Autor Wątek: kaczką za wielki mur  (Przeczytany 703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
kaczką za wielki mur
« dnia: 27 Kwiecień 2016, 19:04:56 »
Przeglądając de portal o 2cv wpadło mi zaproszenie dla cvałkowców ODWAŻNIAKÓW. W 2017 roku rusza rajd Salzburg - Pekin w 54 dni. Fajna zabawa, przygoda a zarazem podróż okraszona niespodziankami wielkimi jak słynny mur. Ciekaw jestem jak podróż powrotna? - pociąg/kuszetka czy może kontener/fracht i zarazem drobne zakupy  ;) by się podróż zwróciła - tylko co kupić?  ???. propozycje.
.. to co, przeczytajcie, przemyślcie i może zamiast Portugalii idziemy na całość
Ktoś chętny - paluszek do góry.
Robert ty pierwszy "krejzor - kaczorus" ze swoim mottem jeździć,  jeździć, jeździć. ... co myślisz (i reszta) lecimy na zakupy czarterem airbas2cv do Pekinu. 
 http://pekingente.at/

....a był ktoś w Chinach bo ja tylko u chińczyka  (mniam)  i grałem w chińczyka  ;D

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 27
    • Olek
Odp: kaczką za wielki mur
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwiecień 2016, 20:07:34 »
nic nie stoi na przeszkodzie żeby pojechać

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwiecień 2016, 20:14:29 »
Kaczki na taką podróż będą wylądały tak:

I tak:

A nie będą to wyremontowane na oryginał sztuki na żółtych blaszkach :D W ogóle, czy konserwator by takiej pozwolił pojechać? :D Chyba nie ma w Polsce żadnej takiej 2CV, która byłaby przygotowana na taką podróż ;) Za to do Portugalii właściwie każda jedna mogłaby pojechać bo jechać na zachód to technicznie żadne wyzwanie dla zdrowej 2CV, w końcu to nie Syrena, tylko nie każdy właściciel może :(

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Kwiecień 2016, 20:41:53 »
Tomek a skąd wiesz, że tak mają wyglądać kaczki. Ja wyczytałem, że jeśli masz ochotę jechać własną/swoją kaczką w podróż legendarnym jedwabnym szlakiem , 14 tys. km i przeżyć przygodę to ...... "bierz kasę i pakuj się"
team mechaników jest AL
a napisałem to jako ciekawostkę no bo kto pojedzie/pozwoli sobie jak Portugalia jest też nie małym wyzwaniem  :)

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Kwiecień 2016, 21:10:05 »
Nie tak mają, ale tak mogą :) Obserwuję zagraniczne grupy pasjonatów 2CV i bliźniaczych samochodów i wiem jak wyglądają ich samochody na dalekie wyprawy po drogach bliskich bezdrożom. Jak ktoś się bawi w takie podróże to bawi się na całego i szykuje do tego swój samochód. Nawet jak kaczka wygląda na prawie oryginalną to po temacie jej dotyczącym na zagranicznym forum nagle się okazuje, że ma od groma modyfikacji mechaniki, wzmocnień ramy i zawieszenia oraz innych zabezpieczeń na daleką podróż.

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 27
    • Olek
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Kwiecień 2016, 21:14:38 »
Tomek wszystko się zgadza tylko te samochody co pokazałeś były przyszykowane na saharę

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Kwiecień 2016, 22:32:30 »
było..... będą wyglądały tak; potem..... tak mogą
a szczerze to już mi to ryba jak mają wyglądać ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Kwiecień 2016, 22:37:55 wysłana przez petercvw »

Offline Kryptek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 36
    • Andrzej
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Kwiecień 2016, 22:39:04 »
Myślę, że to nie jest trasa po bezdrożach. Byłem w Chinach i daj boże takie drogi u nas. To wyprawa dla prawdziwych Globtroterów z pełnymi sakiewkami :)