Autor Wątek: Dach... i patent  (Przeczytany 1259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
Dach... i patent
« dnia: 03 Maj 2016, 19:15:54 »
..moze i znacie ale wpadła mi taka stronka o kaczych dachach (nie tylko) z niemieckiej strony http://www.entendach.de/
o cenach nie będę pisał ale może ktoś coś znajdzie dla siebie gdzie nie znalazł wcześniej.
Tomek jest tez letni daszek co robiłeś tylko 45 ojro  ;D

a swoją drogą strona entmontage de jest już u nas oklepana ale dziś mi wpadło taka focia z patentem (link http://www.entmontage.de/dach.htm ) co o tym myślicie
1 cm aluminium listwa, przykręcona na wylot w czterech miejscach nad tylną szybą - dlaczego? Niemiec miał w oryginalnych miejscach rozdarcia (zaczeło się lekko nadpruwać) i chcąc odciążyć/zminimalizować dalsze pruuucie tak zrobił. Na końcach przykręcił dodatkowo "zaczepy" dla taśmy z rzepem do trzymania/przymocowania zwiniętego dachu.
Patent myślę, że godny polecenia w nagłych/ostatecznych przypadkach. Pewnie z listwą może nie za pięknie (ale jeśli by może dodał napis citroen 2cv jak na zawiasie tylnej klapie) lub tu WAS wkur... przymocować listwę led i będzie chuinka to jełop by nie zaskoczył co to je? a z drugiej strony to może + jeszcze taki, że nie łopocze tak mocno dach jak jest zamknięty podczas jazdy? - nie wiem do sprawdzenia.

... z chuinką był żart coby tylko was zdenerwować bo jutro jest po łyykendzie  >:D

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
Odp: Dach... i patent
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj 2016, 19:20:31 »
Patrząc na focie to gdzie mocuje się drugą część taśmy? ..... i tu pewnie z drugiej strony moze wystarczy sam rzep lub oczko prostokątne do przewinięcia taśmy - mocniejsze.

Jack sam se odpisuję  ;D znasz to.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2016, 20:26:35 »
Piotr ,

ten patent koleżki z entmontage.de   -mam pełen dla Niego pełen szacun w innych tematach -wziął się na 100% z tego,że tak grubego trzywarstwowego dachu nie da się przymocować  przy pomocy pasków oridżinal  :) 2CV ...

Pierdzieli   >:D o rozłożeniu naprężeń w dachu, bo tam mu się stare dachy rwały.

G...o prawda.

Mogły się rwać jak się zbiegły po trzydziestu latach, na wgłębieniu w okolicy szyby , OK...

Dachy nie rwą się tam. Pękają wzdłuż, po linii zawiniętych gum, albo przy mocowaniach przednich naroży.

Wygląda to upiornie ,ta listwa alu  -IMHO  :P

Gdzie to uczepił wewnątrz nie wie nikt, ale nie ma co się tym głowy zawracać.

W zielonej mam ciągle dach oridżinal, ledwo go pasek łapie...

Taki on gruby jest.

W czerwonej mam podróbkę dachu  z Meissen.de - od tych co się niestety zamkli   :-[ .

Wygląda fenomenalnie , ryflowanie dokładnie takie jest w Made in France.Mięciutki jak pupa niemowlaka , mimo,że gumiany. :P

I tam jak go zwinę ,to pasek wygląda prawie za luźny.Cała różnica w grubości tworzywa z którego wykonane

jest poszycie.

Koleżka sobie poradził - ja nie radzę!

Ale to tylko moja - delikatna , subtelna jak motyl - sugestia ;) ;) ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2016, 20:39:43 wysłana przez Roberto »
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj 2016, 21:29:55 »
Herr Schmetterling patent nie zawsze musi być piękny jak motyl ważne by nie raz pomógł temu co nie ma na imię  esteta  ;).
Wpadło mi to zrobiłem wrzutę.
Dla ciekawości czy spotkaliście się/a może macie np. z "otuleniem" pałąków poprzecznych dachu gumą - coś w rodzaju przeciętnego wzdłuż węża do wody w celu ochrony dachu by się  nie przecierał/odciskał. Ja takie coś miałem ale guma ta stwardniała i ją sru do śmieci, nie założyłem ponownie.
« Ostatnia zmiana: 03 Maj 2016, 21:31:49 wysłana przez petercvw »

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Maj 2016, 23:48:02 »
Piotr,

to jest niestety plastik nie guma   , szukam tego elementu od lat , ale ciągle nie uruchomili produkcji zamiennika, przynajmniej ja nie widziałem go nigdzie.
Pod wpływem temperatury trafia go szlag, ja w zielonej polatałem zielonymi trytrytkami,  fota później będzie. ..

Element o przekroju dość skomplikowanym.

W czerwonej jest lepiej , ale też  mam do wymiany.
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2016, 00:00:02 wysłana przez Roberto »
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
    • Piotr
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Maj 2016, 06:58:13 »
Robert ale daje to coś/chroni, nie można tego zastąpić czymś innym - wężem, otuliną na rury itp

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj 2016, 09:52:50 »
Chroni?

Chyba nie, patent by wnętrze było bardziej luksusowe.Przy pierdyknięciu przodem w cokolwiek ,
pasażerowie niezapięci z tyłu jak wyk...ią głowami w tę belkę będzie widać gdzie walnęli :)

Krew się zachowa na tym PCV ;)

Czy chroni dach? Pewnie odrobinę...

Napisałem na 2cv-fahrer.de , założyłem tam temata, wrzuciłem fotę,może coś podrzucą ;)

Na 8 postów jest tam zawsze 7 odpowiedzi z jajcarskimi, humorystycznymi, żartobliwymi pomysłami.

U Nas to kulturka... :)
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2016, 09:56:14 wysłana przez Roberto »
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)