Autor Wątek: Zamienniki  (Przeczytany 1246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
Zamienniki
« dnia: 18 Marzec 2016, 18:23:48 »
Papugując, może temat był - nie wiem, może i głupi pomysł bo szanse zerowe ale...pytanko czy można stworzyć bazę/watek z zaminnikami dla 2cv i bliżniaków ?. Co  o tym myślicie - są części (oczywiście nie karoseri) w PL od innych marek co pasują do kaczek. Z tego co pamiętam to Tomek mówił że gumy od wewnętrnej strony w przednich błotnikach gdzie wchodzą/wychodzą rury ciepła pasują od malucha. Warto czy nie. Na vw taki temat podjęli koledzy.

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
Odp: Zamienniki
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2016, 18:56:43 »
rury gumowe ogrzewania z F126 moga pasowac,nie przymierzałem.
Znajomy wykorzystuje wkłady reflektorów od WSK ,trzeba tylko donitowac dolna blaszke blokady reflektora w obudowie..
Z innymi częściami moze byc problem ,bo 2Cv to wyjatkowe auto  :)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2016, 18:59:14 »
przerywacz kierunkowskazów - żuk

Offline krejzo

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Tosiek
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2016, 08:15:35 »
Stacyjka- chiński quad, skuter.

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marzec 2016, 08:45:52 »
Tosiek,cała stacyjka pasuje ,łacznie z mocowaniami,czy tylko jakas część,np styki?

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Marzec 2016, 10:58:41 »
W 126p są dwie rury, krótka i długa. Dwie krótkie można z powodzeniem zastosować jako te krótkie rury "ogrzewania" wchodzące w błotniki. Ewentualnie można jeszcze je troszeczkę przyciąć z jednej strony jak będą za bardzo wystawać pod błotnik. Ja pomimo, że kupiłem cały zestaw rur ogrzewania do 2CV to te boczne i tak zostawiłem gumowe :)
Elektroniczny regulator napięcia RNA2 można zastosować w kaczce po dorobieniu przejściówki z oryginalnej kostki (na wypadek kupienia dedykowanego regulatora lepiej nie ciąć instalacji :) ). Tylko trzeba kupić wersję 6d na sześciodiodowy alternator.

Offline krejzo

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Tosiek
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Marzec 2016, 11:23:27 »
Herbercie- cały wkład. Stary trzeba wydłubać i nowy cały z tą obudową plastykową pasuje, jak ulał. Warto tylko dać grubsze kable, bo te chińskie są jakieś anorektyczne. No i tak, jak już kiedyś pisałem, ma tylko 2 położenia, a do odpalania trzeba zastosować osobny guzik. Ja to założyłem jako rozwiązanie tymczasowe do czasu kupna oryginału i jak to zwykle bywa, jeżdżę tak już trzeci rok, jest ok.
http://allegro.pl/stacyjka-quad-atv-cross-4t-110-125-bashan-loncin-i5965893683.html

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marzec 2016, 11:30:55 »
Ja zastosowałem taki regulator z Poloneza 6D.
Zamontowałem go w obudowie po oryginalnum regulatorze i wyprowadziłem przewody z konektorami.Działa bardzo dobrze.
http://allegro.pl/regulator-napiecia-6d-fso-polonez-gin-i5888981669.html

Tosiek,dzieki za informacje.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marzec 2016, 15:20:33 »
Jeszcze mi się przypomniało, że jeździłem jakiś czas na cewce dwubiegunowej z malucha. Tyle tylko, że wcale łatwo dostępne to one nie są ani nowe... no ale pasowała. Musi być jednak ten jeden konkretny model:
ZELMOT typ 4240.0.000.1 o rezystancji uzwojenia pierwotnego 3,07-3,33ohma, rezystancji uzwojenia wtórnego 9775-13800ohmów (przeznaczona do układów zapłonowych bezrozdzielaczowych bez przewodu oporowego).
Jeździła u mnie w połączeniu z pudełeczkiem stabilizującym iskrę od kolegi Urala.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Kwiecień 2016, 21:21:17 »
Pojawił się film na YT. Widać, w razie czego da się podpasować alternator z Saxo 1.0 i 1.1: https://www.youtube.com/watch?v=9k7mr1X5k0E
Żebym tylko jeszcze znał francuski :P Idealnie nie jest, ale od biedy lepszy taki niż żaden :D Ja tam jednak lubię swój alternator a po wymianie szczotek i łożysk i ogólnym odświeżeniu popracuje jeszcze pewnie długo ;D

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Maj 2016, 10:03:16 »
Francuz dokładniej pokazał co i jak trzeba zrobić, żeby alternator z Saxo wpakować do 2CV: https://www.youtube.com/watch?v=gSh_bEutiDU
Właściwie, nie wiem po co mu aż tyle prądu ???

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Maj 2016, 14:20:05 »
Altka można również zaadaptować z Tico / Matiza. Altek malutki, z regulatorem. Podłączyć kabel pluskwy i wszystko. Cena na allegro przystępna.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Maj 2016, 15:37:01 »
Altka można również zaadaptować z Tico / Matiza. Altek malutki, z regulatorem. Podłączyć kabel pluskwy i wszystko. Cena na allegro przystępna.

Kabel " pluskwy  " czy plusowy ?  :) :) :)
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Czerwiec 2016, 15:19:24 »
Wpiszę to tu bo jest to też zamiennik a nie łordzinal. Szukałem śruby do mocowania zderzaka (okrągły łepek jak stolarska ino by miała rowek, krzyżyk lub imbus do kręcenia) i dłuuugo szukałem aż znalazłem (może u was są - ale temacik jest dla tych co nie mają). Sklep naturalnie w stolycy ale i wysyłqają.
 http://www.kastal-sklep.com.pl/nierdzewne-sruby.php?gclid=CjwKEAjwka67BRCk6a7_h_7Pui8SJABcMkWR7DSXRI92G1ivtw0Vh1gCRAIwhnm7QQrALOW8DvTijBoCDHnw_wcB
...w PL 2cv kosztuje podobna śrubka 9,49 PLN a RFN  1,60 OJRO
a ja zapłaciłem 65 PLN...groszy z nakrętką  :)
kto nie ma na zakupy hurrra