Autor Wątek: Migacze  (Przeczytany 369 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
Migacze
« dnia: 08 Kwiecień 2017, 10:41:35 »
Piszę do posiadaczy kaczek z instalacją 6 v., gdzie występują spadki napięcia przez co światła słabo świecą. Można poprawić bezpieczeństwo nasze na drodze przez poprawę wydajności świateł. Zakupiłem w tym celu diody 5 W, napięcie zasilania 6 v. Daje niesamowite światło. Zamontuje je do kierunkowskazów, oraz świateł STOP. Zdjęcia nie oddają efektu.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2017, 10:47:58 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline herbi

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 63
    • Herbert
Odp: Migacze
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwiecień 2017, 13:14:54 »
Świetny pomyśł Paweł,ale sprawdzałes te kierunki na przerywaczu? bo ten mechaniczny przerywacz bimetalowy musi miec odpowiednie obciażenie, z diodami moze pracowac nie poprawnie,bedziesz wtedy musiał zastosowac elektroniczny.

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 20
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwiecień 2017, 18:11:45 »
Tak wiem. Żarówki zostaną, przynajmniej jedna żeby wyzwolić przerywacz jak jest w tej chwili. Żarówki ledwo co rozświecają się, a diody robią całą robotę. Tak było na testach w 2cv Julku.
« Ostatnia zmiana: 08 Kwiecień 2017, 18:15:12 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline pawel.d

• Dyskutant
  • Reputacja: 2
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień 2017, 20:11:03 »
Przerabiałem temat 6v w WSK co się dało zrobiłem na LEDach. Nie ma problemu z brakiem prądu a światła są jasne i widoczne. W ramach oszczędności w kaczce można by jeszcze spróbować z elektronicznym przerywaczem (fabryczny-termiczny bardzo lubi tak potrzebny prąd) Może  coś takiego http://www.jackmotors.pl/old-timer/przerywacz-kierunkowskazow-led-6v lub zrobić samemu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3098953.html