Autor Wątek: stuki na zakrętach  (Przeczytany 720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 10
stuki na zakrętach
« dnia: 02 Sierpień 2017, 14:49:22 »
Hej,

mam stukanko na zakrętach kiedy jadę pod górę.
Sprawdzałem półosie i zauważyłem, że kiedy półoś jest wysunięta maksymalnie (czyli dwie połówki są daleko od siebie) to są luzy na boki, czyli nie część gdzie są te łożyska i osłony tylko tam gdzie półoś od strony koła wchodzi w półoś od strony skrzyni, gdzie są te ząbki, zobacz zdjęcie tam gdzie strzałka (Mirku użyłem twojej fotki ze sklepu). Jest tam dużo smaru ale to nie zbyt pomaga. Nie myślałem, że półosie w tym miejscu mogą się psuć.
Mieliście takie coś?
Pewnie to oznacza, że muszę kupić obie nowe półosie? Może jakieś inne rady?

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Mirek
Odp: stuki na zakrętach
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Sierpień 2017, 20:36:06 »
Łukasz będziesz musiał teraz zapłacić karę z prawa autorskie. Jak będziesz w Polsce to piwko stracisz. A co do tych stuków to ja bym za bardzo się nie przejmował. No chyba ,że bardzo mocno stuka . Możesz zamienić stronami wewnętrzne półosie(bo mniej z nimi roboty) ale poprawa może być chwilowa a ryzyko ,że druga strona się uszkodzi jest możliwa. Jeżeli chodzi o nowe to mam ale dużo kosztują ale to zapewne wiesz. Na domiar złego stare trzeba zdać albo zapłacić 25 euro depozytu za szt. Jeżeli się zdecydujesz to wymieniaj parami nigdy pojedynczo bo szybko zniszczysz nową sztukę. Te nowe chyba są regenerowane bo po co hurtownie chcą stare do zwrotu.
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2017, 20:37:57 wysłana przez cvkowiec »

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sierpień 2017, 13:20:00 »
Dzięki Mirek.
Piwko postawię, nie martw się :)

Offline pawel.d

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 4
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Grudzień 2017, 23:22:48 »
I co z półosiami naprawiałeś, wymieniłeś na nowe ? Ja u siebie mam to samo, myśle co zrobić

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Grudzień 2017, 18:26:37 »
Hej, nie jeszcze nic nie zrobiłem, nadal jeżdżę jak jest, mniej ostro biorę zakręty i przesmarowaem wszystko dobrze. Nadaj stuka ale do przodu póki co się poruszam :)

Offline pawel.d

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Styczeń 2018, 19:48:23 »
Szukałem i znalazłem nieco taniej niż wszędzie półoś włoską Ricambi za 160zł  (dostawy raz w miesiącu) automator.pl/polos-napedowa-ricambi-ci3002--482889s .

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Styczeń 2018, 20:03:27 »
Dzięki :)

Ja mam jeszcze pare zapasowych sprawnych w Polsce to niebawem każę sobie przesłać:)

Offline ural

• Uzależniony od 2CV
  • Reputacja: 22
    • Paweł & Iza
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Styczeń 2018, 22:34:41 »
Łukasz, wątpię żeby stuki generowały półosie. Jadąc pod górę są maksymalnie obciążone i nie wierzę że to tam coś się dzieje. Stukanie / tyrkotanie to nieodzowny objaw ,, skończonego ,, przegubu przy kole. Czasami słychać na ulicy jak ludziom strzela przy ruszaniu na zakręcie - skręcone koła . Stukanie pojawia się nagle i nie ma ratunku - wymiana przegubu na nowy. Może miałeś kiedyś uszkodzoną osłonę przegubu i dostał się tam syf w postaci wody / piasku itp i jest pozamiatane. W opisywanym przypadku stukanie pojawia się w zasadzie tylko przy skręcie i obciążeniu, przy jeździe na wprost nie występuje. Stukającemu przegubowi już nic nie pomoże - mycie i smarowanie .
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2018, 22:41:25 wysłana przez ural »
Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Alzheimera i zapomnieć wypić.

Offline pawel.d

• Fanatyk 2CV
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Styczeń 2018, 22:45:14 »
Ja miałem też stuki, chrabotanie na moje ucho też pochodzące od przegubu.Słyszalne przy skręcaniu, hamowaniu ze skręconymi kołami. Mam wymienione same przeguby ale reszta pojazdu w rozsypce nie pozwala na próby i sprawdzenie czy stuki zginęły.

Offline cvkowiec

• Fanatyk 2CV
  • Reputacja: 11
    • Mirek
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Styczeń 2018, 01:01:13 »
Jeżeli stuka wam przegub to jedyna rada zamienić je stronami  (prawą na lewa stronę). Najlepiej jednak zamienić kompletami wewnętrzną i zewnętrzną razem bo są już że tak powiem dopasowane . Jeżeli zamienicie tylko zewnętrzne to po jakimś czasie luzy się wybiją większe na frezach.

Offline zloek

• Uzależniony od 2CV
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Styczeń 2018, 12:36:47 »
ja mam właśnie luzy na frezach, łapie za półoś na środu i lata góra-dół, mimo tony smaru.......więc chyba czas na wymianę.

Ale tylko jedna tak ma:)