Autor Wątek: Mehari, maska  (Przeczytany 964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 2
    • Mathieu
Mehari, maska
« dnia: 20 Sierpień 2016, 22:47:42 »
Kochani, wstyd się przyznać ale mam problem. Problem tej treści że nie wiem jak mocowana jest klapa silnika w Meharim. Przeszukałem internet i trafiłem co prawda na kilka zdjęć gdzie pokazana jest otwarta klapa ale nie widziałem tam zawiasów. Powiedzcie mi proszę czy to rzeczywiście miało maskę montowaną na paski i tylko podnoszoną po czym opieraną o przednią szybę czy też miał jakieś zawiasy?
Warriors Of the Dead

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
Odp: Mehari, maska
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2016, 15:13:03 »
Zawiasów tam na pewno nie ma.

To jest plastikowa /  ABS /wypraska,  nie ma tam nawet takiego kanału w który wsuwa się maskę z boku  jak w kaczce.

Maska po prostu leży na błotnikach,  przed przesuwaniem do przodu jest zabezpieczona tylko z jednej strony - opierając się na elemencie wystającym z błotnika od strony kierownika.

Przypinana paskami :dwa z boku, dwa z przodu.

I tyle.

I wykłada się ją na przednią szybę.

Tak pamiętam.Mam nadzieję że dobrze.

Ale to było chyba ze trzydzieści lat temu w Jugosławii.
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
    • Mathieu
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Sierpień 2016, 18:24:14 »
Dziękuje Robercie. Tak jeszcze dodam że miałem okazję podejść do mehari właśnie z otwartą maską ale z uwagi na fakt że auto stało w stacji kontroli pojazdów ale nie mając dobrego aparatu, tak nokia c3 robi takie zdjęcia w ciemnych pomieszczeniach że wuj widać, więc darowałem sobie licząc że znajdę jakieś zdjęcia w internecie ale aż tak szczegółowych nie trafiłem.
Warriors Of the Dead

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Sierpień 2016, 20:02:17 »
Robert, obawiam się, że chyba jednak wprowadzasz naszego kolegę w błąd.
Sam co prawda widziałem Meharkę na żywo tylko kilka(naście?) razy w życiu... (a padł mi w komputerze dysk, na którym miałem WSZYSTKIE swoje kacze fotki! Horror !!! Jeszcze się nie otrząsnąłem z rozpaczy!) ..ale kojarzę to trochę inaczej.
Dwa zawiaski (z grubsza w okolicach osi wycieraczek), ledwo widoczne na fotce, którą wygrzebałem ze swojego jakiegoś starego maila.
Faktycznie - pozwalające na wyłożenie jej na szybę.
Paski jedynie do "ubezpieczenia" zamknięcia

Sławku z Kaczogrodu, zgłoś się!  :)
Ty wiesz najlepiej...  ;)
« Ostatnia zmiana: 21 Sierpień 2016, 20:04:26 wysłana przez hurtownia2cv »

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2016, 21:03:05 »
Drogi Jacku, napisałem przecież ,że było to dawno ;)

Możliwe...
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
    • Mathieu
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Sierpień 2016, 22:59:28 »
czyli praktycznie rzecz biorąc jacku to ta maska to nic innego jak kawałek który nie ma żadnych zawiasów typowych dla maski i nie daje się otworzyć tak samo jak maski zwyczajnych samochodów a jedynie podnieść i położyć przed szybą.

Wiecie ja jeszcze dokładniej poszukałem zasób internetu ale widzę że poza zwykłymi ujęciami samego silnika nic nie znajdzie się konkretnego w tym temacie. poza tym filmikiem ale coś to dziwne mi się wydaje https://www.youtube.com/watch?v=rMB1wYL2BQQ albo przerabiane.
Warriors Of the Dead

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Sierpień 2016, 23:18:36 »
2CV od strony technicznej -> Dokumentacja 2CV i nie tylko -> nowe2014/ -> 632 Mehari_Parts 9-74 -> 249 strona (maska Mehari)

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
    • Mathieu
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Sierpień 2016, 00:15:20 »
skorzystałem z twojego nakierowania Tomku na ten spis części i prawdę mówiąc jestem trochę zaskoczony. Do tej pory nie spotkałem auta które nie miało by typowych zawiasów, może za wyjątkiem Talbota T26 i AR Alfetty. Wygląda na to że jestem zmuszony przerobić to co proponuje heller w swoim modelu. Ale i tak dziękuje wszystkim za pomoc w rozwikłaniu tej zagadki wszechświata, zupełnie jak zagadka dwie kulki i armatka.
Warriors Of the Dead

Offline kaczogród

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 22
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Sierpień 2016, 09:02:50 »
Witam -byłem na wyjeżdzie i nie zagladałem tutaj ,maska od mehariu nie posiada zawiasu ,po bokach trzyma ja guma 2szt z chaczykami natomiast z przodu dwa paski -to wszystko trzyma ją wystarczająco.

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
    • Robert
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Sierpień 2016, 09:40:41 »
Bingo!

Dzięki za pomoc dla Mathieu - od pewnego  źródła  ;)
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
    • Mathieu
« Odpowiedź #10 dnia: 28 Sierpień 2016, 19:51:23 »
Trochę się zapuściłem ale jeszcze raz dziękuje za pomoc wszystkim którzy rozwiali moje wątpliwości. Dla waszej informacji powiem wam że miniatura mego szacownego wielbłąda obecnie jest malowana za wyjątkiem karoserii która kisi się owinięta w folię "amelinową". Tak musi dobrze być zabezpieczona zanim zostanie wzięta w obroty a jedyny stojak do malowania jaki sobie zrobiłem jest obecnie zajęty przez He-70F a dotykanie gołej karoserii jest ryzykowne bo nie chcę na powrót jej zatłuścić. Tak przed malowaniem wymagane jest by farba nie złaziła z karoserii podczas woskowania i polerowania. 
Warriors Of the Dead

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 5
    • Tomek
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Sierpień 2016, 22:12:50 »
Wczoraj oglądałem Mehari i rzeczywiście tylko na czterech zaczepach jest.
Jutro fotki wrzucę  :)
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)

Offline tomi

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 5
    • Tomek
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Sierpień 2016, 21:50:18 »
i zapowiadane fotki  :)
Wiem, że zadaję dużo pytań, ale jedyna kaczka jaką znam ... to moja własna :)