Autor Wątek: Tomik  (Przeczytany 597 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
Tomik
« dnia: 26 Kwiecień 2016, 20:55:47 »
Cholera, ..Gusto... wsadziłeś kij w mrowisko!

Tomik już się tworzy

..mam pomysła ! ;)
(jak mówi jeden z bohaterów w jednym z moich ulubionych seriali)

Ale na razie cicho sza!
Jutro zasięgnę jęzora i dam znać!  >:D
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2016, 21:08:59 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 27
    • Olek
Odp: Tomik
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Kwiecień 2016, 22:26:08 »
Boisz się o prawa autorskie ;)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwiecień 2016, 15:17:25 »
Nie, to nie w tym rzecz :)
Po prostu - wczoraj nie chciałem mówić czegoś, co być może nie miałoby racji bytu.

ALE DZIŚ - JUŻ MA !
Gdy wczoraj wspomniane zostało o "tomiku" - zaświtał mi pomysł:
Moja uczelnia, wśród wielu różnych działań - prowadzi również małe, "kameralne" wydawnictwo. W zasadzie na potrzeby własne (tzn. publikacje uczelniane i ludzi powiązanych z uczelnią), ale również przyjmuje "zlecenia zewnętrzne".
Byłem dziś - porozmawiać.
I uwaga:
- przyjmują zamówienia NAWET na TYLKO 50 sztuk (!) nakładu
  (podczas gdy duże, "czystej krwi" wydawnictwa - nie chcą rozmawiać o mniej niż ABSOLUTNE MINIMUM - tysiąc sztuk),
- specjalizują się w formacie A5, z półsztywną okładką (karton, gramatura ok. 250), kolorową, matową z tzw. lakierowaniem wybiórczym (uszlachetnianie lakierem tylko jednego elementu okładki, np. zdjęcia, czy jej części),
- cykl wydawniczy - od złożenia materiału w formacie elektronicznym do odbioru gotowych ksiązek - trwa ..raptem 2 tygodnie.

Poprosiłem o wycenę dla nakładu 150 sztuk.
Sądzę, że po niewątpliwych, kilkuletnich już przecież sukcesach kalendarzy i po zainteresowaniu naklejkami - również i książki mogłyby (?) okazać się przebojem.

To jak ?
Piszemy (?) ...jak to nazwać... zbiór opowiadań?  grupowe a indywidualne wspomnienia ? almanach ?
Jak go zwał, tak zwał :)
"KACZE OPOWIEŚCI" - mają realną szansę zaistnieć w wymiernej, ..namacalnej, książkowej postaci.

Co o tym sądzicie?

Offline sindbad1947

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 25
    • Bogdan.
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwiecień 2016, 17:26:23 »
 :) Doskonały pomysł. Czytając to forum widzę, że jest kilka osób mających lekkie pióro, więc taki zbiorek miałby sens. Uważam, że część nakładu, oczywiście wspólnym kosztem można przeznaczyć na nagrody zlotowe.