Autor Wątek: 2 CV AK wymiana  (Przeczytany 288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Louie

• Bywalec
  • **
  • Reputacja: 5
    • Furgonik Braci Louie
2 CV AK wymiana
« dnia: 18 Marzec 2017, 18:34:27 »
Drodzy miłośnicy Citroenów 2 cv!
     Starzy bywalcy pewnie mnie pamiętają, nowi forumowicze mogą nie skojarzyć, ponad dwa lata temu cieszyłem się razem z Wami nabyciem furgona 2cv AK, a dzisiaj chciałbym zaproponować ,,machniom?. Wszyscy wiemy, jak elegancko prezentuje się kaczuszka, gdy stoi. Jednak jeszcze więcej radości daje, gdy można nią jeździć. Moja niestety stoi. :( Dwa lata temu trafiła do garażu po tym, jak uziemiły ją dwie błahe usterki. Ale od początku:

W latach osiemdziesiątych jeździł nią dobry znajomy dziadka. W związku z tym, że były to czasy, kiedy nie było dostępu do części, trochę w niej zostało poprzerabiane? Kiedy ją odkupiliśmy, trafiła od razu do speca od kaczuszek we Wrześni. Tam została, w miarę mojego budżetu, doprowadzona do stanu używalności. Udało mi się ją zarejestrować i przejeździć cały sezon.
Niestety, zaczęły wychodzić na wierzch problemy. Jednym z głównych jest zamontowana pompa hamulcowa od dużego fiata, w której spuchły uszczelki i praktycznie nie ma hamulców. Kaczuszka trafiła wówczas do garażu. Od tego czasu średnio raz na miesiąc odpalam ?potwora? i robię  małe kółeczko. Odpala wyśmienicie i jeździ równie dobrze.

Wymaga po prostu, żeby przy niej trochę posiedzieć. Kondycja blach jest bardzo dobra,  z zewnątrz trochę zardzewiały. Miejscami można się doszukać dwóch wcześniejszych warstw lakieru, natomiast blacharka od dołu i w środku jest w dobrej kondycji. Cała kaczuszka stoi troszkę krzywo, oczywiście jest to do wyregulowania. Jej największym atutem jest chyba rama, zachowana w świetnym stanie. Jest jeszcze jeden problem ? na Święto Niepodległości jechaliśmy nią w Gdyni na paradzie zabytkowych aut. Potem samochody udostępnione były do ,,zwiedzania? i wówczas jakiś młody adept motoryzacji, wsiadając do samochodu uderzył w przełącznik świateł, w wyniku czego powstało zwarcie i albo świecą długie i krótkie na raz albo nic. Również przez to klakson cały czas podaje napięcie ? musiałem go odłączyć. Jakby się naprawiło te dwie rzeczy i pojechało na przegląd, to można nią jeździć. Nadal jest zarejestrowana, a OC opłacone.
Właśnie dzisiaj wyjechałem nią z garażu i postanowiłem, że trzeba coś przedsięwziąć. Na pewno dobrze znacie te rozczulające kawałki typu ,,Serce mnie boli, ale nie mam czasu/możliwości/pieniędzy się nią zająć?. Nie będę się żalił, tylko szczerze pytam: Czy jest ktoś, kto byłby skłonny wymienić zrobioną zwykłą dwacefałkę za wyjątkowego (rocznik! Starsza od niejednego z nas!) furgona do robienia? Piszcie na priv. Jeśli nie, to może się wreszcie zbiorę i zacznę ją pomalutku robić. Tylko kiedy? ;) ;) ;)
Razem z kaczuszką wymienię dużo części, wszystkie macie uwiecznione na zdjęciach.
Pozdrawiam!
Louie

PS Za dużo zdjęć żeby przesłać, załączam link do dysku Google ze zdjęciami:
https://drive.google.com/drive/folders/0B2UiFoVops5qZGdGZDJYWEh3VFk?usp=sharing

« Ostatnia zmiana: 18 Marzec 2017, 18:38:28 wysłana przez Louie »

Offline White_Duck

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 34
  • Nie mam czasu dla 2CV :(
    • Tomek
    • Kumak.eu
Odp: 2 CV AK wymiana
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2017, 21:26:15 »
Fajna pod działalność gospodarczą, jest w niej potencjał. Mały dostawczak - wizytówka firmy na specjalne okazje albo np. auto do sprzedaży prosto z paki hipsterskich bezglutenowych wegańskich ciasteczek z alg morskich i sosnowych trocin. Coś możnaby wymyślić z takim użytkowym 2CV. Rok wcześniej jeszcze miałbym na taką pomysł, dzisiaj już muszę odpuścić niestety. Mam nadzieję, że trafi w dobre ręce :)

Offline Gusto

• Global Moderator
  • Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 27
    • Olek
Odp: 2 CV AK wymiana
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Marzec 2017, 09:18:46 »
Louie wysłałem wiadomość na priv. Mógłbyś sprawdzić i odezwać się.