Autor Wątek: Sprzedaż na portalach UWAGA  (Przeczytany 311 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline petercvw

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 58
    • Piotr
Sprzedaż na portalach UWAGA
« dnia: 28 Styczeń 2017, 13:34:34 »
Sprzedaję rower z silnikiem na ...portalu polskim
- dostałem na telefon sms jest rower wci na sprzeda? odpowiedz na mojego maila......[/i]; odpisałem - tak rower jest na sprzedaż
- potem po angielsku  odpowiedź - let me know the price?; odpisuję 550 euro lub 2399 PLN (myślę sobie jakiś zagraniczniak pisze)
- odpowiedź [ii we be paying you  ?750 EUR including the paypal sub charges because i we be paying you by paypal and i am telling you that my private shipping company we come for the pick up  so tell me did you have a paypal account ??
]
[/b]
- odpowiadam po angielsku I am sorry i don't have a PayPal account
- odpowiedź Ohh sorry to hear that you don't have PayPal account,i will be glad if you can log on to www.paypal.com.pl and set up your account and send me email use to set up and i will suggest you make use of this your email address so when i make the payment you will be notify of the receipt from PayPal instantly

Nie odpisuje dalej bo śmierdzi mi tu szwindlem, a co wy o tym myślicie.
Taką samą propozycję miałem jak wystawiłem kaczke na szwedzkich portalach. Płatmość na PayPala, wpłacają kasę, przyjeżdza kurier i zabiera autko.
Tu nawet za rower proponuje większą kwotę by rybka połneła haczyk. Nie wiem czy wam się zdarzyło coś takiego jak czymś handlujecie na necie - ALE MYŚLĘ UWAŻAJCIE, moim zdaniem to są przekręty.
W drugą stronę też to działa. Jak nie miałem kubla znalazłem ogloszenie w Angli do sprzedania miód malina pikny kubelek. Piszę z gościem, wymieniam korespondencję, pytnai co i jak. Wzystko pasi wysyłaj kasę on ma firmę spedycyjną i vw wyśle mi do PL. A ja piszę na drugi tydzień jestem w Angli to podjadę i zobaczę auto, i jak jest w takim stanie to wróce nim. Kontakt się urwał, zero odpowiedzi, szukamy następnego jelenia.
Tak wieć koledzy przestrzegam z międzynarodowym biznesem.
« Ostatnia zmiana: 28 Styczeń 2017, 13:36:28 wysłana przez petercvw »

Offline Roberto

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 46
    • Robert
Odp: Sprzedaż na portalach UWAGA
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Styczeń 2017, 16:16:04 »
Piotr ,ten przewał jest dość popularny na forach motocyklowych, kilku kumpli dostało takie maile dotyczące ich wystawionych na sprzedaż motocykli.

Olać sugeruję. Sprawdzone.
Pozdrawiam ,
Roberto

(°\=/°)

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Styczeń 2017, 17:27:19 »
Wał. Jakoś tak to robią, że cofają przelew na PayPal tuż po tym jak potwierdzisz im wysyłkę/towar zostanie zabrany przez kuriera, i zostajesz z niczym. Na ten wał śmierdzący złodzieje próbują kraść właściwie wszystko, od telefonów po samochody. Olać, nie odpisywać.

Offline Mr. Viper

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 2
    • Mathieu
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Styczeń 2017, 12:41:19 »
co prawda ja jak sprzedawałem części do żuka na dawnej tablicy, to nie spotkałem się z czymś takim ale doskonale zdaję sobie sprawę że takie cwaniaczki istnieją. Pisze ci łamanym polskim a potem przechodzi na angielski. Owszem ja rozumiem że ktoś może rzeczywiście z zagranicy chcieć kupić coś od nas ale jednak warto uważać. Ja od siebie też dodam że mnie zdarzały się sytuacje kiedy dzwonił zainteresowany który chciał odebrać osobiście jakąś część i po podaniu adresu, zwykle nie przyjeżdżał a ja traciłem cały dzień na czekanie.

Ja też mam propozycję by sprawdzić numer z którego pochodzą takie smsy. Zwłaszcza to co stoi przed numerem. Bo najczęściej tego typu rzeczy przychodzą z afryki a tam różnego rodzaju oszustów nie brakuje (zresztą tak jak i wszędzie).
Warriors Of the Dead

Offline Postum

• Nowicjusz
  • *
  • Reputacja: 0
    • Kamil
    • www.wiekszepiersi.net.pl
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty 2017, 14:03:27 »
Sporo takich metod na oszustwa. to paypalowe jest bardzo popularne