Autor Wątek: Niebieska Kaczuszka  (Przeczytany 3044 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysiekpat

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 6
    • Krzysztof
Odp: Niebieska Kaczuszka
« Odpowiedź #30 dnia: 27 Kwiecień 2017, 22:34:31 »
Gdy głowica jest założona to widać wyciek w miejscu gdzie kończy się sprężyna a zaczyna obudowa cylindra. Jutro wymontuję osłona i zobaczę.
PGK

Offline Krzysiekpat

• Fanatyk 2CV
    • Krzysztof
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Kwiecień 2017, 00:37:40 »
Jednak jest mała dziurka na rurce z popychacza widoczna dopiero po zdjęciu dolnej osłony.Wyczyściłem ,odtłuściłem i zasmarowałem płynnym metalem zobaczę czy coś to da.
PGK

Offline Krzysiekpat

• Fanatyk 2CV
    • Krzysztof
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Kwiecień 2017, 23:28:34 »
Dzisiaj po południu odpaliłem i nie widać wycieku może więc będzie trzymać.
Mam dwa elementy które nie pamiętam gdzie należy je założyć ,jutro zrobię zdjęcia i wkleję. Jeszcze jedno pytanko dotyczące listwy z uszczelką nad przednią szybą , może ktoś wkleić fotkę bo nie wiem jak była włożona.
Życzę miłego wekendu  :)
PGK

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #33 dnia: 30 Kwiecień 2017, 08:33:50 »
Brzuszek gumy wchodzi w łuk karoserii, płaska guma od dołu ,, podwija się do góry ,, - zatrzymuje wodę i wiatr, uszczelniając dach.
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline Krzysiekpat

• Fanatyk 2CV
    • Krzysztof
« Odpowiedź #34 dnia: 30 Kwiecień 2017, 13:27:53 »
Dzięki za fotkę listwy , na zdjęciach dwie rzeczy które nie wiem gdzie były.
PGK

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
« Odpowiedź #35 dnia: 30 Kwiecień 2017, 14:13:36 »
Odnośnie tej listwy z uszczelka nad szyba,paweł Ci wytłumaczył ,ja znalazłem takie zdjecia.
Co do tych elementów przedstwionych na Twoich zdjciach,to pierwszego nie kojarze,natomiast drugi to jest nawiew na nogi montowany pod półka w kabinie od strony pasażera

Offline hurtownia2cv

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 68
    • Jacek
« Odpowiedź #36 dnia: 30 Kwiecień 2017, 14:25:08 »
To pierwsze - to ...wiem, gdzie to było montowane, ale pojęcia nie mam - po co >:D
Z aut, które mam - zwykle to wyrzucam :-p

A to drugie - to "strumienica", kierująca "ciepłe powietrze"  ;) na nogi kierowcy

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #37 dnia: 30 Kwiecień 2017, 14:38:28 »
Jest to blacha podtrzymująca wiązkę przewodów biegnących do przodu, żeby nie przeszkadzały rurze powietrznej, papierowej.

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #38 dnia: 30 Kwiecień 2017, 19:15:44 »
Z poniższego zdjęcia wynika, że na blasze leży i jest złapana ściągiem rura papierowa powietrzna. U mnie jak pisałem wyżej leżą przewody a na nich dopiero rura papierowa.

Offline Krzysiekpat

• Fanatyk 2CV
    • Krzysztof
« Odpowiedź #39 dnia: 01 Maj 2017, 22:57:47 »
Dzięki za obszerne wyjaśnienia teraz już wiem gdzie zamontować te dwa detale i jak założyć listwa nad szybą.
Mam jeszcze dwa pytanka ,jedno dotyczy sprężynki w drzwiach przednich która odciąga dźwignię do otwierania od wewnątrz w którym miejscu ma być zamocowana ?W którym miejscu ma być uszczelka trójkąta pod maską , zakupiłem nówki bo ich w ogóle nie było i nie bardzo mi pasują.
Dziękuję z góry za pomoc.
PGK

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Maj 2017, 09:30:11 »
Sprężynka jest na stałe w zamku i innej nie ma. Jeżeli Ci dźwigienka nie wraca, to zapewne za mocno dokręciłeś klamkę zewnętrzną śrubą od środka. Jeżeli została Ci sprężynka, to była ona w drzwiach tj. zaczepiona za blachę i drut biegnący od dźwigni do otwierania i zamka. Sprężynka ,, napina ,, i nie pozwala się tłuc prętowi o blachy. Jest tam jeszcze gąbka w kształcie prostokąta przewleczona przez ten sam drut.
Uszczelka trójkąta jest na najkrótszym boku - bok który się ,, kładzie ,, na budce.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2017, 17:09:45 wysłana przez ural »

Offline Krzysiekpat

• Fanatyk 2CV
    • Krzysztof
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Maj 2017, 21:40:27 »
Super instrukcje dzięki bardzo uszczelka założona poprawnie, sprężynka w zamku mam, troszkę słabo odbija więc myślałem że ta druga odciąga cięgno,ale teraz założona prawidłowo. Sorki że tak ciągle o coś pytam lecz to moja pierwsza kaczka więc czasami się gubię co gdzie  :)Znowu mam pytanko -czy zamykanie drzwi przednich po przekręceniu zamka klameczka obraca się w koło taki to patent ? Od strony pasażera mam klameczkę bez wkładki rozumie że nie da się zamknąć drzwi od środka - czy jest możliwość zamknięcia przednich od środka jak w tylnych ? Dziękuję za pomoc , pozdrawiam
PGK

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #42 dnia: 02 Maj 2017, 22:19:20 »
Tak. Po zamknięciu klamka obraca się. Przednie prawe też powinny mieć zamek. W mojej kaczce jest zamek sprawny, ale dorobiłem sobie zamykanie na zasadzie tylnych drzwi. Jutro wystawie zdjęcie. Jest to wygoda zamykając kaczkę przed marketem, nie trzeba ganiać w koło samochodu i zamykać kluczykiem.
« Ostatnia zmiana: 02 Maj 2017, 22:21:17 wysłana przez ural »

Offline Krzysiekpat

• Fanatyk 2CV
    • Krzysztof
« Odpowiedź #43 dnia: 02 Maj 2017, 22:31:24 »
Super będę czekał na fotkę
PGK

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #44 dnia: 03 Maj 2017, 10:49:38 »
W długim plastiku też można ,, wyciągnąć ,, tą zasuwkę. Kiedyś tak miałem, dlatego jest taki szpic . metal wystawał tylko z 1 cm. przez mały prostokątny otworek  - dwa otworki wiertłem i połączone z sobą przez wycięcie kawałeczka plastiku. Trzeba tylko dokładnie wymierzyć.