania jakiegoś kolegi. :)

Wykorzystałem namiar od zloeka  /DZIĘKI!!!!!!/ , poleciałem i pozostawiłem.

Dlaczego tam? Bo Łukasz był zadowolony,  a w necie naczytałem się na różnych forach samochodowych o cenach, kłopotach itd.

Co zrobiono?

Nie napiszę , łatwiej byłoby napisać czego nie zrobiono.Ale też nie wiem.

Polecam:

Firma Jettro, Wolska 82, wjazd od Sokołowskiej

Wrzucam foty:

Oczy wyszły mi z orbit ja go zobaczyłem.Wiem,wiem ,że można wszystko umyć ultradźwiękami, markieting  ... :) :) :)

Polakierować zewnątrz, wewnątrz, dać nowe łożyska , przewinąć wirnik i ch..j  wie co jeszcze. ;)

Pogadałem  nowych altkach współcześnie produkowanych w czajna, z czego są robione etc.

Dość tej gadki , paczajcie :
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
Odp: Remont alternatora ...Mam w zapasie, jakby co.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Styczeń 2016, 20:47:01 »
Robert,ile Cie to kosztowało,tyle co napisał Łukasz ?

Online petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2016, 21:03:22 »
Normalnie świeci się  bez myjki jak nabiał na wiosnę :-* trza dodać do działu usług
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2016, 21:04:59 wysłana przez petercvw »

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Styczeń 2016, 23:28:19 »
Ile kosztowało?

Więcej niż zapłacił Łukasz ,ale On miał kompletny alternator ze szpejami z tyłu.Łukasz płacił 250 netto

Ja zapłaciłem 300 plus VAT czyli 369 PLN

Obiecałem tylko,że mam się pokazać jak będę w Warszawie kaczorem.Ludzie tam kochają takie samochody...

Wziąłem fakturę na moją firmę, czyli będę miał za netto 300 a tak naprawdę 243 zeta będzie mnie to kosztowało.

Na forach warszawskich użytkowników aut poczytałem ,że ludzie płacą za taką robotę znacznie drożej , kwoty 500-550 są na porządku dziennym.I że wielu tzw.słynnych speców daje koncertowo d..y przy takiej regeneracji...

To co oddałem do naprawy, naprawdę nie przypominało czegokolwiek .

I na argument,że za 500 mogę mieć" nowy " usłyszałem- owszem , chiński  on będzie.

Za przyzwoity trzeb wywalić tysiaka.

Sugerują naprawy i regeneracje  "starych  " markowych alternatorów , bo pochodzą znaaaaaacznie dłużej od tych "nowych".

Materiały użyte w tym moim konkretnym altku,są o niebo lepsze od tańszych budżetowych zamienników.

To samo jest z rozrusznikami...

Tyle wiem.
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2016, 13:07:15 »
 :) Dzięki za obszerne info.