Autor Wątek: Sposób na nowoczesne radio w stylu retro  (Przeczytany 1126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
Sposób na nowoczesne radio w stylu retro
« dnia: 19 Kwiecień 2016, 23:04:14 »
Taki oto filmik pojawił się na youtube:
https://www.youtube.com/watch?v=Ippck8aqcXQ

Niemiec tchnął w radio Blaupunkt Derby trochę nowoczesności i świetnie mu to wyszło :) Sam proces przebudowy od 5:06.

Jako, że pamiętam wcześniejsze dyskusje o samej idei posiadania radia w 2CVce, w których to zdania na ten temat były bardzo różne, tak teraz mam wrażenie, że takie retro-nowoczesne radio przypadnie do gustu większości ;) Nie trzeba montować głośników, ciągnąć kabli, wieszać radia, kaczka pozostaje tak archaiczna jak była a okazyjnie i w sprzyjających warunkach, można wrzucić sobie takie przenośne radyjko i posłuchać swojej muzyki prosto ze smartfona :)

Pomysł godny pochwały ;)
« Ostatnia zmiana: 19 Kwiecień 2016, 23:06:03 wysłana przez White_Duck »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
Odp: Sposób na nowoczesne radio w stylu retro
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwiecień 2016, 08:57:16 »
Super nie powiedziałbym że to niemiecki reżyser nakręcił film ;).
Tak Tomek jestem tego samego zdania pomysł godny pochwały przez duże P. Teraz na strych, giełdę staroci na polowanie starego grundiga, Kasprzaka, Mk czy jeszcze inne o których nie wiem. Kwestia ceny przeróbki - tu Herbert może by się  wypowiedział lub ktoś jeszcze? Podoba mi się  :)

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwiecień 2016, 09:45:47 »
Posiadamy podobne radyjko zakupione z myślą do siwej  kaczki. Będzie jeździło, ale nie mam sumienia zmieniać mu wnętrzności. Działa jako radio i to mi wystarczy.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2016, 09:47:42 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwiecień 2016, 10:17:27 »
[quote Nie trzeba montować głośników, ciągnąć kabli, wieszać radia, kaczka pozostaje tak archaiczna jak była a okazyjnie i w sprzyjających warunkach, można wrzucić sobie takie przenośne radyjko i posłuchać swojej muzyki prosto ze smartfona :)
[/quote]

Wpadł mi do głowy jeszcze jeden pomysł nie niszczący radia a zadający ,, szyku ,,. Do takiego sprawnego radia zapewne da się włożyć przenośny zestaw głośno mówiący. Zakupiłem sobie takowy w ostatnim czasie. Nie dość, że można słuchać muzyki  puszczanej z telefonu - w dobrej jakości, sterując głośnością telefonem, to można jeszcze dzwonić i prowadzić konwersacje mówiąc przed siebie, a będąc blisko radia. Telefon oczywiście w kieszeni. Dyskoteki nie zrobimy, ale gość z filmu też nie. Obudowa plastikowa, zwarcia nie zrobi.

http://allegro.pl/parrot-minikit-neo-2-hd-zestaw-glosnomowiacy-gw24m-i5857440212.html#thumb/2
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2016, 10:22:09 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwiecień 2016, 11:47:00 »
 :) W  związku z tematem. jak wyeliminować trzaski z silnika, mam Safari i mogę tylko słuchać na wyłączonym silniku.

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwiecień 2016, 14:48:53 »
Pamiętam tylko, że dawało się dodatkowy kondensator na zasilaniu radia. Szczegółów "nie znaju"

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwiecień 2016, 16:51:33 »
Do odkłucania radioodbiorników i radia CB stosuje sie filtry LC czyli cewke i kondensator.
Tutaj mas gotowy filtr,podłaczasz go na zasilaniu radia .
http://allegro.pl/ag81-samochodowy-filtr-przeciwzakloceniowy-do-cb-i5214366488.html

dadatkowo mozna załozyc kondensator na alternatorze,bo to on robi zkłócenia i układ zapłonowy.
« Ostatnia zmiana: 20 Kwiecień 2016, 17:03:01 wysłana przez herbi »

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwiecień 2016, 17:08:01 »
Jeśli chodzi o to radio,to ciekawe rozwiązanie . Ja bym zrobił tak jak proponuje Paweł,nie wybebeszac radia tylko podłaczyc do niego zewnetrznie zestaw głosnowmówiacy. Chyba ,ze to jakies zepsute radio,to wtedy zestaw wmontowac do srodka.

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień 2016, 17:38:43 »
 :)Dzięki za poradę, na pewno zastosuję. Z tym, że zgodnie ze schematem radzą stosować przed bezpiecznikiem a mnie pasuje za, ale to chyba bez różnicy .

Online herbi

• Uzależniony od 2CV
    • Herbert
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwiecień 2016, 19:50:23 »
Najblizej radia.
gdyby to nie wystarczyło,to załóż na alternator taki kondensator np z malucha
http://allegro.pl/kondensator-pradnicy-fiat-126p-miflex-i6120755844.html

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwiecień 2016, 20:12:11 »
Jeśli chodzi o eliminację szumów podczas działania radia to o taki filtr jak na zdjęciu sprawdza się u mnie od kilku lat. Nie mam bladego pojęcia jakie to ma parametry bo te były wyłącznie na kartonowym pudełku, którego od dawna nie mam.  Na nim napisane jest tylko "Engine noise supressor".

Żadnych szumów podczas działania radia, a do tego można odpalać silnik z włączonym, grającym radiem i muzyka nawet nie przysiądzie na sekundę.

Znalazłem na allegro podobny do mojego: http://allegro.pl/filtr-przeciwzakloceniowy-caraudio-samochodo-70a-i6126077549.html