Autor Wątek: Czym kleić dach?  (Przeczytany 1206 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Docia

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 0
    • Dorota
Czym kleić dach?
« dnia: 13 Lipiec 2016, 14:41:46 »
Witam kolegów
Kaczka trochę stała (3 lata) i dach się zaczął rozklejać, jaki klej polecacie?

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
Odp: Czym kleić dach?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2016, 19:54:38 »
Cześć Dociu.

Jaki klej - zależy w jakim miejscu te "rozklejanie" poszło.

Zakładam, że chodzi Ci o "zakładki" wzdłuż dachu (wewnątrz których sa naciągi z tej grubej gumy), bo tylko te miejsce kojarzy mi się z określeniem "rozklejanie".
Jeśli tak - to polecam ... DOSŁOWNIE KAŻDY klej SZYBKOWIĄŻĄCY, dający ELASTYCZNE połączenie
(jeśli tak poprosisz w jakimkolwiek sklepie chemicznym - sprzedawca sam powinien wiedzieć co Ci podać).
ZDECYDOWANIE ODRADZAM natomiast "Butapren". ROZŁAZI się - wcześniej, czy później. Na dodatek - zostawiając paskudne, trudne do usunięcia pozostałości.

Jeśli zaś "rozklejanie" jest w innych partiach dachu - to wrzuć fotki jak to wygląda. To też coś wspólnie wymyślimy

Offline kalie

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 3
    • Przemek
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipiec 2016, 21:19:10 »
To jest naprawde dobre pytanie, jezeli chodzi faktycznie o miejsca ktore okreslil Jacek. Ja do tego uzylem kleju do miekkiego PCV, ktorym klei sie np. mateace, zabawki dmuchane dla dzieci nad woda itp. Dziala to tak sobie, ale poki co nie znalazlem nic lepszego. Gdy wroce do domu to moge napisac marke tego kleju kupionego w jednym z marketow budowlanych.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipiec 2016, 22:30:38 »
Ja bym zadzwonił do 2, 3 hurtowni tapicerskich lub firmy które naprawiają dachy i po prostu zapytał jaki klej polecają a potem eksperymentować - może na starym dachu lub czymś podobnym i jak będzie ok to kleić dach. Chyba, że ktoś ma sprawdzony klei i mu TRZYMA na 102% i wrzuci nazwę.
Gdzieś polecają klej banacol.

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2016, 00:55:43 »
Mój stary dach był klejony na zakładkach na klej Boterm GTA, taki z puszki. Trzymało to cały czas aż do wymiany dachu na nowy. Stary dach psuł się już i darł przy przedniej listwie a klej na zakładkach nadal trzymał. Na to samo mam przyklejone boczki i maty wygłuszeniowe i wszystko trzyma mocno do dziś (6 lat).

Offline Docia

• Bywalec
  • **
    • Dorota
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lipiec 2016, 07:49:12 »
Dokładnie tak, chodzi mi o "zakładki" wzdłuż dachu (wewnątrz których sa naciągi z tej grubej gumy)
:)

Mam też jedną podłużną dziurkę, tak jakby ktoś żyletką przejechał. Jak to mogę zakryć? Myślałam, żeby od wewnątrz jakąś łatkę przykleić...
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec 2016, 07:51:02 wysłana przez Docia »

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lipiec 2016, 09:56:17 »
tu maja kleje specjalistyczne 
 http://hurtownietapicerskie.pl/107-specjalistyczne
zadzwoń i się spytaj

Offline Docia

• Bywalec
  • **
    • Dorota
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipiec 2016, 10:22:44 »
Dzięki
pozdrawiam:)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lipiec 2016, 14:22:49 »
Mam też jedną podłużną dziurkę, tak jakby ktoś żyletką przejechał. Jak to mogę zakryć? Myślałam, żeby od wewnątrz jakąś łatkę przykleić...
Dokładnie tak, jak myslisz!
Najlepiej, rzecz jasna, byłoby zrobić to na dachu całkowicie ZDJĘTYM ( i położonym na płaskim), ale ostatecznie można też - na tylko "wyluzowanym" (żeby nie był napięty).
Oczywiście zakładam, że nie jest twardy jak bycza skóra a ta podłużna dziurka jest bez rozwarcia ;)
Ja robiłbym to tak:
- najpierw OD ZEWNĄTRZ "połapać" krawędzie dziurki "na styk" jakimkolwiek klejem sekundowym typu "Kropelka" czy "Crazy Glue",
- później OD WEWNĄTRZ przykleić łatkę z zapasem CO NAJMNIEJ 2 cm w każdą stronę - tym razem klejem dającym NIE ELASTYCZNE połączenie,
- i raz jeszcze OD ZEWNĄTRZ pociągnąć "ciągłym spawem";) po całej szczelinie - znów sekundowym (żeby uniemożliwić ewentualne późniejsze podciekanie.

(..niech zgadnę ?
ta podłużna dziurka - to tak ze 3-4 cm od bocznych zaczepów dachu, tych przy środkowych słupkach?
....standardzik... :/
.. pora zacząć ciułać na nowy dach.. )

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 5
    • Tomek
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lipiec 2016, 11:43:56 »
Mam (miałem) to samo. Podklejałem technicollem do miękkiego PCV i na razie trzyma (2 miesiące). Łatka też  :)

A przy okazji macie jakieś dobre namiary na kupno nowego dachu? Czy klasycznie mehari, francose ?
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
    • Jacek
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lipiec 2016, 13:28:17 »
klasycznie

Offline Filip

• Nowicjusz
  • *
    • Filip
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lipiec 2016, 20:05:20 »
Ja użyłem kleju pattex do obuwia!w małych tubkach jest ale świetnie trzyma i elastyczny po zastygnięciu.kupić można w byle marketach.:-)

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lipiec 2016, 22:37:15 »
To jest naprawdę dobry dach ten  z Mehari Club Casis,  potwierdzam !

Oryginał i tak wytrzymał u mnie .....................29 lat :P

Bo o niego dbałem  :)

Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)